Stress

10.okt
Jauni pētījumi liecina, ka bites un citi apputeksnētāji, visticamāk, uz stresu reaģēs ar pesimismu, gluži kā cilvēks, kas glāzi vienmēr redz "pustukšu", vēsta BBC.
19.sep
Ļoti populāri ir kļuvuši tīrīšanas paņēmieni “Holivudas stilā” vai “zviedru stilā” un kārtošanas padomi, lai telpas nebūtu pārblīvētas. Bet nevajadzētu akli sekot modei. Aizraušanās ar kārtošanu var pat kaitēt. Kā saņemt dāvanas no likteņa un padarīt dzīvi gaišāku un laimīgāku sakārtotā mājā, vai tas  maz iespējams?
3.sep
“Jogas popularitāte turpina palielināties, jo cilvēki izjūt tās fiziskos un garīgos ieguvumus. Personīgās jogas prakses attīstīšana var palīdzēt novērst un samazināt stresu, kas ir kopīgs mērķis starp cilvēkiem, kuri vēlas radīt pozitīvu izaugsmi un koncentrēties uz sevis pilnveidošanu,” raksta healthline.com.
16.aug
Mūsdienu steidzīgajā ritmā daudzi cilvēki mēdz ciest no pārlieku stresa. Stress var parādīties dažādās ikdienas situācijās un katram ir savs veids, kā ar to cīnīties. Viena no metodēm, ka samazināt stresu, ir mīcīt anti-stresa bumbiņu.
9.aug
“Trauksme ir tipiska cilvēka reakcija uz stresu. Taču pārāk daudz trauksme ikdienā var traucēt dzīvot veselīgu un laimīgu dzīvi. Ja jūtaties uztraukts, izmēģiniet vienu vai dažus no tālāk norādītajiem vingrinājumiem jebkurā laikā un vietā, lai rastu atvieglojumu. Mērķis ir veikt vingrinājumus, kas var ātri palīdzēt tikt vaļā no šā stāvokļa,” raksta healthline.com.
8.aug
Augsta stresa reakcijas var ietekmēt garīgo labsajūtu un fizisko veselību un pazemināt vispārējo dzīves kvalitāti. Lūk, kas notiek organismā, reaģējot uz stresu.
4.aug
Diemžēl stress mūsdienās ir dzīves sastāvdaļa. Neparedzēti apstākļi darbā, negaidīti saplīst mašīna, sastrēguma stunda ne tajā laikā, ģimenē ķildas un citas negaidītas problēmas, tas viss rada stresu. Taču, lai dzīvotu mierīgu dzīvi, ir jāpievērš uzmanība savai ikdienai.
8.jūl
Trauksme ir mūsdienu sabiedrības posts. Tomēr papildus tiem cilvēki bieži saskaras ar citiem garīgiem traucējumiem.
30.jun
Samierināties ar lielām problēmām, piemēram, klimata pārmaiņām vai koronavīrusa pandēmiju, kara draudiem un nestabilitāti var būt grūti un nepārvarami. Pārmaiņu ietekme ir biedējoša un tikai pasliktināsies, ja nekavējoties nerīkosimies, raksta climatecouncil.org.au.
21.apr
Masāža ir viena no vecākajām ārstniecības metodēm, kas saskaņā ar ķīniešu ierakstiem ir datēta pirms 3000 gadiem.
27.mar
Daudzās jogas praksēs tiek izmantota elpošana, panākot dažādus efektus. Kā elpošanas prakse faktiski darbojas un kā tā ietekmē fizioloģiju un pat salīdzinājumā ar apzinātības meditāciju?
26.mar
Kāpēc tik daudziem no mums ir grūti patiesi atpūsties? Tas var būt tāpēc, ka relaksācijai ir vajadzīgas nelielas pūles.
3.dec 2023
Paaugstinātos stresa apstākļos, daļa cilvēku mēdz neēst nemaz, tikmēr citi, lai justos labāk, ēd visu, kas ir pa rokai. Ja esat otrā tipa cilvēks, tad šāda emociju apēšana var rezultēties liekajā svarā, lai tā nenotiktu ņemiet vērā šos trīs padomus!
29.nov 2023
Svara pieaugumu var veicināt daudz un dažādi faktori, tai skaitā paaugstināts stresa līmenis. Uzziniet, kā tieši stress veicina svara pieaugumu, izlasot šos sešus uztura speciālistu izceltos faktus!
9.okt 2023
Trauksme, saspringums un paātrināta sirdsdarbība – šie stresa simptomi ir dabiska organisma atbildes reakcija uz kairinātāju, piemēram, nepatīkamu situāciju, problēmu vai citiem faktoriem, kas veicina spriedzi. Piedzīvojot stresu, virsnieru dziedzeris izstrādā stresa hormonus, kas īstermiņā ir noderīgi – tie palīdz sagatavoties apdraudējumam, tā ļaujot organismam mobilizēties un sekmīgi pārvarēt stresa situāciju. Tomēr gadījumos, kad stress kļuvis par ikdienu, tā ietekme var būtiski kaitēt cilvēka pašsajūtai un veselībai. Kas īsti ir stress, kādu funkciju pilda stresa hormoni un kā iespējams mazināt spriedzi, stāsta farmaceite Amanda Ozoliņa.
1.okt 2023
Kā zināms, tad mazkustīgs dzīvesveids un neveselīga pārtika var veicināt svara pieaugumu. Neirozinātniece, ārste Tali Šarota norāda, ka ir vēl viens faktors, kas var veicināt tauku uzkrāšanos vēdera zonā, vēsta "Daily Star".
6.sep 2023
Vairāk nekā divas trešdaļas (68%) iedzīvotāju nodarbojas ar radošām aktivitātēm, tādām kā dažādiem mākslas veidiem, rokdarbiem, mūzikas instrumentu spēlēšanu vai radošo rakstīšanu. Pie kam 89,5% respondentu no 190 cilvēkiem, kuri aizpildīja Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) augusta aptauju par radošo aktivitāšu saistību ar psihiskās veselības saglabāšanu un uzlabošanu, atzina, ka nodarbošanās ar dažādām radošām aktivitātēm palīdz samazināt stresu vai trauksmi.
26.mai 2023
Satraukums, ekonomiskas un finansiālas grūtības, neskaidrība par rītdienu, slimības, arī gluži ikdienišķas neveiksmes var summēties krietnā stresa devā. Meklējot padomus stresa ietekmes mazināšanai, farmaceite Ērika Pētersone atgādina iespēju kā stresu mazinošus izmantot arī aptiekas produktu sortimentā atrodamus nervus tonizējošus un relaksējošus dabas līdzekļus.
7.mar 2023
Noņem stresu darba laikā, izveidojot īpašu anti-stresa baloniņu! Tā spaidīšana palīdzēs jums justies labāk, jo visas emocijas izliksiet mīcīšanas procesā.
17.feb 2023
Stress ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Tomēr pārmērīgās devās tas ir postošs. Cik daudz tad galu galā mēs drīkstam stresot, lai nenodarītu sev pāri?