Ventspilnieki roņu meitenei dod vārdu Pērle

© Foto: publicitātes

Ventspils valstspilsētas pašvaldība jau ilggadēji finansiāli atbalsta Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā mītošo roņu uzturēšanu un rehabilitāciju, tādēļ zoodārzs uzticēja mazajiem ventspilniekiem svarīgu uzdevumu – rast piemērotāko vārdu 3. februārī dzimušajai roņu meitenei.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” audzēkņi tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā, sagatavojot un iesniedzot darbu, kurā attēlots ronis vai roņu ģimene, klāt norādot vārdu, kādā vēlētos dēvēt jaundzimušo roņu meiteni.

Konkursā tika iesniegti ļoti radoši un skaisti zīmējumi. Par piemērotāko roņu meitenes vārdu izvēlēts Alises Benhenes un Pētera Pastara piedāvātais vārds - Pērle.

Abi vārda devēji saņems pateicības balvas no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza un Ventspils valstspilsētas pašvaldības.

Rīgas zoodārzā izaugusī ronīte Pērle tiks palaista Baltijas jūrā piektdien, 21. martā, plkst. 13 no Ventspils Zilā karoga pludmales krasta, pie 6. ieejas laipas.

Par patīkamu pārsteigumu 3. februāra rītā parūpējās roņu māte Krista, jo Zoodārza darbiniekus, ierodoties darbā, sagaidīja nevis divi, bet gan trīs ņipru, tumšu acu pāri. Naktī bija piedzimis ronēns - balts, pūkains un apmēram 10 kilogramus smags. 15 gadus vecā roņu mātīte Krista jau ir pieredzējusi mamma, jo šis viņai un 27 gadus vecajam tēviņam Puikam jau ir piektais kopīgais mazulis.

Siltos pavasaros Latvijas piekrastē nonāk novārguši roņu mazuļi. Parasti tas notiek martā un aprīļa sākumā, tādēļ staigājot pa pludmali, jāatceras paņemt suni pavadā, netraucēt ronēnam atpūtu, bet par sastapto dzīvnieku informēt Dabas aizsardzības pārvaldi.

Dzīvesstils

Pētījums par Latvijas iedzīvotāju ieradumiem un uzvedību demonstrē, ka 53% izmanto mākslīgo intelektu (MI) ikdienas dzīvē. Katrs sestais (65%) ir pārliecināts, ka jau pēc 10 gadiem MI tiks izmantots, lai risinātu lielāko daļu rutīnas uzdevumu, bet katrs piektais (19%) vēlētos izveidot savu MI klonu. Kādos jautājumos Latvijas iedzīvotāji visbiežāk vēršas pie MI pēc palīdzības, un vai tam ir iespējami kādi riski?

Svarīgākais