Kardiologs Skride atklāj, ar ko pietiek, lai pagarinātu savu dzīvi par 10 gadiem

© pexels.com

Kardiologs, profesors, 13. Saeimas deputāts (AP!) Andris Skride, viesojoties kanāla TV 24 raidījumā "La Dolce Vita. Ēd vesels!", atklājis, ka tikai ar uzturu vien iespējams pagarināt dzīvi.

"Ja jūs šobrīd sāksiet mainīt savus uztura paradumus, piemēram, jums ir 20, 30, 40 gadi - jūs varat tikai vien ar uzturu pagarināt savu mūža ilgumu par 10 gadiem," norāda kardiologs.

Viņš skaidro, ka tas nozīmē mainīt uzturu no tipiska Rietumeiropas uz "optimālu diētu" - Vidusjūras diētu. Ar šo pietiekot, lai sievietes pagarinātu savu dzīvi par 10 gadiem, bet vīrieši - pat par 13 gadiem.

A. Skride skaidro, ka dzīves pagarinājums ar uztura maiņu pēc 60 gadu sasniegšanas esot mazāks - seši līdz astoņi gadi.

"Ja mēs mainām savus uztura paradumus 80 gadu vecumā, arī tad mēs iegūstam papildu trīs četrus gadus klāt savai dzīvei, savai veselībai. Mēs iegūstam pavasarus, Ziemassvētkus kopā ar saviem tuvajiem un mīļajiem," norāda ārsts.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais