Zinātnieki ir pierādījuši, ka fiziskās slodzes laikā laiks rit lēnāk

© unsplash.com

Zinātnieki ir pierādījuši, ka fiziskās slodzes laikā laiks rit palēnināti - par to raksta “iflscience.com”, atsaucoties uz pētījumu, kas publicēts žurnālā “Brain and Behavior”.

"Vingrošanas laikā ir iespējams, ka fiziskās aktivitātes stimuls rada paaugstinātu impulsīvas apziņas asociatīvo stāvokli un izraisa uztveramu laika palēnināšanos," atklāja zinātnieki.

Tika konstatēts, ka treniņa laikā šķiet, ka pulkstenis darbojas pat par 9% lēnāk.

unsplash.com

Tiek atzīmēts, ka efekts kļuva spēcīgāks, veltot lielākas pūles fiziskās slodzes laikā.

"Kas rada acīmredzamu jautājumu - kāpēc? Kāpēc mūsu ķermenis paildzina šīs acīmredzamās sāpes un grūtības? Nu, atbilde varētu būt - tieši tāpēc, ka tas ir tik briesmīgi," teikts publikācijā.

Zinātnieki apgalvo, ka šis efekts ir "līdzīgs uztverto draudu situācijām, ko bieži izmanto psiholoģiskajos pētījumos par laika nobīdes spriedumu", kur "bīstamu incidentu laikā notikumi, šķiet, notiek palēninātā kustībā".

unsplash.com

Šis bija neliels pētījums ar fiziski veseliem dalībniekiem, tāpēc nav skaidrs, vai rezultātus var vispārināt. Tomēr, kā atzīmēja pētījuma vadītājs Endrū Edvardss, atklājumi piedāvā "intriģējošu pirmo ieskatu tajā, kā mūsu laika uztvere var būt sagrozīta".

"Galvenās darba jomas ir izpētīt, kā mēs varam motivēt cilvēkus vingrot, mazināt negatīvas asociācijas ar lēnu laika ritējumu un, iespējams, noskaidrot, vai mēs varam izmantot šo šķietamo laika palēnināšanos savā labā," viņš teica.

Dzīvesstils

Lai arī sēdošs biroja darbs šķietami neprasa lielu fizisku piepūli, tas mēdz radīt izteiktu muskuļu nogurumu, saspringumu un diskomfortu, arī nespēku, galvassāpes un citus nepatīkamus simptomus. Kā mazkustīgs darbs ietekmē mūsu muskuļus, stāju un pašsajūtu un ko darīt, lai izvairītos no nepatīkamajiem simptomiem, ko tas rada? Konsultē Veselības centrs 4 fizioterapeite Baiba Narvila un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.

Svarīgākais