“Kad domājat par ādas kopšanas sastāvdaļām, sīpoli un sīpolu sula var nebūt pirmā izvēle, kas nāk prātā, taču sīpoli ir pilni ar antioksidantiem, fitoķīmiskiem un antibakteriāliem līdzekļiem. Turklāt sīpoliem ir daudz priekšrocību, lai ādas stāvoklis uzlabotos,” raksta healthline.com.
Protams, lielākā daļa cilvēku nevēlas, lai viņu seja un ķermenis smaržotu pēc sīpoliem, taču dārzenis patiesībā ir pārsteidzoši bagāts ādai draudzīgu skābju un savienojumu avots. Bēdīgi slavenais asaru griezējs var pat palīdzēt mīkstināt ādu, ja to pareizi uzklāj.
Ja vēlaties atsvaidzināt savu ādas kopšanas rutīnu ar dabīgākām sastāvdaļām, iespējams, ir vērts izpētīt sīpolu piedāvājumu, tāpēc pārskatīsim, ko zinām un ko nezinām par sīpolu izmantošanu ādai.
Runājot par sīpolu lietošanu uz ādas, sarkanās, dzeltenās un baltās šķirnes, šķiet, ir efektīvas ādas kopšanas problēmu ārstēšanā. Ja interesē visaugstākais antioksidanta ieguvums, izmantojiet sīpola ārējos gredzenus, nevis iekšējos. Šeit ir dažas idejas, kā izmēģināt sīpolus ādas kopšanai.
Sīpoli satur lielu daudzumu antioksidantu. Tie ir savienojumi, kas palīdz cīnīties pret iekaisumu, aizsargājot pret brīvajiem radikāļiem.
Brīvie radikāļi ir savienojumi, kas cirkulē organismā un var izraisīt šūnu bojājumus, izraisot grumbu veidošanos un citas agrīnas novecošanas pazīmes. Antioksidanti neitralizē brīvos radikāļus, lai tie nevarētu nodarīt kaitējumu.
Viens no pazīstamākajiem sīpolu ekstrakta antioksidantiem ir kvercetīns. Šis savienojums palīdz cīnīties ar iekaisumu un veicina dzīšanu.
Ir pierādīts, ka sīpolu ekstrakti iznīcina lielāko daļu baktēriju, saskaņā ar pētījumiem.
Sīpols var palīdzēt ādai, jo baktērijas var palielināt iekaisumu uz ādas. Antibakteriālās īpašības noder arī tad, ja ir darīšana ar aktīvām pūtītēm.
Sīpoli satur arī dabā sastopamu sērskābi. Daži uzņēmumi izmanto sīpolu sulu dažos bezrecepšu pūtīšu produktos.
Sīpols satur arī C vitamīnu. Ir zināms, ka C vitamīns paātrina šūnu aprites ātrumu, kas palīdz samazināt izsitumus, mazināt apsārtumu un padarīt ādu gaišāku.
Jūs varat ātri un vienkārši izveidot pūtīšu ārstēšanu mājās, lai noskaidrotu, vai tas ir piemērots.
Lūk, kā to izdarīt:
Varat arī izmēģināt sīpolu ekstraktu, lai ārstētu rētas. Sīpolu ekstrakta apvienošana ar alvejas želeju var uzlabot rezultātus, jo alveja ir pierādīta ādas traumu un rētu ārstēšanai.
Lai pagatavotu sīpolu ekstrakta želeju:
Sīpolos esošie iekaisuma cīnītāji var palīdzēt mitrināt ādu. Visticamāk, redzēsiet rezultātus, ja apvienosiet pārbaudītas pretiekaisuma ādas kopšanas sastāvdaļas, piemēram, medu un auzu pārslas.
Lai pagatavotu sildošu, nomierinošu sejas masku, izmantojot sīpolus un citas dabīgas sastāvdaļas: