Sejas ādas kopšanas padomi pēc 40

© Foto: publicitātes

Ādas novecošana ir neizbēgams process. Katram tas ir individuāls un atkarīgs no vairākiem faktoriem: iedzimtības, dzīvesveida, kaitīgiem ieradumiem, vides un daudziem citiem. Ar gadiem kolagēna daudzums organismā arvien samazinās, savukārt sievietēm, sasniedzot 40 gadu slieksni, organisms aizvien mazāk ražo estrogēnu, kas saukts arī par “skaistuma hormonu”.

Tā rezultātā āda kļūst sausāka, zaudē tvirtumu, kļūst blāva un parādās dziļākas grumbas. Kā pareizi izvēlēta un regulāra ādas kopšana var palīdzēt palēnināt ādas novecošanās procesu, konsultē BENU Aptiekas kosmētikas speciāliste Marina Kigitoviča.

Kādiem komponentiem jāpievērš uzmanība, izvēloties pretnovecošanas kosmētiku?

Pretnovecošanas un kopjošās kosmētikas līdzekļu klāsts ir ļoti plašs, un reizēm ir grūti izvērtēt, kādus produktus izvēlēties ādas kopšanai. Ja jums ir nobriedusi āda, kosmētikas speciāliste M. Kigitoviča iesaka pievērst uzmanību šādām sastāvdaļām:

  • Hialuronskābe. Ādas mitruma līmeņa mazināšanās ir pirmā ādas novecošanas pazīme, kas padara to mazāk elastīgu un piešķir tai blāvu nokrāsu. Tas notiek tādēļ, ka organismā samazinās hialuronskābes ražošana, tādējādi viens no galvenajiem uzdevumiem ir kompensēt šo mitruma zudumu, izvēloties produktus, kas satur hialuronskābi.
  • Antioksidanti - vitamīni E, C, A (retinols). Tie aizsargā ādu no apkārtējās vides negatīvās ietekmes, neitralizē brīvos radikāļus un veicina ādas atjaunošanos.
  • Retinols atjauno šūnas, izlīdzina un uzlabo sejas toni, cīnās ar pigmentāciju.
  • Peptīdi palīdz izlīdzināt grumbas, stimulē kolagēna veidošanos un piedalās šūnu atjaunošanas procesos.
  • SPF samazina UV staru negatīvo ietekmi uz organismu. SPF produkti jālieto jebkurā gadalaikā neatkarīgi no laikapstākļiem aiz loga.
  • Niacinamīds cīnās ar pigmentāciju un stimulē kolagēna veidošanos.
  • Augu eļļas (vīnogu kauliņu, saldo mandeļu, avokado un citas) baro un mīkstina ādu.

Foto: pixabay.com

Biežākās kļūdas ādas kopšanā

Izvēloties kosmētiku ādas kopšanai, jāpārliecinās, ka tā atbilst vecuma grupai un ādas tipam, uzsver kosmētikas speciāliste M. Kigitoviča. Tāpat arī, pievēršot uzmanību sejas ādas kopšanai, nedrīkst aizmirst par kakla, dekoltē zonu un rokām. Runājot par pareizu ādas attīrīšanu, tā veicama divas reizes dienā - micelārais ūdens lietojams tikai kosmētikas noņemšanai, pēc tam tā rūpīgi jānomazgā. Tomēr viena no izplatītākajām kļūdām ir SPF nepietiekama lietošana. Atceries, ka SPF saturoši krēmi jālieto visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem.

5 produkti, kuriem noteikti jābūt sejas ādas kopšanas rituālā

Foto: pixabay.com

Rūpējoties par nobriedušu ādu un novecošanās procesu mazināšanu, kosmētikas speciāliste M. Kigitoviča iesaka ādas kopšanas rutīnā iekļaut šos līdzekļus:

  1. Maigi attīrošie līdzekļi. Vispirms nepieciešams noņemt kosmētiku ar micelāro ūdeni, tad nomazgāt seju, izmantojot maigas putiņas vai gēlu. Tīrīšanu pabeidz ar tonizēšanu.
  2. Serumos ir lielāka aktīvo vielu koncentrācija nekā krēmos, tāpēc iedarbība būs dziļāka un efektīvāka. Tomēr par krēmu aizmirst nevar, jo no seruma tiek uzņemtas aktīvās vielas, bet no krēma mitrināšana un barošana.
  3. Sejas krēmi. Tiem noteikti jābūt diviem, jo dienas un nakts krēmi veic dažādas funkcijas. Dienas - aizsargā, nakts - baro un atjauno.
  4. Acu krēms. Āda ap acīm prasa īpašas rūpes, tāpēc jāizvēlas līdzekļi, kas uzlabo elastību, cīnās ar tumšajiem lokiem un pietūkumu.
  5. Sejas maskas ieteicams lietot vismaz reizi nedēļā. Jāizvēlas tās, kuras risina konkrētu problēmu un sniedz attīrošu, mitrinošu, liftinga vai izgaismojošu iedarbību.

Noteikti jāatceras, ka āda ir mūsu organisma atspulgs. Ja organisms ir vesels, arī āda izskatīsies jaunāka un mirdzošāka, tāpēc svarīgi par to rūpēties un piekopt veselīgu dzīvesveidu - dzert ūdeni (dienā būtu nepieciešams izdzert vismaz 1,5 litrus), nodarboties ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, nodrošināt pilnvērtīgu miegu, uzņemt sabalansētu uzturu, papildus tam pēc nepieciešamības lietojot arī uztura bagātinātājus (C vitamīns, kolagēns, cinks, A un E vitamīns un citi, ko jums ieteicis ārsts vai farmaceits). Atcerieties - uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Lai skaista un veselīga āda!

Atceries, kas notika...?

Svarīgākais