Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 29. aprīļa līdz 5. maijam

2.lapa

Ziedoņa un Paula dziesmu svētki

Publicitātes foto

Atzīmējot Imanta Ziedoņa 90 gadu jubileju, trešdien, 3. maijā, Mūzikas namā “Daile” notiks pirmatskaņojums programmai “Ziedonis - 90/Raimonds Pauls & Daumants Kalniņš”.

Imanta Ziedoņa dzeju Maestro mūzikā izpildīs Daumants Kalniņš, pie klavierēm - Maestro Raimonds Pauls (attēlā).

Koncertprogrammā piedalīsies mūziķi Raimonds Macats (taustiņinstrumenti), Oskars Sproģis (basģitāra), Jānis Kalniņš (ģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un koris “Sola” diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

Programmā skanēs skaistākās Raimonda Paula dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem - “Svētvakars”, “Latviešu jūrniekiem” ,“Meitene ar kallu ziediem”, “Nenes zvaigznes istabā”, “Lapsenes nāve”, “Dziesmiņa par prieku” un daudzas citas.

Koncerta veidotāji aicina atzīmēt dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienu 3. maijā un papildkoncertu 19. maijā, apmeklējot īpašu koncertu, lai kopā ar Maestro Raimondu Paulu, dziedātāju Daumantu Kalniņu, mūziķu grupu un kori “Sola” Kaspara Ādamsona vadībā vienotos kopējā dziesmā par godu Dzejniekam.

Dziesma “Nenes zvaigznes istabā”:

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Zaļajiem zirnīšiem ir ierobežots ēšanas laiks, tāpēc, kad tiem iestājas sezona, ir svarīgi izbaudīt šo gardumu pilnībā. Jaunās pākstis nav nepieciešams mizot – tās var vienkārši sagriezt šķērsām un nedaudz slīpi. Ja esat nolēmis izņemt zirņus, nesteidzieties atbrīvoties no pākstīm – tie ir lieliski piemēroti sagriešanai, tāpat kā jebkuri citi dārzeņi, bagātinot ēdienu ar šķiedrvielām.