Pilots atklāj zelta likumu, kas ārkārtas situācijā var glābt pasažieru dzīvību

© Pexels.com

Bijušais pilots Hanss Masts, kurš tagad strādā par ceļojumu aģentu, atklājis savu lidošanas zelta likumu, kas, viņaprāt, varētu glābt pasažiera dzīvību avārijas gadījumā lidmašīnā, raksta “Daily Mail”.

Masts iesaka pasažieriem pirms pacelšanās vienmēr pārbaudīt savu apkārtni lidmašīnā - jo īpaši ir vērts papētīt, kur atrodas tuvākā avārijas izeja, kā arī domās izveidot "karti", kā tur nokļūt avārijas gadījumā.

"Tiklīdz iekāpju lidmašīnā, vienmēr pievēršu uzmanību tuvākajai avārijas izejai, saskaitot sēdvietu rindas starp manu atrašanās vietu un šo izeju," pieredzē dalījās eksperts.

Masts paskaidroja, ka bieži aizmirstais rindu skaitīšanas solis ir neticami svarīgs, ja kabīne piepildās ar dūmiem un samazinās redzamība. Turklāt, ja redzamība ir ierobežota, pasažieri gar eju var meklēt krāsainas gaismas, kas norāda, kur atrodas izeja.

Pexels.com

Vienlaikus piloti un stjuarti iesaka pasažieriem atrast tuvāko avārijas izeju uzreiz, iekāpjot lidmašīnā, negaidot, kad stjuarti sāks demonstrēt drošības noteikumus - lai gan tas ir maz ticams, var rasties situācija, kad būs jāuzsāk evakuācija, pirms notiek šāda demonstrācija.

Starp citu, saskaņā ar 2008. gadā Griničas universitātes veiktā pētījuma rezultātiem, pasažieriem, kas sēž vistuvāk avārijas izejām, ir lielākas izredzes izdzīvot avārijas gadījumā, jo viņi var evakuēties ātrāk nekā tie, kas sēž tālāk.

Tajā pašā laikā speciālisti neiesaka rezervēt vietas avārijas rindā pasažieriem, kuri fiziski nespēj atvērt lidmašīnas durvis.

Dzīvesstils

Pētījums par Latvijas iedzīvotāju ieradumiem un uzvedību demonstrē, ka 53% izmanto mākslīgo intelektu (MI) ikdienas dzīvē. Katrs sestais (65%) ir pārliecināts, ka jau pēc 10 gadiem MI tiks izmantots, lai risinātu lielāko daļu rutīnas uzdevumu, bet katrs piektais (19%) vēlētos izveidot savu MI klonu. Kādos jautājumos Latvijas iedzīvotāji visbiežāk vēršas pie MI pēc palīdzības, un vai tam ir iespējami kādi riski?

Svarīgākais