Vai āda var pierast pie krēma?

© Pexels.com

Tu esi atradusi to vienīgo – sejas krēmu, kas lieliski mitrina, nerada kairinājumu un liek ādai izskatīties veselīgākai. Taču pēc pāris mēnešiem efekts vairs nav tik izteikts. Vai tas nozīmē, ka āda pieradusi pie krēma un tas vairs “nestrādā”? Skaidro “Harvard Health Publishing”.

Šis ir viens no populārākajiem mītiem skaistumkopšanā. Izskaidrosim, kas patiesībā notiek - un kad tiešām ir vērts ko mainīt.

Vai āda var pierast pie sejas kopšanas produktiem?

Nē - āda nepierod pie krēma tādā pašā veidā, kā organisms pierod pie, piemēram, kofeīna vai medikamentiem.

Kosmētikas produkti nesatur vielas, pret kurām veidotos rezistence vai iedarbības zudums laika gaitā. Ja krēms mitrina, tas arī turpina to darīt.

Taču ir vairāki iemesli, kāpēc efekts var šķist mazāks.

Pexels.com

Kāpēc šķiet, ka krēms vairs “nestrādā”?

Tava āda ir uzlabojusies - un vajadzības mainās

Krēms darbojās un novērsa sausumu, kairinājumu vai citus simptomus. Tagad, kad problēma ir atrisināta, efekts vairs nav tik redzams.

Tā vietā, lai domātu, ka krēms nedarbojas, vari to nomainīt uz vieglāku formulu vai lietot retāk.

Sezonas maiņa

Āda ziemā un vasarā uzvedas atšķirīgi - arī tās vajadzības mainās. Vasarā var būt nepieciešams vieglāks, gelveidīgs krēms, savukārt ziemā - bagātīgāks un aizsargājošāks.

Ādas barjera ir bojāta

Ja uzklājot krēmu vairs nejūti atvieglojumu, iespējams, āda ir kļuvusi jūtīgāka, dehidrēta vai ir bojāta tās dabiskā aizsargfunkcija.

Šādā gadījumā vērts meklēt krēmu ar keramīdiem, pantenolu vai skvalānu, kas palīdz atjaunot ādu.

Tu lieto pārāk daudz aktīvo vielu vienlaikus

Piemēram, ja rutīnā ir arī skābes, retinols vai C vitamīns, āda var kļūt kairināta, un krēms vairs nav pietiekami spēcīgs, lai to kompensētu.

Mazāk reizēm ir vairāk - atslēga ir līdzsvars.

Pexels.com

Kad ir jēga mainīt krēmu?

Mainās sezona (vasara/ziema).

Tu izjūti diskomfortu, sausumu vai kairinājumu.

Ir parādījušās jaunas ādas vajadzības (piemēram, pigmentācija, jutīgums, akne).

Tev gribas pamēģināt efektīvākas sastāvdaļas (piemēram, peptīdus, niacinamīdu utt.).

Āda nepierod pie krēma - bet ādas veselība un vajadzības mainās. Ja krēms vairs nesniedz to pašu efektu, tas bieži vien nav tāpēc, ka tas zaudējis iedarbību, bet gan tāpēc, ka āda ir mainījusies un līdz ar to mainījušās arī tās prasības un vajadzības.

Dzīvesstils

Iespējams, esat dzirdējuši, ka pārāk daudz olu izraisa aizcietējumus. Arī influenceri Instagram to apgalvo. Olas kādreiz tika vainotas holesterīna līmeņa paaugstināšanā asinīs, kas izrādījās nepatiesi. Vai mēs arī kļūdāmies par olām un aizcietējumiem? Ko stāsta dažādie pierādījumi?