Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Lūsēns un Zālīte, Vaivars un Kalita, Linde un Tropa, Krenberga un Zemītis, Olga un “Baltie lāči”.

Pareģa Eižena Finka suģestējošais liktenis

Publicitātes foto

Ceturtdien, 22. februārī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī gaidāma pirmizrāde - rokopera “Sfinksa”.

Jauniestudējumā atdzimst Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera - muzikāls stāsts par slavenā pareģa Eižena Finka suģestējošo likteni.

Finks bija viena no neparastākajām un noslēpumainākajām personībām 20. gadsimta Latvijā.

Librets veidots, balstoties uz patiesiem notikumiem, arī darbojošās personas ir reāli eksistējuši cilvēki - Finka sieva Anna, viņa īslaicīgā aizraušanās Alise, laupītāja un slepkavas Anša Kaupēna līgava Vallija, Latvijas preses karaliene Emīlija Benjamiņa un daudzi citi. Finku sauc arī par Latvijas Nostradamu - viņš paredzējis Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes nāvi, Benjamiņas traģisko likteni, kā arī precīzi pareģojis savu miršanas gadu, mēnesi, dienu un stundu.

“Ir IzRedzētie, kuru liktenis vai karma ir spēt izDzīvot Dualitātē starp realitāti un esamību. Mūsu Finks - Izstumtais. Redzīgais. Spēlmanis. Pret saBIEDRĪBU - sociumu, kas sevī ietver izdzīvošanu, nodevību, liekulību, mantkāri, manipulāciju. Tikai jautājums - kurš ar kuru manipulē? Un kas vai kurš kā diriģents vada šo cirka izrādi, kas saucas - dzīve? Finks - vizulis uz sociuma makšķeres? Vai zivs, kura noķerta laikmeta tīklos? Atbilde katram laikmetam vai gadsimtam sava. Mums ir sava Laikmeta atBILDE. Jaunajā iestudējumā meklēsim atbildi un uzdosim jautājumus kopā. Eižens Finks palīdzēs. Jo Viņam ir ko teikt. Vēl joprojām”, uzsver jauniestudējuma režisore Rēzija Kalniņa.

Publicitātes foto

Eižena Finka lomā iejutīsies aktieris Maksims Busels (attēlā), otrs Eižena Finka lomas atveidotājs būs aktieris un dziedātājs Emīls Kivlenieks. Finka sievas Annas lomā Beāte Zviedre, Finka mīļoto Alisi, Otto Švarca firmas mantinieci atveidos Anmary, Latvijas preses karalienes Emīlijas Benjamiņas lomā Elza Rozentāle, Kaupēna mīļotā meitene Vallija - aktrise Elīna Bojarkina, Pratinātājs ar četrām sejām - Latvijas drošības policists, vācu virsnieks, krievu čekists un pēckara LPSR milicis būs Atis Zviedris.

Rokoperā piedalīsies arī Laura Erdlāne, Elizabete Zagorska, Edvards Grieze, Emīls Gilučs, Toms Kalderauskis, Austra Kozuliņa, Artūrs Biķernieks, Sarma Liede, Zane Lazdiņa, Ralfs Puzāns un Patriks Tabaks.

Pie taustiņiem pats autors Jānis Lūsēns, ģitāra - Aivars Gudrais, sitaminstrumenti -Harijs Gūtmanis, basa ģitāra - Jānis Lūsēns juniors.

Režisore - Rēzija Kalniņa, scenogrāfs - Normunds Bērziņš (“MAD”), kostīmu māksliniece - Beāte Gleima (“BeaA”), horeogrāfe - Katrīna Liseka (“Cat”), vokālā pedagoģe - Ilze Dzenīte. Producents - Aigars Dinsbergs (Producentu Grupa 7).

Nākamās izrādes: 24. februārī plkst. 15.00 un 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Video: Maksims Busels “Nē, manis nav”:

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv

Turpinājumu lasi nākamajā lapā