TOP10 notikumi kultūrā no 24. līdz 30. jūnijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Godunova, Bulajevs un Batkovičs,  Znotiņš, “IevaKrish”, brazīliešu karnevālšovs, Čaplins un 200 vainagi.

Sestais Starptautiskais Baltijas baleta konkurss

Publicitātes foto

Sestais Starptautiskais Baltijas baleta konkurss no 25. līdz 29. jūnijam Rīgā pulcēs 60 dejotājus no 20 valstīm.

Skatītāji ir aicināti just līdzi konkursa kārtām Dailes teātrī 26. un 27. jūnijā un izbaudīt svinīgo Galā koncertu Latvijas Nacionālajā operā 29. jūnijā ar īpašo viesu, tostarp Evelīnas Godunovas dalību.

Konkursa kārtās Dailes teātrī piedalīsies 60 profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji no vairāk nekā 15 valstīm trijās vecuma grupās. VI Starptautiskā Baltijas baleta konkursa Galā koncerts notiks Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē 29. jūnijā. Līdzās konkursa uzvarētājiem uz skatuves kāps īpašie viesi - Berlīnes Valsts baleta soliste, daudzu starptautisko konkursu laureāte, kādreizējā Latvijas Nacionālā baleta soliste Evelīna Godunova (attēlā), Berlīnes Valsts baleta solists Dinu Tamazlacaru un kādreizējie Starptautiskā Baltijas baleta konkursa uzvarētāji Liza Pavlova un Mihaels Belilovs. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā baleta vadošie solisti Jūlija Brauere un Raimonds Martinovs.

Konkursantus vērtēs starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs būs Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas, kā arī stažēšanās iespējas Eiropas baletskolās.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Tomātu un olu maisījums ir klasisks ķīniešu ēdiens, ko var apgūt ikviens. Ir tikai divas galvenās sastāvdaļas - tomāts un olas. Mūsdienās tas tiek uzskatīts par vienu no ikoniskākajiem ķīniešu ēdieniem, taču patiesībā recepte ir tikai 100 gadus veca. Tikai 1900. gados ķīnieši gatavoja ēdienu no ārzemju produktiem, piemēram, tomātiem.

Svarīgākais