Tiek lēsts, ka aptuveni vienam miljardam cilvēku visā pasaulē ir D vitamīna deficīts. Šī vitamīna trūkums organismā var izraisīt dažādas veselības problēmas. Kādas ir pirmās pazīmes, kas liecina par D vitamīna trūkumu organismā?
Skolas sākums vai bērnudārza laiks vienmēr ir piedzīvojumiem pilns – ne tikai bērniem, bet arī vecākiem jāpierod pie dienas ritma izmaiņām. Pierodot bērnam, kļūst vieglāk arī vecākiem.
Veselības ministre Līga Meņģelsone norāda, ka ministrija atbalsta arodbiedrības prasību par nepieciešamību palielināt mazāk atalgoto ārstniecības iestāžu darbinieku atalgojumu.
Neatkarīgi no tā, vai bērns pirmo reizi dosies uz bērnudārzu vai arī viņam jāatgriežas dārziņā pēc garajām vasaras brīvdienām, stress ir neizbēgams, bet kur stress, tur imunitāte kļūst trauslāka. Emocionālie pārdzīvojumi var kļūt par ierosinātāju rudens slimošanas seriāla sākumam. Farmaceite Laila Zālīte sniedz padomus, kā šo pārejas periodu padarīt veselībai draudzīgāku.
Vairākas poduktu kombinācijas var radīt negatīvu ietekmi uz veselību, brīdina ārsti. Šos produktus nevajadzētu uzņemt kopā, lai nepakļautu riskam savu veselību.
Dienas snauda ir nozīmīga mūsu veselībai un interesanti, ka ārvalstīs dažos uzņēmumos ir paredzēti pārtraukumi diendusai, raksta CNN, kas uzskaitījis četrus iemeslus, kāpēc pa dienu būtu jāpaguļ.
Sviedru izdalīšanās ir dabisks un nepieciešams ķermeņa process - tā palīdz nodrošināt termoregulāciju, uzturēt normālu asinsspiedienu un izvadīt no organisma vielmaiņas galaproduktus un sāļus. Pastiprināta svīšana bieži vien novērojama intensīvas fiziskās slodzes laikā vai karstos laikapstākļos, taču gadījumos, kad svīšana ir pārmērīga, tā var sagādāt ievērojamu diskomfortu un pat signalizēt par nopietnām veselības problēmām.
Lai arī miegs ir viena no nozīmīgākajām labas veselības sastāvdaļām, ir pārsteidzoši, cik maz ir veikti liela mēroga pētījumi par šo tēmu. Kādā pozā vislabāk gulēt? Uz šo jautājumu atbildi meklēja bbc.uk. žurnālisti.
Valdībā šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto digitālās veselības stratēģiju, kas paredz uzlabot iedzīvotāju veselību, izmantojot digitālās veselības risinājumus pacientiem, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, valsts pārvaldei un citiem veselības nozares dalībniekiem.
Ne tikai vecums un līdzšinējās sirdskaites ir vienīgie iemesli, kādēļ karstumā palielinās sirds slodze. Sirds veselību var ietekmēt dažādi faktori, tostarp pārkaršana, kā arī alkohola un nepareiza zāļu lietošana.
Vasara ir gadalaiks, kad atpūšamies, izbaudām sauli un gūstam pozitīvas emocijas, vairāk uzturamies svaigā gaisā un esam arī fiziski aktīvāki. Kas jāzina par sirds veselības profilaksi vasarā un ko darīt, lai sirdij šajā laikā palīdzētu? Stāsta farmaceite Dace Persa.
Kamēr uztura speciālisti sociālajos medijos turpina lauzt šķēpus, aizstāvot auzu pārslu biezputru brokastīs, Dr. Med Jana Janovska piedāvā savu versiju ideālām brokastīm, kas apgādā organismu ar tam nepieciešamajām uzturvielām un maksimāli ilgi ļauj saglabāt sāta sajūtu.
Vai bieži izjūti nogurumu, muskuļu krampjus, sliktu pašsajūtu? Tavam organismam, iespējams, trūkst magnija! Kāda ir magnija nozīme organismā un kādas pazīmes liecina, ka tā trūkst, skaidro farmaceite Ilze Priedniece.
Žāvētu plūmju ēšana var veicināt labu veselību. Tās ir bagātas ar dažādām organismam vērtīgām uzturvielām. Eksperti iesaka dienas laikā notiesāt sešas žāvētas plūmes, lai ķermenis saņemtu visu, kas tam nepieciešams. Lasiet tālāk rakstu un uzziniet, ko labu organisam sniedz žāvētas plūmes.
Karstās vasaras dienas bez saldējuma nav iedomājamas. Veikalos un kafejnīcās ir iespējams iegādāties dažāda vieda saldējumus. Tomēr eksperti vērš uzmanību uz vienu saldējuma veidu, no kura vajadzētu atteikties un izvairīties to ēst.
Pēdējos trīs gados pacientiem no Latvijas ārpus valsts veiktas aptuveni četras līdz piecas aknu transplantācijas gadā, skaidro Nacionālais veselības dienests (NVD).
Jūnijā apdrošināšanas sabiedrībā ERGO pieteikts par 60 % vairāk bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanas atlīdzību nekā gada aukstajos mēnešos. Arī pērn tieši vasaras brīvlaiks – jūnijs, jūlijs un augusts – bērniem bijis vistraumatiskākais periods, liecina ERGO dati. 38 % no visiem nelaimes gadījumiem, kas 2022. gadā notikuši ar bērniem, apdrošināšanas atlīdzībām pieteikti šajos mēnešos.