Doties ceļojumā «ar sevi»

© Foto: publicitātes

Solārā ziema Latvijā  ir vistumšākais gada periods. Tā parasti ilgst no novembra  pirmajiem datumiem (šogad no 6.novembra) līdz februāra sākumam, un daudziem šajā laikā pietrūkst saules gaismas.

Veiktie pētījumi psiholoģijā arvien vairāk parāda, ka solārā ziema ienes arī dažas izmaiņas cilvēku domāšanā, sajūtās un uzvedībā - sākot ar sagurumu un beidzot ar nomāktību. Tā viennozīmīgi ietekmē arī cilvēku garīgo veselību un attieksmi pret dzīvi. Un kā lielisku terapiju daudzviet min laiku sev un solo braucienus. Un to lieliski var apvienot!

Solobraucienu priekšrocības

Foto: publicitātes

Viesnīcas un ceļojumu kompānijas piedāvā individuālas ceļojumu paketes. Savukārt sociālie saziņas līdzekļi ļauj mums sazināties ar radiem un draugiem pat atrodoties simtiem kilometru attālumā. Lai ceļotu individuāli, drošības sajūta ir primārā, taču ir lieliski apmeklēt vietas, kur vietējie ir viesmīlīgi un ir daudz iespēju satikt jaunus cilvēkus, veidot jaunus kontaktus. Saliekot šos trīs puzles gabaliņus kopā, iegūstam to, kā lieliski aizbēgt no pelēcības, atgūtu spēkus un iegūtu jaunas (pozitīvas) emocijas.

Ceļošana vienatnē sniedz brīvību, autonomiju, elastīgu maršrutu un reālu iespēju gūt atklāsmes pilnu pieredzi, kas vienkārši nav pieejama, ja ceļo kopā ar draugiem vai ģimeni. Un pieminēt kādu svarīgu dzīves notikumu, piemēram, mīļotā cilvēka zaudējumu vai šķiršanos - ceļošana vienatnē ir lielisks dziedināšanas līdzeklis.

Vai varbūt tā ir vienkārši vēlme atjaunot saikni ar sevi, skaistā un citādā vidē. Kāda ir tā pievilcība? Brīvība izpētīt vidi savā tempā, iedziļināties vietējā kultūrā un baudīt maltīti bez sarunām ir tikai daži piemēri tam, kas vilina piedzīvojumu meklētājus doties ceļā vienatnē.

Atbilde uz jautājumu “Kāpēc ceļot vienatnē?” ietver faktoru kombināciju, no kuriem daži ir unikāli, bet citi ir kopīgi visiem.

Manuprāt, brīvība, satikšanās ar daudz vairāk cilvēkiem ir tad, kad ceļo viens un sniegtais stimuls pašapziņai ir galvenie iemesli, kāpēc ceļot solo.

9 iemesli, kāpēc vienatnē ceļošana ir svarīga

Foto: publicitātes

  • Paplašina savu komforta zonu. Sākums var būt neērts, jo ir ierasts uz kādu paļauties - otro pusīti, vecākiem. Ceļojot vienatnē mēs iemācamies paļauties tikai uz sevi.
  • Personīgo interešu un kaislību izvirzīšana par prioritāti. Izbaudīt greznību darīt to, ko vēlaties un kad vēlaties. Ceļojot vienatnē, nav jādara lietas, kas neinteresē, un nav jācieš stress, «velkot» savu ceļabiedru uz vietām, kas viņu neinteresē.
  • Atklājiet, kas esat, kad neviens neskatās. Bez ģimenes un draugu klātbūtnes, kuri sagaida, ka rīkosies noteiktā veidā, varat būt jūs pats.
  • Jūs darbojaties tikai pēc sava grafika. Atpūtieties, kas ir tik ļoti nepieciešami. Nav ierobežojošo ikdienas mājas pienākumu.
  • Pārdomas. Ceļošana vienatnē sniedz iespēju pārdomāt dzīvi. Esot vienatnē, varat ļaut prātam klejot un vērot, kur tas noved, piedzīvot atklāsmes, radīt jaunas idejas.
  • Savu spēku apzināšanās. Pārrunājot un vadot visus ceļojuma aspektus, atklāsiet, cik spējīgs esat. Tas rada lielāku pašapziņu.
  • Brīvības izjūta. Brīvība no pienākumiem pret citiem sniedz patiesi unikālu brīvības sajūtu.
  • Jaunības sajūta. Lai gan nevarat pagriezt laiku atpakaļ, ceļošana vien var likt justies tā, it kā jūs būtu 25.
  • Augšana. Ceļojot vienatnē, uzzināsiet vairāk, pieredzēsiet vairāk un kļūsiet interesantāks. Atgriezieties pie ģimenes un draugiem atpūtusies un garīgi bagātāka personība.

Kā pirmo reizi ceļot vienam

Foto: publicitātes

Kad pirmo reizi solo ceļotāji paziņo par nodomu ceļot vienatnē, viņi bieži saskaras ar daudziem ģimenes un draugu jautājumiem. Galvenais ir «kāpēc»? Un šeit beidzot ir jākļūst savtīgam. Vai tā ir jau pieminētā solārā ziema, vai izdegšana darba vietā, vai kāds cits iemesls, ir jāpasaka, ka es gribu pabūt viens. Pat, ja izvēlētais galamērķis ir kāda netāla pilsēta vai tikai viesnīca 100 metru attālumā. Nemaz nevajag dārgu ceļojumu vai eksotisku valsti, lai atpūstos no ikdienas rutīnas.

