3.lapa
No 17. septembra koncertzālēs Latvijā būs skatāma aktiera Gundara Āboliņa un pianista Andreja Osokina (attēlā) literāri muzikālā kompozīcija “Sajūtu spēles”, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja šovasar Melngalvju namā Osokina Brīvības festivālā Ukrainai.
Koncertsērija tiks uzsākta 17. septembrī plkst. 19.00 Rīgā kultūrtelpā “Ola Foundation” un turpināsies 19. septembrī plkst.19.00 kultūras centrā “Ulbrokas pērle”, 24. septembrī plkst. 17.00 Latgales vēstniecībā “GORS”, 5. oktobrī plkst. 19.00 Doles tautas namā Ķekavā, 7. oktobrī plkst. 18.00 ZEIT radošajā kvartālā Līgatnē, 8. oktobrī plkst. 18.00 restorāna “Akustika” kultūrtelpā Valmierā, 3. novembrī plkst. 19.00 Talsu Tautas namā.
“Pirms pusgada manās rokās nonāca Ainara Kneša dzejoļu krājuma “Nespēlētie teksti” manuskripts. Sajutu šo dzejoļu iekšējo muzikalitāti, jo arī pats autors ir profesionāls mūziķis, turklāt mums ir radniecīga dzīves uztvere un humora izjūta. Lai arī man nav dzejas runātāja skatuves pieredzes, kompozīcijā, ko izveidojām kopā ar Andreju Osokinu, jūtos labi. Andrejs dzejā izteikto noskaņu un domu ir smalkjūtīgi papildinājis ar latviešu komponistu klaviermūziku. Šī koncertprogramma ir pierādījums tam, ka mākslas darbam ne vienmēr ir jārodas mokās,” stāsta Gundars Āboliņš.
“Ļoti priecājos, ka Osokina Brīvības festivāla Ukrainai laikā uzsāktā sadarbība ar Gundaru Āboliņu turpinās un kopā uzstāsimies koncertzālēs visos Latvijas reģionos. Esam paplašinājuši “Sajūtu spēļu” programmu, kas nu veltīta arī Pēra Ginta mīlestībai pret Solveigu un Roberta Šūmaņa mīlestībai pret topošo sievu Klāru, radot daudzveidīgu un visaptverošu sajūtu gammu un sniedzot klausītājiem prieku, gudrību un dvēseles siltumu,” piebilst Andrejs Osokins.
Sākotnēji programmā bija ukraiņu un latviešu komponistu klaviermūzika, kas mijās ar dzeju no mūziķa un sajūtu kolekcionāra Ainara Kneša jaunā krājuma “Nespēlētie teksti”. Sadarbībā ar kultūrtelpu “Ola Foundation” abi mākslinieki programmu ir bagātinājuši ar vācu komponista Roberta Šūmaņa topošajai sievai, pianistei Klārai Vīkai veltītu romantisku klaviermūziku un dzejoļiem no Jāņa Grota cikla “Pēra Ginta vēstules Solveigai”.
Drīzumā gaidāmi arī vairāki vērienīgi Andreja Osokina solokoncerti. 16. septembrī pianists pēc ilgāka pārtraukuma atgriezīsies Ventspils koncertzālē “Latvija” ar koncertprogrammu, kas veltīta komponistam Ferencam Listam. Koncertā pianists atskaņos Lista mūziku arī uz koncertzāles unikālajām vertikālajām klavierēm, kuras Andrejs Osokins spēlēs pirmo reizi.