Kāda blogere internetā raksta, ka viņai esot gluži vai brīnumrecepte - tēja, kas samazina apetīti un paātrina vielmaiņu. Pārbaudām, cik efektīva ir tēja, kas "atslēdz" apetīti.
Tēja ir gards un veselīgs dzēriens, bet tikai ar noteikumu, kas tas ir pareizi pagatavots. Daudzi lielākoties pieļauj kļūdu, kas tēju pārvērš par organismam kaitīgu "360tv.ru".
Ķīnas zinātnieki projekta "China-PAR" ietvaros noskaidrojuši, kāda tēja pagarina mūža ilgumu. Projekts izveidots 1998.gadā un pēta sirds un asinsvadu slimību attīstības riskus, raksta "topnews.ru".
Tēja spēj mūs pārsteigt ne tikai ar garšu un veselīgo īpašību bagātību. Izrādās, ka tēju un tās lapas var izmantot vēl daudzos neparastos veidos. Apskatīsim kādos!
Lai augi mājās un dārzā augtu labāk, to augsnes mēslošanai lieliski noderēs tādi pazīstami produkti kā olas, banāni, kafija un tēja, vēsta "Natural Ways".
Sarkanā āboliņa tēja palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs, atvieglot menopauzes simptomus, aizsargāt pret prostatas vēzi, uzlabot asins cirkulāciju, nomierināt nervus, stirprināt kaulus, kliedēt elpvadu iekaisumus, attīrīt ādu un ķermeni, kā arī stiprināt imūnsistēmu. Tēju pagatavo no sarkanā āboliņa ziediem un lapām.
Liepziedu tējai ir ne tikai nomierinošas īpašības, bet tā arī ir lielisks palīgs cīņā pret dažādām sirds un gremošanas sistēmas problēmām. Liepziedu tēju var izmantot arī nomierinošas vannas sagatavošanai.
Piparmētra ir aromātisks augs, kas sastopams arī mūsu dārzos. Eiropā un Āzijā to izmanto jau tūkstošiem gadu tās patīkamās, svaigās garšas un veselīgo īpašību dēļ.
Vasaras karstumā nereti jāsastopas ar nepatīkamajām sekām, ko rada svīšana. No tā cieš arī mūsu apavi, kas iegūst nepatīkamu aromātu. Taču "tīrības guru" Linseja Krombija dalījusies ar vienkāršu triku, kā slikto aromātu uzveikt, raksta "Daily Mirror".
Tēja ir viens no biežāk lietotajiem siltajiem dzērieniem Latvijā - ik dienas iedzīvotāji izdzer vidēji divas krūzītes šī dzēriena, taču ziemā tējas patēriņš ievērojami pieaug. Lai arī tējai ir neskaitāmi veidi, Latvijas iedzīvotāji par visiecienītāko atzinuši klasisko melno tēju, liecina “Lipton” pieejamie dati. Pārsvarā iedzīvotāji dzer tēju dienas vidū, lai ieturētu pauzi darba laikā, vai vakarā, lai atslābinātos un sasildītos.
Latvijā ir aptuveni 23 tūkstoši personu, kuri ir nelabvēlīgā finansiālā situācijā un nevar atļauties pilnvērtīgu maltīti ik dienu. Ziemas periods ir visgrūtākais, jo palielinās izdevumi par komunālajiem maksājumiem, tamdēļ vēl jo grūtāk ir pagatavot siltu ēdienu vai tēju, kas palīdzētu sasildīties drēgnajos vakaros un pārvarēt ziemas saaukstēšanos.
Pirms Nacionālas tējas dienas Lielbritānijā, tiek izrādīta ''The Egoist'' - pasaulē dārgākā tējas kanniņa. Tā ir 3 miljonus dolāru vērta un to radījis ''Newby Teas'' vadītājs - par godu savai mirušajai sievai.
Tēja ar medu joprojām ir viens no iedarbīgākajiem tautas brīnumlīdzekļiem, kas palīdz cīnīties ar slimībām, kas ziemas periodā mūs piemeklē itin bieži, ka arī uzlabo mūsu imunsistēmu.