Ādas novecošana ir neizbēgams process. Katram tas ir individuāls un atkarīgs no vairākiem faktoriem: iedzimtības, dzīvesveida, kaitīgiem ieradumiem, vides un daudziem citiem. Ar gadiem kolagēna daudzums organismā arvien samazinās, savukārt sievietēm, sasniedzot 40 gadu slieksni, organisms aizvien mazāk ražo estrogēnu, kas saukts arī par “skaistuma hormonu”.
“Vai esat dzirdējuši kaut ko par “skaistuma stundu”? Izrādās, ka šo vārdu savienojumu lieto attiecībā uz miega higiēnu. Pētījumi norāda, ka labs miegs var darīt dažādus brīnumus. Arī uz mūsu ādas stāvokli un veselību kopumā,” raksta healthline.com.
Siltāks laiks, gaisa mitruma svārstības un pastiprināta saules iedarbība mūsu ādai rada zināmus izaicinājumus. Lai izvairītos no ādas problēmām vasarā, svarīgi saprast, kā katrs ādas tips uz šiem izaicinājumiem reaģē un kā varam savai ādai palīdzēt justies un izskatīties veselai, uzsver ārste-dermatoloģe Gabriela Kronberga-Pitura un kosmetoloģijas speciāliste Lauma Krūzmane no medicīnas centra “Nucleo”
Redzot, ka uz sejas ādas parādījušās pinnes, pumpas, katrai ir savs paņēmiens, kā no tām ātrāk tikt vaļā. Tomēr, parādoties uz sejas ādas baltiem punktiņiem jeb tauku dziedzeriem, no tiem pašas spēkiem ir grūti atbrīvoties.
Vai esat pamanījuši, kā jūsu āda reaģē uz gadalaiku maiņu? Ziemas aukstums, sausais gaiss telpās, zemais gaisa mitrums ārā un spēcīgais vējš var negatīvi ietekmēt sejas ādu. Tā rezultātā āda var kļūt sausāka, plēkšņaināka un mazāk starojoša. Par laimi, sausu ādu ziemā var novērst. Jums vienkārši ir nedaudz jāpamaina sava ādas kopšanas rutīna un ikdienas paradumi, kā arī jāizvēlas pareizie produkti. Šajā rakstā jūs atradīsiet 6 padomus, kas palīdzēs saglabāt jūsu ādu veselīgu un starojošu visu ziemu.