TOP 10 notikumi kultūrā no 16. līdz 22. septembrim

4.lapa

IX Starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”

Publicitātes foto

Nākamajā nedēļas nogalē sāksies IX Starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”, kas ik gadu klausītājiem dāvā īpaši veidotas programmas, atklājot čella daudzšķautņaino skanējumu visplašākajā amplitūdā - no klasikas, līdz džezam, crossover žanram un elektronikai.

Šī gada festivālu ar rezidences laikā Koncertzālē “Cēsis” tapušu programmu piektdien, 22. septembrī atklās duets “Claus&Clausen” - franču čellists Gaspars Klauss un dāņu dziedātājs, indie popa apvienības “Efterklang” solists Kaspers Klausens (attēlā).

Gaspars dzimis Francijā un kļuvis pazīstams ar savu muzikālo zinātkāri, atvērtību eksperimentiem, ko izspēlē uz sava čella, bet Kaspers dzimis Dānijā un galvenokārt nodarbojas ar mūziku apvienības “Efterklang” sastāvā. 2015. gadā duets ierakstīja albumu “Claus&Clausen”, kura rezultāts bija noslēpumains muzikāls vēstījums, atrauts no mūsu laika un ārpus jebkura konkrēta mūzikas žanra robežām.

Abi mūziķi atkal ir satikušies - šoreiz festivālā “Čello Cēsis”. Uzsākuši muzikālos meklējumus un pavadot radošu nedēļu kopā Latvijā, festivāla atklāšanā Gaspars un Kaspers klausītājiem dāvās iespēju piedzīvot pavisam unikālas programmas pirmatskaņojumu, kurā savīsies čella skaņas un balss.

Festivāla “Čello Cēsis” turpinājumā vēl divi koncerti:

- Sestdien, 23. septembrī, festivāla lielkoncerta programmā “Divi čellkoncerti diviem solistiem” skanēs vērienīgi un nozīmīgi opusi divu jaunu, daudzsološu, starptautisku atzinību guvušu čellistu - Džemina Hana (Jaemin Han) un Santjago Kanjona-Valensijas (Santiago Cañón-Valencia), kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sniegumā. Pie diriģenta pults - Andris Poga. Programmā Dmitrija Šostakoviča Pirmais čellkoncerts un Kamila Sensānsa Pirmais čellkoncerts.

- Svētdien, 24. septembrī - multimediāls dejas uzvedums, ceļojums franču komponista Ērika Satī mūzikas pasaulē, ko vainagos baleta “Parāde” iestudējums.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Kā sabiedrība mēs parasti izturamies sapratīgi pret garīgo veselību, kā arī esam iemācījušies pievērst uzmanību un novērtēt savu labklājību, ja kaut kas nav īsti pareizi. Taču garīga pļāpāšana un stress var pārņemt pat visdziļākos un apzinīgākos cilvēkus. 

Svarīgākais