Kā iegūt pārliecību pirms došanās ceļā?

Foto: publicitātes

Man ir daži ieteikumi no personīgās pieredzes.

  • Atrodi savu uzmundrinātāju. Kad stāstiet cilvēkiem par savu ceļojumu, pamaniet, kurš ir sajūsmā par to. Pavadiet pēc iespējas vairāk laika ar šo cilvēku, jo viņš vairos jūsu pārliecību. Centieties izvairīties no ņurdētājiem.
  • Pārtrauciet skatīties kriminālziņas. Tās neatspoguļo pasaulē pastāvošās briesmas. Jā, sliktais notiek, bet nemitīga sevis uzkurināšana vieš šaubas un bailes.
  • Plānojiet, kā uzturēsiet sakarus ar mājiniekiem. Tas, kā jūs uzturēsiet saikni, vairos jūsu pārliecību. Tomēr, ja solo ceļojums ir terapeitisks, labāk ieplānot konkrētu laiku saziņai ar mājiniekiem.
  • Sazinieties ar vietējo kontaktpersonu. Iespējams, ka kāds no paziņām pazīst kādu, kurš dzīvo maršruta galapunktā. Un būs drošāk gan jums, gan mājiniekiem, ka būs «savējais», kas zinās, kur dodaties un vajadzības gadījumā varēs palīdzēt.
  • Dodoties ārpus viesnīcas, ņemiet līdzi savas viesnīcas vizītkarti.
  • Nesakiet satiktajiem cilvēkiem, kur apmetāties. Naktsmītnei ir jābūt drošai zonai.

Kā izvēlēties galamērķi savam pirmajam solo ceļojumam

Foto: publicitātes

Pirmajā ceļojumā galamērķim ir jābūt tādam, kur var viegli sazināties vietējā valodā. Izvēlieties galamērķi, kur labi vai vidēji pārvaldāt vietējo valodu. Var nepietikt ar to, ka runājat mazliet vai ziniet standarta pieklajības frāzes.

Izvēlieties galamērķi, kas tiek uzskatīts par drošu. Ir tik daudz drošu galamērķu. Kāpēc sarežģīt lietas, dodoties uz vietu, kur drošība ir apšaubāma? Tiesa, tas var būt jūsu sapņu galamērķis, taču, iespējams, to vajadzētu atlikt uz otru solo ceļojumu pēc tam, kad būsiet pilnveidojis savas solo ceļošanas prasmes.

Nokļūšanai galamērķī jābūt vienkāršai. Ar vienu lidojumu un tranzītu no lidostas uz apmešanās vietu var pietikt, lai veiktu pirmo solo ceļojumu. Vairāki lidojumi un transporta veidi paver vairāk iespēju, lai lietas noietu greizi. Padariet savu ceļojumu vienkāršu, izvēloties pirmo galamērķi, kur ir viegli nokļūt.

Lielisks pārvietošanās veids ir vilciens. Lai arī pie mums tas ir «panīcis», citas valstis piedzīvo īstenu dzelzceļa renesansi. Piemēram, aizlidojiet līdz izvēlētai valstij un turpiniet ceļu ar vilcienu.

Galamērķim ir jābūt pietiekami populāram. Virstūrisms ir liela problēma daudziem galamērķiem. Iespējams, ka nevēlaties doties tur, kur ir tik daudz cilvēku, taču ir vērts doties tur, kur satiksit citus ceļotājus, kā arī vietējos iedzīvotājus. Ceļā sastaptie cilvēki ir liela daļa no tā, kas nodrošina lielisku pirmo solo ceļojumu.

Kā ietaupīt naudu viesnīcās un citās ceļojumu naktsmītnēs

Foto: publicitātes

Izmitināšana — viesnīcas, pansijas, hosteļi, dzīvokļi — vienmēr ir pirmais vai otrais dārgākais aspekts lielākajā daļā ceļojumu. Tāpēc ir tik svarīgi ietaupīt naudu viesnīcās, it īpaši, ja ceļojat vienatnē. Ceļojiet ārpus sezonas.

Solārā ziema (izņemot Jaunā gada sagaidīšanu) iederas izcili. Izvairieties no periodiem, kad pilsētās norit lieli festivāli vai pasākumi. Varat arī samazināt izmaksas, vienkārši izvēloties naktsmājas, rezervējot tās sākot no svētdienas līdz piektdienas rītam.

Ja izvēlaties viesnīcas, ko parasti izmanto biznesmeņi, tad nedēļas nogalēs, kad šie ceļotāji dodas mājās, var būt labāki piedāvājumi. Tādā pašā veidā pansijā, kas rūpējas par tiem, kas vēlas atpūsties nedēļas nogalē, darba dienās var būt zemākas cenas. Atrodiet naktsmājas tālāk prom no tūrisma zonām. Jo tuvāk atrodaties pilsētas centram, jo ​​dārgāka būs viesnīca.

Svarīgākais