2.lapa

Muzikālā izrāde brīvdabā

Publicitātes foto

Sestdien, 27. maijā, plkst. 19.00 Latgales vēstniecība GORS kopā ar “Dirty Deal Teatro” aicina apmeklēt muzikālo izrādi brīvdabā “Visi putni skaisti dzied”.

“Visi putni skaisti dzied” sniegs skatītājiem neparastu skatupunktu uz kultūras un dabas robežām, kurās notiek cīņa starp kultivēto un dabisko, cilvēka kārtību un dabas savvaļu. Izrādes ietvaros profesionāli mākslinieki sadarbojas ar jauniem cilvēkiem, kas dzied koros. Pulcēšanās pirms pasākuma notiks pie GORS galvenās ieejas, bet izrādes galvenie notikumi norisināsies pilsētas Festivāla parkā un Rēzeknes upes krastā.

“Latviešu mitoloģijā cilvēku un putnu dziesmas palīdz sakārtot pasauli. Dzeltenajai cielavai, zvirbulim, mežirbei, griezei, dzenim un cīrulim tajā ir nozīmīgas lomas. Tomēr šobrīd tie piedzīvo strauju populācijas samazināšanos. Viņu balsis intensīvās lauksaimniecības un mežistrādes dēļ ir apklusušas vai apklust visā Eiropā. Arī pie mums. Ko tas nozīmē Latvijas cilvēkiem, kuri dzied koros? Vai mūsu dziesma un dziedāšana spēj sakārtot pasauli tā, lai tajā nepazustu mazāk aizsargātās balsis? Es gribu dot iespēju cilvēkiem, kurus aizrauj dziedāšana, apzināties, ka mūsu balsīm ir spēks ne tikai lielajā Dziesmu svētku kopkorī, ka mūsu balsis var ne tikai skaisti skanēt, bet arī aizstāvēt citus dziedātājus - putnus. Mēs stāstām latviešu un putnu satikšanās, kopīgas dzīves, sadzīvošanas un sadziedāšanās stāstu. Un uzdodam jautājumu, kur slēpjas putna dziesmas vērtība?” saka izrādes režisore Krista Burāne.

Izrādes komponists - Jēkabs Nīmanis (attēlā), horeogrāfe - Kristīne Brīniņa, māksliniece - Pamela Butāne, diriģents - Patriks Kārlis Stepe, iestudējumā piedalās aktieri Artūrs Čukurs, Elīza Dombrovska, Rūta Holendere, Anna Klišāne un Armands Siliņš, kā arī daudzbalsīgs Visu putnu koris, kurā dzied jauni cilvēki no Rīgas un izrādes notikuma vietām.

Bezmaksas ielūgumus iespējams izņemt GORS mājaslapā un kasē.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv

Turpinājumu lasi nākamajā lapā