TOP13 kultūras notikumi no 1. līdz 7. augustam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt, piedzīvot un izlasīt!

Gada spožākais baleta notikums

Foto: publicitātes

Vasaras pilnbriedā, 2. augustā, Dzintaru koncertzālē dejas mīļotāji tiek aicināti baudīt XXVI Starptautisko baleta festivālu “Baleta zvaigznes Jūrmalā”.

Skatītājus sagaida tikšanās ar augstas klases māksliniekiem no Eiropas vadošajām baleta trupām, viesiem no ASV un Izraēlas, kā arī virkni labāko pašmāju dejotāju.

Festivāla programma, ko rūpīgi veidojis tā mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, skatītājiem sniegs neaizmirstamu māksliniecisku pieredzi, apvienojot laikmetīgā un klasiskā baleta vērtības.

Publicitātes foto

Līdzās Diānas un Akteona pas de deux no baleta “Esmeralda” un fragmentiem no baletiem “Korsārs”, “Žizele” un ukraiņu klasiskā baleta “Meža dziesma” koncerta programmā ietverti arī laikmetīgie darbi - horeogrāfijas no Džona Kranko baleta “Romeo un Džuljeta”, Džona Neimeiera baleta “Kamēliju dāma”, Andoņa Foniadaka un Marko Gekes horeogrāfijas, Edvīna Revazova pas de deux “Pavasaris”, Džozefa Kudras un Oras Sādi kopdarbs, Elzas Leimanes baleta “Vārna” fragments un Milanas Komarovas duets “Venoms”.

Šogad festivāla rīkotāji ir lepni iepazīstināt ar Štutgartes baleta vadošo solisti Elīzu Badenesu (Elisa Badenes), kuru žurnāls “Dance Europe” 2023. gadā atzina par Gada baletdejotāju. Spānijā dzimusī māksliniece kopš 2009. gada dejo Štutgartes baletā.

Koncertā Jūrmalā mākslinieces partneris būs Štutgartes baleta vadošais solists Henriks Eriksons (Henrik Erikson). Pēc Džona Kranko skolas absolvēšanas mākslinieks pievienojies Štutgartes baletam 2019. gadā. Mākslinieki dejos fragmentu no Džona Kranko baleta “Romeo un Džuljeta”, kā arī horeogrāfiju, ko īpaši Elīzai Badenesai radījis Marko Geke.

Festivāla apmeklētājiem atkal būs iespēja baudīt lieliskās latviešu baletdejotājas, Hamburgas Valsts baleta vadošās solistes Annas Lauderes sniegumu, kura uzstāsies pārī ar Vīnes Valsts baleta vadošo solistu Alesandro Frolu (Alessandro Frola). Laikmetīgu pieskārienu koncerta programmai sniegs dejotāju un horeogrāfu duets - Ora Sādi (Or Saadi) no Izraēlas un amerikāņu dejotājs un horeogrāfs Džozefs Kudra (Joseph Kudra). Abi pieredzējušie mākslinieki darbojas Šahara Binjamīni kompānijā House of Dance. Savukārt klasiskā baleta vērtības pārstāvēs Horvātijas Nacionālā baleta solisti Darja Manoilo (Daria Manoilo) un Maksims Bilokrinickis (Maksim Bilokrinickij).

Publicitātes foto

Festivālā uzstāsies arī Latvijas Nacionālā baleta dejotāji - vadošie solisti Elza Leimane, Jolanta Lubēja (attēlā) un Amirs Dodarhodžajevs (Amir Dodarkhojayev), kā arī solisti Emma Lagūna, Germans Ševčenko, Dariuss Florians Katana (Darius Florian Catana), Kristaps Jaunžeikars, Roberts Naje (Robert Nae) un baleta mākslinieks Aleksejs Filo (Alexej Filo).

Ierasti festivāls piedāvā platformu arī jaunajiem dejotājiem, un šogad skatītājiem būs iespēja iepazīt Rīgas Baleta skolas audzēkni Billi Anniju Andersoni, kura dejos variāciju no Mariusa Petipā baleta “Talismans”.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Video