Ikdienas stresa apstākļos var būt grūti vienmēr pievērst uzmanību sabalansētam uzturam. Tieši tāpēc daudzi cilvēki ķeras pie ātras iedarbības diētām, piemēram, olu diētas.
Taču esiet uzmanīgi: arī šeit ir nepilnības, kas var novērst vēlamo svara zaudēšanu vai pat kaitēt veselībai. Vienkārša diēta ar nepilnībām: izvairieties no tipiskiem uztura slazdiem.
Olas ir uztura pamatā, taču tām nevajadzētu būt vienīgajām šķīvī. Daudzi cilvēki mēdz gatavot maltītes tikai no olām - tas ātri kļūst garlaicīgi un apgrūtina diētas ievērošanu. Papildiniet ēdienus ar dārzeņiem, piemēram, spinātiem, papriku vai tomātiem. Tie nodrošina dažādību, piegādā svarīgus vitamīnus un šķiedrvielas, kā arī saglabā sāta sajūtu ilgāk.
Ēdienu piemēri:
Diēta ar augstu olbaltumvielu daudzumu, piemēram, olu diēta, rada lielāku slodzi nierēm, ja netiek patērēts pietiekami daudz šķidruma.
Ja nedzerat pietiekami daudz, riskējat ar galvassāpēm, nogurumu un gausu gremošanu. Ievērojiet noteikumu: vismaz divi litri ūdens vai nesaldinātas tējas dienā. Iedomājieties, piemēram: piemēram, atnesiet glāzi ūdens tieši uz savu darba vietu vai izmantojiet lietotnes, kas atgādina par dzeršanu.
Olu diēta prasa nelielu plānošanu, it īpaši, ja ir aizņemts grafiks. Bez sagatavošanas ātri sasniedzat neveselīgas uzkodas vai izlaižat ēdienreizes. Abas kļūdas var negatīvi ietekmēt vielmaiņu un veicināt izsalkumu.
Plānojiet savas ēdienreizes nedēļu iepriekš un sagatavojiet dažus ēdienus, ko viegli uzsildīt. Lieliski noder cieti vārītas olas, salāti un dārzeņu zupas.
Olu diēta nav ilgtermiņa diēta. Tie, kas to praktizē vairākas nedēļas, riskē ar ogļhidrātu, svarīgu tauku un šķiedrvielu deficītu. Izmantojiet to kā startu, nevis kā pastāvīgu risinājumu.
Speciālisti iesaka ievērot olu diētu ne ilgāk kā divas nedēļas vienlaikus. Pēc tam vajadzētu sekot sabalansētam uzturam.
Daži simptomi, piemēram, reibonis, ārkārtējs nogurums vai slikta dūša, ir skaidras pazīmes, ka diēta nav labvēlīga ķermenim. Ieklausieties ķermenī un pārtrauciet diētu, ja rodas šādi simptomi. Olu diēta nav vienlīdz piemērota visiem. Cilvēkiem ar esošām veselības problēmām, piemēram, diabētu vai nieru slimībām, noteikti pirms tam jākonsultējas ar ārstu.
Papildiniet olu diētu ar dažādiem pārtikas produktiem, lai izvairītos no uztura trūkumiem. Dzeriet pietiekami daudz ūdens un rūpīgi izvēlieties ogļhidrātus. Mēģiniet ēst olas dažādos dienas laikos un neievērojiet diētu ilgāk par divām nedēļām, lai izvairītos no yo-yo efekta.
Olu diēta var būt efektīvs līdzeklis ātrai svara zaudēšanai, taču tikai tad, ja tā tiek pareizi īstenota.
Daudzveidība uz šķīvja, pietiekams šķidruma daudzums un skaidrs plāns palīdz izvairīties no tipiskām kļūmēm. Ja ieklausīsities sava ķermeņa signālos un ievērosiet diētu, ne tikai sasniegsit vēlamos rezultātus, bet arī jutīsities labi.