Kāpēc nevajadzētu mazgāties, kamēr darbojas veļas mašīna: santehniķu atbilde var jūs satraukt

© pixabay.com

Veļas mazgāšana un iešana dušā izklausās pēc ideāla veida, kā nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu. Bet vai tā tiešām ir gudra ideja?

Jūs droši vien esat piedzīvojuši nepatīkamo temperatūras maiņu, kad kāds noskalo ūdeni tualetē, kamēr jūs esat dušā. Bet lūk, kas notiek, ja mēģināt dušoties un mazgāt veļu vienlaikus, skaidro "Better Homes & Gardens", kas runāja ar profesionāliem santehniķiem.

Ūdens spiediena kritums un temperatūras izmaiņas

Atkarībā no jūsu santehnikas sistēmas uzstādīšanas jūsu veļas mašīna un duša var koplietot vienu ūdensvadu. Tas ir īpaši izplatīts mājās ar 30 līdz 50 galonu boileriem, kas ātri iztukšojas, ja vienlaikus tiek izmantotas vairākas ierīces, saka Alekss Atkinsons, santehniķis uzņēmumā "Super Brothers".

Ja jūsu ūdens sildītājs ir pārāk mazs vai sistēma nepareizi regulē spiedienu, jūs to jutīsiet - ūdens kļūs auksts, spiediens kritīsies, duša darbosies nevienmērīgi. Ja tas notiek regulāri, ir vērts apsvērt katla nomaiņu pret lielāku vai pāreju uz caurplūdes ūdens sildītāju. Dušas galviņā varat uzstādīt arī termostatisku maisītāju vai spiediena balansēšanas vārstu - tas palīdzēs uzturēt stabilu temperatūru un spiedienu pat tad, kad mājā ir atvērti citi krāni.

Tas var palielināt jūsu elektrības rēķinu

Ja veļas mašīna darbojas siltā vai karstā ūdens režīmā, tā noteikti ņems ūdeni no tā paša avota, no kura duša. Tas var ievērojami samazināt ūdens spiedienu un temperatūru.

Vēl svarīgāk ir tas, ka no enerģijas taupīšanas viedokļa ūdens sildītājs mēģinās apkalpot divas ūdens plūsmas vienlaikus un darbosies mazāk efektīvi. Tas laika gaitā var arī saīsināt viena un tā paša katla kalpošanas laiku.

Šeit ir daži profesionāļu padomi un vienkāršs risinājums: dušā uzstādiet termostatisko maisītāju vai spiediena balansēšanas vārstu — tas uzturēs ūdens temperatūru stabilu pat tad, kad skalojat ūdeni vai darbināt veļas mašīnu, iesaka santehniķis un "Kingdom Plumbing" ģenerāldirektors Niks Hendrikss. Uzstādiet viedu karstā ūdens recirkulācijas sistēmu ar pastiprinātāja sūkni — tas novērsīs kavēšanos, samazinās ūdens zudumus un palielinās komfortu. Pārbaudiet ūdens sildītāja jaudu. Ja tas ir pārāk mazs, jūs vienkārši pārāk ātri patērējat karsto ūdeni. Bezrezervuāra sildītājs var atrisināt problēmu uz visiem laikiem. Vai arī vienkārši izmazgājiet veļu pēc dušas, nevis tās laikā.

Svarīgākais