13 kultūras pasākumi līdz 13. oktobrim, apmeklējami bez maksas

7.lapa

Vēlmju aparāts jeb Aizsaules gari

Publicitātes foto

Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 18.30, Marijas ielā 11 (bijušā veikala “Bergs” telpās) tiks atklāta mākslinieka Arvila Lindes gleznu izstāde “Vēlmju aparāts jeb Aizsaules gari”.

Pats mākslinieks par izstādes koncepciju saka šādi: '”Mūžīga nakts tad, kad ir diena. Melns stikls, kas ieelpo alkas. Vēlies, ko ievēlies, Aizsaulē to zina. Salīmē tumsu, kas tek caur pirkstiem, uzbūvē pili un dodies tai cauri, jo vēlāk ir tagad… Skat, roku mežs, kas šalko no augšas un tver stikla ragus un būtni, kam jābūt, bet tas esi Tu pats!”.

“Vēlmju aparāts” šķetina konceptu caur stāsta galveno varoņu savstarpējām attiecībām. Stāsts sapludina robežas starp sapņiem, vēlmēm un taustāmo pasauli. Tas centrējas ap noslēpumainajiem, ragainajiem, džinveidīgajiem gariem/dievībām, kas caur saviem mūžīgās nakts stikla portāliem šķērso dažādas dimensijas, kas šajā gadījumā simbolizē eskeipismu un transformāciju, tādējādi velkot paralēles ar šobrīd aktuālajiem globālajiem migrācijas jautājumiem, kas sevī ietver jauna sākuma meklējumus un neskaitāmas vēlēšanās, kas jāpiepilda.

Šie gari mijiedarbojas ar mirstīgo pasauli caur vēlmju piepildījumu, tiesa gan, reizēm izspēlējot trikus ar tiem, kas uzdrīkstas ar šīm būtnēm sasieties. Reizēm, kad spīd īstās zvaigznes, un gariem ir īstais nosskaņojums, tie aizskar mūsu dzīves caur Aizsaules priekškaru. Velkot realitātes stīgas, tie vada mūsu rokas, liekot mūsu sapņiem piepildīties. Taču, kā mēdz teikt, uzmanies no tā, ko vēlies, jo tas var piepildīties…

“Vēlmju aparāts jeb Aizsaules gari” šķetina iekšējās alkas pēc eskeipisma un meklējumus pēc jēgas. Navigējot caur pasauli, kurā realitātēm pārklājoties, tās tiek dekonstruētas un atkal konstruētas no jauna, šajā procesā rodot vēlēšanos materializāciju, izstāde uzdod jautājumus par to, kad mērķis ir sasniegts, kad vēlmes ir piepildītas, kad mākslas darbs ir pabeigts, un to, vai šādam procesam ir beigu atzīme.

Izstāde sevī ietver tintes un jauktas tehnikas zīmējumus, skulptūras un lielizmēra eļļas gleznas, kas caur sirreāliem sižetiem attēlo ragaino garu mijiedarbību ar realitāti un ļaudīm.

Skulptūras reprezentē “Vēlmju aparātu” jeb elku altārus vai totēmus, kas ir konkrēto garu manifestācija materiālajā pasaulē, kas, savukārt, ļauj šo altāru īpašniekiem komunicēt ar konkrētajiem gariem, kas spēj piepildīt to vēlēšanās. Izstāde aicina ienirt un sajust nomoda sapņu spēku. Izstādes iekārtojums ļaus tās apmeklētājiem pieredzēt un “ceļot caur dažādiem portāliem un realitātēm”.

Mākslinieks Arvils Linde labi pazīstams Latvijas mākslas un modes pasaulē. Ieguvis maģistra grādu glezniecībā (Latvijas Mākslas akadēmija), kā arī bakalaura un maģistra grādus Modes dizainā (Latvijas Mākslas akadēmija). Pēc vairāku modes kolekciju radīšanas, pēdējos 7 gadus aktīvi darbojas un ieguvis strauju atpazīstamību vizuālās mākslas jomā, pievēršoties ilustrācijai un glezniecībai. Lielākajā daļā mākslinieka izstāžu viņam tuva un klātesoša tēma ir mitoloģija, folklora, tās subjektīva interpretācija, kā arī atsauces maģiskā reālisma glezniecībā, kas savu ietekmi saglabā joprojām.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Filmās un literatūrā autori dažreiz runā par kaķiem, kas jūt nāvi. Tas izklausās drausmīgi, taču lielākā daļa šo sižetu ir cēlušies no patiesa stāsta no 2007. gada. Kādā amerikāņu pansionātā dzīvoja kaķis vārdā Oskars, kurš ienāca tikai to cilvēku istabās, kuri drīz mira. Kas tas bija?

Svarīgākais