Sadarbība starp Latvijas pētniekiem un uzņēmējvidi ir jāuzlabo, tikai tad varam veidot konkurētspējīgu zinātni un ekonomiku. Šobrīd «esam kā zaporožecs, kas brauc ar 30 kilometriem stundā, un gribam noķert moskviču, kas uz priekšu dodas ar 60 kilometriem stundā», diskusijā par starptautiski konkurētspējīgas zinātnes veidošanu situāciju raksturoja ekonomists Mārtiņš Kazāks.
Nule izveidoto Latvijas pētniecības un inovācijas stratēģisko padomi, kas sanāks kopā reizi ceturksnī, zinātnieki un ražotāji vēlas redzēt kā tiltu starp abām pusēm, kas veicinātu sadarbību un ekonomisko attīstību.
Akadēmisko rakstu žurnāli "IEEE" un "Springer" no saviem arhīviem bijuši spiesti aizvākt ap 120 zinātnisku publikāciju pēc tam, kad kāds franču pētnieks atklājis, ka tie bijuši datora automātiski ģenerēti, teikts zinātnes portālā "The Nature".
Latvijas zinātnieku un inovatīvo uzņēmēju biedrība BIRTI atklātajā vēstulē aicina augstākās amatpersonas sagatavot kvalitatīvu stratēģiju un plānu Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu 2014.-2020.gada sadalījumam, lai netiktu apdraudēts 4,4 miljardu eiro finansējums valsts attīstībai.
Ņemot vērā zemo finansējumu zinātnei, starptautiskā zinātnisko institūciju izvērtējuma rezultāti ir izcili, šodien Saeimas Inovāciju un zinātnes apakškomisijas sēdē uzsvēra deputāte Dana Reizniece-Ozola.
Latvijas zinātnes institūtu (ZI) starptautisko ekspertu veiktais vērtējums daudziem pētniekiem izraisīja krietnu šoku, jo izrādījās, ka liela daļa no ZI būtu slēdzami vai apvienojami.
Beidzot atklātībā nonācis ilgi gaidītais zinātnisko institūciju starptautiskais izvērtējums. Eksperti secinājuši, ka Latvijā no 150 institūcijām 15 ir pasaules līmeņa, bet 22 – slēdzamas.
Patlaban vērojama nopietna zinātnieku migrācijas tendence, tādēļ valstij un sabiedrībai jārada sajūta, ka zinātnieki ir vajadzīgi un gaidīti atpakaļ Latvijā, šodien akadēmiķa Jāņa Stradiņa 80 gadu jubilejai veltītajā preses konferencē atzīmēja Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Juris Ekmanis.
Latvijas identitāte, ekonomika un latviešu identitāte kopš neatkarības atgūšanas palikusi dziedošās revolūcijas laika līmenī jeb «pastalu svarā». Tā, atsaucoties uz tolaik populāro teicienu «kaut pastalās, bet brīvi», Letonikas piekto kongresu atklājot, teica Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško uzskata, ka augstākā izglītība un zinātne saistībā ar finansējumu ir atstāta novārtā.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (MLĶF) šodien atzīmē 150 gadu jubileju, kuras darbības sākums 1863.gadā uzskatāms arī par Latvijas ķīmijas zinātnes pirmajiem soļiem pasaules eksakto zinātņu kartē, aģentūru LETA informēja RTU pārstāvis Ēriks Badamšins.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki izstrādājuši jauna veida asfaltbetona kompozītmateriālu ar augstām ekspluatācijas īpašībām, izmantojot netradicionālas izejvielas - tērauda un dolomīta ražošanas blakusproduktus, informēja RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Karaseva.
Starptautiskā konference Kompetence viedai izaugsmei: izaicinājumi un iespējas deva tribīni kārtējiem solījumiem nodrošināt Latvijas pāreju uz sarežģītu un dārgu preču ražošanu un pakalpojumu sniegšanu.
Ekspertīžu un informācijas centrs SIA E&IC 19. jūlijā iesniedzis Administratīvajā rajona tiesā pieteikumu, lūdzot tiesu atzīt par spēkā neesošu no noslēgšanas brīža 19.12.2012. starp Satiksmes ministriju un Pasaules Banku noslēgto līgumu par Latvijas ostu attīstības vērtējumu.
Finansējuma trūkuma dēļ nākamgad daudzi zinātnieki paliks bez darba, šorīt telekanālā LNT apgalvoja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) vadītājs Ojārs Spārītis.
Raivis Žalubovskis ir viens no Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) zinātniekiem, kurš ir satraucies par Latvijā pret zinātni īstenoto politiku: kopš 2009. gada finansējums nozarei palicis nemainīgi apcirpts, un, par spīti valdības apgalvojumam par augšāmcelšanos no krīzes, zinātne arvien skarbāk sajūtot saltu elpu pakausī.
Ja zinātnei netiks nodrošināts adekvāts finansējums, jau pēc gada tai paredzams kolapss (sabrukums – red.), – brīdina Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis.