Kultūras pasākumi līdz 24. novembrim, apmeklējami bez maksas

Vērts apmeklēt: koncerti, izstādes un mākslinieciski augstvērtīgs kinodarbs.

Vēsturisks sava laikmeta dokuments

Publicitātes foto

Par godu Latvijas 105. gadu jubilejai RKTMC “Mazā ģilde” sociālo tīklu YouTube un Facebook kontos vēl līdz 19. novembrim ir iespēja bez maksas noskatīties režisora Ivara Selecka (attēlā) dokumentālo filmu “Apcirkņi”.

Tuvojas kino meistara Ivara Selecka ievērojama gadskārta. To gaidot, RKTMC “Mazā ģilde” demonstrē dokumentālās triloģijas pirmo filmu “Apcirkņi” (1973).

1973.gada dokumentāla filma “Apcirkņi” tapusi laikā, kad Brežņeva “labākas nākotnes” vārdā padomju vara apkaroja privātīpašumu un likvidēja Latvijai tradicionālās viensētas, pārvietojot zemnieku ģimenes uz daudzstāvu namiem kolhozu centros. Tā bija lielo kolhozu tīrumu veidošana, zemnieku padzīšana no savām mājām un zemes.

Dokumentāla filma “Apcirkņi” ir ne vien vēsturisks sava laikmeta dokuments, bet arī mākslinieciski augstvērtīgs kinodarbs, kura veidošanā piedalījušies arī sava aroda profesionāļi - Armīns Lejiņš, Jānis Peters, Hercs Franks, Tālivaldis Marģēvičs, Pēteris Plakidis, Boriss Podnieks u.c.. Filma tika atzīta par gada labāko filmu PSRS.

Dokumentālās kino triloģijas filmas par Latvijas zemnieku dzīvi “Nāc lejā, bālais mēness!” un “Zem ozola kuplajiem zariem” tiks demonstrētas 2024. gadā - Ivara Selecka 90. jubilejas gadā.

Ivars Seleckis, būdams izcils kinooperators un īpaši tālredzīgs kinorežisors, ne vien meistarīgi iemūžināja Latvijas vēstures svarīgus brīžus, bet, cīnoties ar padomju laika cenzūru, izglāba filmu. Tādēļ šodien mēs varam dziļāk ielūkojoties filmas kadros saskatīt šodienas problēmu elpu.

Filmu skaties šeit:

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

“Pētījumi liecina, ka indivīdiem, kuri ievēro bezglutēnu diētu, organismā bieži ir zems noteiktu vitamīnu līmenis, jo bezglutēnu miltu maisījumos un konditorejas izstrādājumos ir mazāk šķiedrvielu, dzelzs, B vitamīnu, cinka, magnija un kalcija nekā glutēnu saturošajos pārtikas produktos,” raksta extension.usu.edu.