3.lapa

Starptautiska Rīgas Fotogrāfijas biennāles grupas izstāde

Publicitātes foto

No 26. maija Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā norisināsies Rīgas Fotogrāfijas biennāles - NEXT 2023 (RFB - NEXT 2023) grupas izstāde “Caur puķēm”.

Izstādē būs skatāmi lietuviešu mākslinieces Ievas Maslinskaites (Ieva Maslinskaitė), igauņu mākslinieces Hedi Jānso (Hedi Jaansoo), latviešu mākslinieces Agates Tūnas (attēlā) un norvēģu mākslinieka Daniela Visenta Hansena (Daniel Vincent Hansen) darbi. Izstādē būs skatāmas četru jaunu mākslinieku pārdomas - četras versijas lietu patiesās būtības meklējumiem, ienirstot sevī un uzmanīgi iztaujājot savu izvēlēto mākslas valodu - fotogrāfiju. Lietuvu, Latviju, Igauniju un Norvēģiju pārstāvošos autorus vieno ne tikai ikvienam jaunam cilvēkam dabiski piemītošā pašizziņas dziņa un vēlme saprast savu pozīciju kopējā pasaules ainā, bet arī veids, kā to īstenot.

Urdošos jautājumus par savu identitāti un vietu pasaulē viņi risina ar biologa - dzejnieka pieeju. Mākslinieku attieksmē jaušama vēlme iedziļināties un pietāte pret apkārtni - dabu un kultūru, individuālo dzimtas un kolektīvo sabiedrības vēsturi. Viņu skatījums vedina mainīt iesīkstējušos, gadsimtiem valdošos priekšstatus par pasaules kārtību, kurā viss griežas ap Homo sapiens vēlmēm un ir pakļauts viņa vajadzībām.

Izstāde LMS galerijā (11. novembra krastmalā 35, Rīgā) būs pieejama katru dienu, arī svētku dienās (no 12.00 līdz 18.00) līdz 2. jūlijam.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv

Turpinājumu lasi nākamajā lapā