Ceļojumi

9.jun
2023.gadā Latvijas iedzīvotāji devās 9,3 milj. vienas dienas un vairākdienu ceļojumos pa Latviju, par 0,3% mazāk nekā 2022.gadā un iztērēja 429,4 milj. eiro, par 5,9% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
6.jun
2023.gadā Latvijas iedzīvotāji devās 2,1 milj. vienas dienas un vairākdienu ceļojumos uz ārvalstīm, kas ir par 21,8% vairāk nekā gadu iepriekš, tomēr par 11,6% mazāk nekā pirms pandēmijas 2019.gadā. Šajos ārzemju ceļojumos iztērēti 1,11 miljardi eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
25.dec 2023
Šajā ziemā ceļojumā plāno doties 47% Latvijas iedzīvotāju, braucienam atvēlot līdz 500 eiro, aģentūru LETA informēja risku apdrošinātāja "If P&C Insurance" ("If") Latvijas filiāles pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.
10.dec 2023
Polijā pēc dzelzceļa maršruta galvenās rekonstrukcijas pabeigšanas īsi pirms Ziemassvētkiem, 22. decembrī, atgriežas ilgi gaidītie tiešie vilcieni no Krakovas uz Polijas Tatru kalnu galvaspilsētu Zakopani. Tas paveikts, pateicoties vērienīgām Eiropas Savienības investīcijām Polijas dzelzceļa tīklā un dzelzceļa līniju modernizācijai. Dažos maršrutos dzelzceļa satiksme bija pieklususi par vairākas desmitgades.
22.nov 2023
Atirau reģions Kazahstānā pazīstams ar savu kultūras bagātību un ekonomisko norišu mozaīku.  Valsts rietumos pie Kaspijas jūras esošais dinamiskais reģions izveidojis un nostiprinājis plašu starptautisko partnerattiecību loku.
10.okt 2023
Reizē ar rudens sākšanos noslēdzas vasaras atvaļinājumu sezona un ar to saistītie izbraucieni uz tuvākām un tālākām zemēm. Īstais laiks, lai pastāstītu kādu neaizmirstamu ceļojuma epizodi.
16.sep 2023
Venēcijas varas iestādes beidzot vienojušās par detaļām, kas dod "zaļo gaismu" tūristu nodevas ieviešanai par iebraukšanu pilsētā, vēsta unian.net. Testa režīmā jaunā sistēma sāks darboties jau 2024.gada pavasarī.
31.jūl 2023
Šogad ir īpašs iemesls apmeklēt Lietuvas galvaspilsētu - tā svin 700 gadu jubileju. Ja jūs jau esat bijuši Viļņā, jūs, iespējams, esat iepazinušies ar visiem tās galvenajiem apskates objektiem. Dzīvesstils ir izveidojis adrešu sarakstu tiem, kuriem ir apnikuši oficiālie tūrisma maršruti un kuri ir gatavi "iedziļināties", lai sajustu pilsētas atmosfēru.
11.jun 2023
Latvijā 55% iedzīvotāju šovasar atvaļinājumu plāno pavadīt ārpus valsts robežām, noskaidrots risku apdrošinātāja "If P&C Insurance" ("If") Latvijas filiāles veiktajā aptaujā.
11.jūl 2022
Vairāki gadi, kas aizvadīti Covid-19 pandēmijas ēnā, ievērojami mainījuši arī ikdienas paradumus. Ja, iespējams, vēl pirms dažiem gadiem nevarējām iedomāties situācijas, kad Latvijā sabiedriskajā transportā lietojam sejas maskas, tad tagad tas vairs nešķiet nekas neparasts. Tiesa, infektologi atgādina, ka arī laikā, kad vasarā daudzviet mīkstināti Covid-19 dēļ noteikti ierobežojumi, nedrīkst zaudēt piesardzību.
13.mai 2022
Artūrs ar sievu šo pavasari vēlējās pavadīt Ēģiptē un internetā atrada piemērotu piedāvājumu – septiņu diena atpūta piecu zvaigžņu viesnīcā par 1400 eiro, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".
15.jan 2022
Pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem nebūs jāievēro pašizolācija, vienīgi atgriežoties no Vatikāna, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
20.okt 2021
Pēdējās dienās, kopš kļuvis zināms par gaidāmajiem stingrajiem ierobežojumiem Latvijā un komandantstundas noteikšanu, nacionālā aviokompānija "airBaltic" novērojusi palielinātu interesi par lidojumu galamērķiem siltajās zemēs, uzzināja kompānijā.
29.aug 2021
TV raidījuma "Māmiņu klubs" vadītāja Rūta Dvinska sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar vairākiem foto no sava ceļujuma. Tāpat Dvinska pub;icējusi vairākus padomus ceļošanai.
10.jūl 2021
43% Latvijas iedzīvotāju šovasar apsver iespēju ceļot, un katram ceturtajam ceļojumu plāni saistās ar atpūtas braucieniem ārpus Baltijas valstīm, liecina AAS "Balta" (PZU grupa) veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja. Katrs trešais ceļojumu plānus kaldina ar zināmu piesardzību, vērtējot epidemioloģisko situāciju kā nestabilu.
4.jūl 2021
Ilgtermiņā ceļošanai atkal vajadzētu kļūt par īpašu notikumu, kad cilvēki, dodoties uz kādu galamērķi, maksimāli vēlas izprast un izbaudīt vietējo kultūru, vietējās tradīcijas, intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente un uzņēmuma "Vanilla Travel" vadītāja Inga Kavaca.
23.jun 2021
Uzlabojoties situācijai ar pandēmijas izplatības ierobežošanu un samazinoties saslimstības rādītājiem, iedzīvotāji sāk plānot atgriešanos pie ierastā dzīves ritma.
21.mai 2021
Lidosta "Rīga" un Latvijas Aviācijas asociācija atbalsta Eiropas Savienības (ES) Padomes iniciatīvu atcelt ierobežojumus nebūtiskiem ceļojumiem ES, kā arī rosinājumus atļaut ES teritorijā ieceļot pret Covid-19 vakcinētām personām, aģentūrai LETA norādīja lidostas pārstāvji.
8.mai 2021
Četri nozīmīgākie nosacījumi tam, lai cilvēki atsāktu ceļot, ir epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās, vakcīnas saņemšana, kā arī Covid-19 dēļ noteikto pašizolācijas prasību un ceļošanas ierobežojumu atcelšana, liecina Baltijas valstīs veiktais Swedbank pētījums.
23.apr 2021
Ņemot vērā iespējas doties uz Ēģipti atpūtas braucienos, Ārlietu ministrija (ĀM) un Veselības ministrija (VM) vērš uzmanību uz Latvijas valstspiederīgo saslimstības pieaugumu ar Covid-19 Ēģiptē, informēja ĀM.