Veselības nozares finansējuma iezīmēšana, daļēja obligātā veselības apdrošināšana, nacionālais veselības apdrošināšanas modelis – šādi veselības aprūpes finansēšanas modeļi apspriesti Veselības nozares stratēģiskās padomes sēdē.
Tāpat kā pavasarī mostas un plaukst daba, viss zaļo un saule lutina, tieši tāpat ir arī ar ķermeni un tā veselību – gan fizisko, gan mentālo. “Dod savam ķermenim labāko, ko vien spēj. Esi savas veselības saimnieks,” saka Dace Meija.
Paula Stradiņa Klīniskā Universitātes slimnīca katru gadu, veicot transplantāciju operācijas, ievērojami uzlabo kāda smagi slima cilvēka dzīves kvalitāti – 2023.gadā slimnīcā kopumā veiktas 78 šādas operācijas, savukārt 2024.gada pirmajos trīs mēnešos – 10 operācijas. Tomēr iespēju veikt transplantāciju būtiski ietekmē orgānu un audu pieejamība.
Ministru kabinets šodien atbalstīja apropriācijas pārdali no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma 5 129 010 miljonu eiro apmērā, lai sekmētu veselības nozares pasākumu nepārtrauktību.
Riekstos ir īpaši daudz omega-3 taukskābju, kas mazina iekaisumu un novērš sirds un asinsvadu slimību attīstību. Katram trešajam planētas iedzīvotājam ir vismaz viens no trim galvenajiem riska faktoriem – augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis vai smēķēšana.
Latvijā audzēto eļļas augu sugu sarakstu plāno papildināt ar vēl vienu sugu - safloru (Carthamus tinctorius L.), liecina Zemkopības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas publicēti tiesību aktu portālā, ziņo LETA.
D vitamīns ir būtisks kauliem un zobiem, imūnsistēmai, smadzeņu veselībai un iekaisuma regulēšanai. Ķermenis ražo D vitamīnu, reaģējot uz saules iedarbību.
Baltijas valstu veselības ministri šodien tiksies, lai apspriestu kritiski svarīgo medikamentu nodrošinājumu, aģentūru LETA informēja Veselības ministrija (VM).
Latvijā dzīvo aptuveni 236 iedzīvotāji ar asinsreces jeb koagulācijas traucējumiem, bet tikai pusei no tiem ir pieejami atbilstoši medikamenti, vēstīja Latvijas Hemofilijas biedrības valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele.
Ir zināms, ka gadiem ejot, kolagēna ražošana organismā pazeminās, tādēļ var samazināties locītavu kustīgums un ādas elastība. Lai izvairītos no kolagēna samazināšanās problēmām, ir iespējams papildus lietot kolagēnu kā uztura bagātinātāju.
Visiem zināmais C vitamīns, kuru labāk pazīstam kā imunitātes aizsargu, tiek izmantots arī dažādu kosmētisko līdzekļu sastāvā. Tas veicina gan novecošanas pazīmju, gan iekaisuma procesu mazināšanu.
Vīrusu un slimošanas periods var atstāt dažādas nepatīkamas sekas, kas var būt saistītas ar izmaiņām zarnu mikroflorā. Tādēļ ir būtiski rūpēties par to, lai organisms spētu atjaunot veselīgu līdzsvaru.
Pēc garajiem ziemas mēnešiem mēs visbiežāk jūtamies izvārguši un noguruši, saules un vitamīnu trūkums dara savu. Bet tas nebūt nenozīmē, ka uzreiz jāķeras pie sintētisko vitamīnu dzeršanas, jo mamma Daba parūpējusies par vitamīnu sprādzienu jau februārī un martā, kad šķiet, ka viss vēl guļ ziemas miegā.
Ziemas laiks ietekmē mūsu ādas stāvokli, un jo īpaši to var izjust maigā bērniņu āda, kā arī jauno māmiņu ādai ir nepieciešamas delikātas rūpes. Noderīgos padomos gan mazuļu, gan topošo un jauno māmiņu ādas kopšanai dalās BENU Aptiekas vadītāja Rīgas Dzemdību namā, farmaceite Ineta Kalnbirze.
Kontracepcijas līdzekļu vēsture ir sena un daudzpusīga – šim nolūkam izmantoti visdažādākie līdzekļi. BENU Zāļu enciklopēdijas kampaņas mīlestības svētku izdevumā ieskatīsimies mūsdienu kontracepcijas līdzekļu izgudrošanas gaitā. Vairāk stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.