Veselība

5.dec 2021
Britu dietoloģe Emma Derbišīra nosaukusi ogu, kuras regulāra lietošana uzturā palīdzēs uzlabot atmiņu un pozitīvi ietekmēs smadzeņu darbību kopumā. Viņas ieteikumus publicē Fruitnet.
3.dec 2021
Pazīmes par vitamīnu daficītu var sajaukt ar citiem simptomim un cilvēks var nenojaust, ka viņam patiesībā pietrūkst vērtīgo vitamīnu. Uzzini, kam jāpievērš uzmanība, lai laikus pamanītu, ka ciet no vitamīnu deficīta.
2.dec 2021
Eiropas gripas uzraudzības tīkla informācija liecina, ka pagājušajā nedēļā, monitorējot gripas izplatību, no 1 487 izmeklētajiem paraugiem 72 (5%) bija pozitīvi (61 bija A tipa, 11 B tipa gripas vīruss), 4 pacienti nonākuši stacionārā, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
30.nov 2021
Nepastrādātas pārtikas piekritēji uzskata, ka termiska tās apstrāde iznīcina vērtīgos vitamīnus un mikroelementus. Citi savukārt apglavo, ka pagatavots ēdiens ir labvēlīgāks gremošanai. Kādus pārtikas produktus ir veselīgāk ēst pēc pagatavošanas?
29.nov 2021
Ingvers, citrons un medus stiprinās imunitāti, savukārt burkāns sniegs vērtīgos antioksidantus. Farmaceite Līga Cīrule dalās ar gardu un veselīgu recepti.
29.nov 2021
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien atbalstīja finansējuma pārdali no līdzekļi neparedzētiem gadījumiem 2 962 984 eiro apmērā par epidemioloģisko nosacījumu, loģistikas un darba organizācijas procesa nodrošināšanu izglītības iestādēs.
28.nov 2021
Par satraucošu tendenci var uzskatīt to, ka pamazām samazinās to iedzīvotāju skaits, kuri veic regulāras un pietiekamas fiziskās aktivitātes. Kā liecina Mana Aptieka & Apotheka jaunākais Veselības indekss pētījums, tad vien 35 % (pērn 38 %) aptaujāto uzskata, ka veic pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, bet 62 %, ka tās veic par maz vai krietni par maz.
28.nov 2021
Veselīga un skaista smaida atslēga ir regulāra un pareiza zobu kopšana, kas ietver ne vien profilaktiskus higiēnista un zobārsta apmeklējumus, bet arī zobu sukas un zobu diega izvēli un pareizu izmantošanu. Vienlaikus BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka Latvijas iedzīvotājiem ir nepietiekami zobu tīrīšanas paradumi - 42% respondentu zobus tīra tikai vienreiz dienā, kamēr 41% atbildējis, ka vispār nelieto zobu diegu, bet tikai 18% to izmanto katru vai gandrīz katru dienu.
27.nov 2021
Farmaceite Līga Cīrule dalās ar gardu smiltsērkšķu sulas, ingvera, medus un kanēļa dzēriena recepti, kas palīdzēs stiprināt imunitāti!
27.nov 2021
Krievijas uztura speciāliste Nadežda Tsapkina brīdina par populāra garšvielas iespējamu kaitējumu veselībai. Viņa par to pastāstīja RIA Novosti.
27.nov 2021
Krievijas klīniku tīkla Atlas neirologs Igors Matsokins sacīja, ka avokado satur bīstamu toksisku vielu – persīnu. Kā tas var kaitēt organismam, eksperts skaidrojis intervijā Gazeta.Ru.
25.nov 2021
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma teju visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp Latvijas, ambulatorajā sektorā novērots vēsturiski lielākais antibiotiku patēriņa samazinājums. Kā informēja Zāļu valsts aģentūra (ZVA), antibiotiku patēriņš ambulatorajā sektorā Latvijā bijis devītais zemākais, savukārt slimnīcās - trešais augstākais ES.
25.nov 2021
Dažadi ieradumi būtiski ietekmē ne tikai pašsajūtu, bet arī veselības stāvokli. Eksperti izceļ deviņus paradumus, kurus ir nepieciešams izskausts no ikdienas.
23.nov 2021
Garšvielas ne tikai lieliski papildina ēdienus, bet var arī palīdzēt justies labāk. Apkopojām 10 veselīgākās garšvielas!
22.nov 2021
Iekļaujot uzturā sezonas produktus, vērts atcerēties par svaigi spiestām sulām - tās būs ne vien gards papildinājums ēdienkartei, bet arī palīdzēs stiprināt veselību, mazināt nogurumu un ievērojami uzlabot pašsajūtu. Farmaceite Līga Cīrule iesaka divas veselīgas sulu kokteiļu receptes.
22.nov 2021
2021.-2022.gada sezonā ir sagaidāms zemāks iedzīvotāju dabiskās imunitātes līmenis pret gripu, pauž Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
22.nov 2021
Uztura speciālisti nosaukuši piecus brokastu veidus, kas vājina mūsu imūnsistēmu.
21.nov 2021
Joda trūkums organismā ir aktuāla 21.gadsimta problēma, kuru var viegli risināt, ieviešot izmaiņas savā ēdienkartē.
21.nov 2021
Kad organisms sāk novecot, tam ir īpašas prasības, lai uzturētu imunitāti un visas orgānu sistēmas iespējami labi pildītu savas funkcijas, jo īpaši pandēmijas laikā, kad savas pozīcijas cenšas noturēt arī ikgadējie rudens un ziemas sezonas vīrusi.
21.nov 2021
Dažkārt tad, kad ir paaugstināta temperatūra, uzreiz ķeramies pie dažādām temperatūru “nodzenošām” jeb mazinošām metodēm ar domu, ka tādā veidā pēc iespējas ātrāk izdosies izveseļoties. Kādu temperatūru nav ieteicams mazināt un kā rīkoties paaugstinātas temperatūras gadījumā, skaidro farmaceite Zane Melberga.