Lidmašīna

5.jūl
Šodien, kad iespēju ir daudz, mūsu ikdiena nav iedomāja bez satiksmes – gan uz sauszemes, gan gaisā. Ceļojumi cits par citu krāšņāki un aizraujošāki, bet, lai nonāktu kārotajā galamērķī, visērtāk un bieži vien arī lētāk būs, ja izvēlēsieties lidmašīnu. Taču ir indivīdi, kam lidošana un  vairāku stundu pavadīšana gaisā, sagādā nevis prieku, bet gan mokas.
2.jūl
Krievijas vēstniecības Viļņā pārstāvji otrdien izsaukti uz Lietuvas Ārlietu ministriju un viņiem iesniegta protesta nota par Lietuvas gaisa telpas pārkāpšanu.
2.jūl
Aviosabiedrības "Air Europa" lidmašīna pirmdien reisā no Madrides uz Montevideo iekļuva turbulencē, kurā desmitiem pasažieru tika ievainoti un lidmašīna veica ārkārtas nosēšanos Brazīlijā, paziņoja aviokompānija un Brazīlijas valdības amatpersonas.
19.jun
Trešdien netālu no Rīgas lidostas avarēja neliela "Pilatus" lidmašīna, liecina Civilās aviācijas aģentūras (CAA) publiskotā informācija.
9.jun
"United Airlines" aviokompānijas lidmašīna, kas bija ceļā no Beļģijas uz ASV, bija spiesta veikt ārkārtas nosēšanos Īrijā. Uz lidmašīnas klāja vienlaicīgi bija notikuši divi nopietni atgadījumi, ziņo "Daily Star". 
2.jun
58 gadus vecās Eiprilas Vilsones uzvedība lidojuma laikā bija nepieņemama. Sieviete, būdama alkohola reibumā, uzvedās agresīvi, kā rezultātā tagad viņai piespriests nosacīts cietumsods, raksta "Daily Star".
10.mai
"Boeing" lielākā piegādātāja ražotās lidmašīnas detaļas regulāri atstāja rūpnīcu ar nopietniem defektiem - tā apgalvo bijušais “Spirit AeroSystems” kvalitātes inspektors, raksta BBC.
5.mai
Sestdien, 4.maijā, uz Tallinas šosejas pie Ādažiem avārijas nosēšanos veikušo lidmašīnu pilotēja instruktors, kurš kopā ar pasažieri bija devies privātā lidojumā, noskaidroja aģentūra LETA.
5.mai
Ceļojumi ierasti saistās ar patīkām emocijām un laiku, kas šķietami lido, taču nereti ceļotājiem bažas sagādā ilgi gaidītā atpūtas brauciena sākums - pārlidojums uz citu valsti, īpaši tāliem galamērķiem, kad laiks nebūt nelido. Lai arī visbiežāk būšana lidmašīnā saistās ar garlaikošanos un diskomfortu ierobežoto kustību dēļ, šis var būt patiesi vērtīgs ceļojuma posms. Tūroperators “Novatours” ir sagatavojis deviņus ieteikums, kas palīdzēs maksimāli izbaudīt un izmantot gaisā pavadīto laiku, pārvēršot lidojumu no vienkāršas pārvietošanās par neatņemamu ceļojuma pieredzi.
18.mar
"WindRunner" būs gandrīz par 30 metriem garāka nekā pasaulē šobrīd lielākā lidmašīna, raksta "unian.net".
18.mar
"Visegrad24" vēsta, ka pēdējo dienu laikā Krievija traucējusi 873 lidmašīnu GPS signālus.
14.mar
Lielbritānijas gaisa spēku lidmašīnai, kurā atradās aizsardzības ministrs Grānts Šapss, radīti signāla traucējumi, kad tā atradusies tuvu Krievijas Kēnigsbergas (Karaļauču) apgabalam, ceturtdien apstiprināja Lielbritānijas valdības pārstāvis sakariem ar presi.
7.mar
Par laimi, lidmašīna, kas lidoja no Vankūveras uz Angliju, zibens spērienā netika bojāta un mierīgi turpināja ceļu, raksta "dialog.ua".
17.feb
Lai dotos ceļā ar lidmašīnu, ierasti aviokompānijas aicina nosvērt bagāžu, lai pārliecinātos, ka tā nav par smagu. Tai esot pārāk smagai, ir divas izvēles - izmest lieko vai samaksāt papildu maksu. Šobrīd pāris aviokompānijas nolēmušas neaprobežoties vien ar bagāžas svēršanu.
9.feb
Vakar lidojums uz Itāliju no Rīgas Brigitai un pārējiem "Ryanair" pasažieriem nenotika kā plānots - tika veikta ārkārtas nosēšanās Polijā. Tam nebija sakars ar lidmašīnas tehnisko stāvoklī, bet kāda cilvēka dzīvības glabšanu.
6.feb
737 Max lidmašīnu ražošanas laikā konstatēta jauna problēma, kas liks Boeing pārstrādāt aptuveni 50 lidmašīnas, kas vēl nav nodotas ekspluatācijā, ziņo cnn.com.
30.jan
Meksikā arestēts vīrietis pēc tam, kad viņš atvēra lidmašīnas durvis un centās izkāpt, raksta bbc.com.
18.jan
Pasažieris, kurš ar Indijas aviokompānijas SpiceJet reisu lidoja no Mumbajas uz Bangaloru, visu lidojuma laiku bija iestrēdzis lidmašīnas tualetē bojātu durvju dēļ, vēsta The Independent.
6.jan
ASV aviokompānijas "Alaska Airlines" lidmašīnai "Boeing 737 MAX 9" īsi pēc pacelšanās no Portlendas lidostas gaisā piedzīvoja incidentu, vēsta CBS news. Lidmašīna veica ārkārtas nosēšanos.
15.dec 2023
Nīderlandes uzņēmums "Fokker Next Gen" parakstījis sadarbības memorandu ar Ekonomikas ministriju un plāno Latvijā attīstīt ūdeņraža lidmašīnu projektu, aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).