TOP 10 notikumi kultūrā no 13. līdz 19. jūlijam

10.lapa

Koncertuzvedums bērniem

Foto: publicitātes

VSIA “Latvijas Koncerti” organizētā “Senās mūzikas festivāla” ietvaros sestdien, 13. jūlijā, koncertdienu Rundāles pilī iesāks pasākumi pašiem mazākajiem.

Jau no plkst.11.30 bērniem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, kuras vadīs pieredzējuši mākslinieki un rokdarbu meistari.

Savukārt plkst.13.00 uz Rundāles pils dārza lielās skatuves sāksies koncertuzvedums “Princese uz zirņa”, kurā piedalīsies Latvijā pazīstami skatuves mākslinieki, dejotāji un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Franču baroka mūziku papildinās krāšņi tērpi un autentiski mūzikas instrumenti.

Muzikālā pasaka būs šīs vasaras greznākais notikums pašiem mazākajiem skatītājiem. Tā ir pārpilna ar neparastiem notikumiem un spilgtiem tēliem. Lomās iejutīsies solisti Dārta Liepiņa, Nataniels Rasnačs, Sonora Vaice (attēlā), Normunds Rutulis un Andris Ērglis.

Īpašu atmosfēru radīs Pēteris Vaickovskis (klavesīns), Raimonds Melderis (baroka vijole), Zane Grosa (baroka vijole), Ainārs Paukšēns (viola da gamba), Ieva Nīmane (senie pūšaminstrumenti), Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti), Mārcis Vasiļevskis (elektriskā ģitāra) un atraktīvā stāstniece Karina Bērziņa. Koncertā piedalīsies arī baleta studijas “Freska” un deju skolas “Vendija” dejotāji, kā arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Sen senos laikos dzīvoja princis, kurš par sievu gribēja īstu princesi, bet kā lai tādu atrod?

Tā sākas viena no pazīstamākajām Hansa Kristiana Andersena pasakām, kura ir pamatā muzikālajam uzvedumam “Princese uz zirņa”.

Uzveduma darbība notiek pasakainā pilī, kur stāsta varoņi, ģērbti greznos tērpos, uz senajiem mūzikas instrumentiem atskaņo un skanīgās balsīs izdzied franču baroka mūzikas lielmeistaru Marka Antuāna Šarpentjē un Žana Batista Lulli mūziku. Uzvedumā būs daudz spilgtu tēlu - princis, princese, karaliene, miega rūķi un peles, pat zirnis un gultas klājēji.

Dzīvesstils

Mārtiņdiena, kas jau izsenis tiek uzskatīta par rudens beigām un ziemas sākumu, tiek atzīmēta 10. novembrī, kad kalendārā arī svinam Mārtiņus. Izrādās, ka līdz šai dienai jāpabeidz visi rudens darbi - jānokuļ labība un jāapar zeme, jo zeme dodas atpūtā. Tāpat Mārtiņdiena ir saistīta ar veļu laika beigām.

Svarīgākais