Reaģējot uz ziņām par Lībijas arvien lielāku nonākšanu starptautiskā izolācijā, valsts līderis Muamars Kadafi devis pavēli mīnēt valsts naftas vadus - ja viņš kritīs, tie tiks uzspridzināti un valsts nonāks vēl lielākā haosā.
Starptautiskā sabiedrība asi kritizējusi Lībijas līderi Muammaru Kadāfi par pārmērīgu spēka lietošanu pret režīma pretiniekiem, un ANO cilvēktiesību augstākā komisāre Navanethema Pileja pieļāvusi, ka Lībijas valdības rīcību varētu kvalificēt kā noziegumus pret cilvēci. Tā kā ārzemju korespondentiem iebraukšana Lībijā ir liegta, informācija par tur notiekošo ir fragmentāra un pretrunīga.
Lībijas opozicionāru un drošības spēku sadursmēs gājuši bojā vairāk nekā 600 cilvēki. Šādas aplēses publiskojusi Starptautiskā Krimināltiesa, kas darbojas Nīderlandes galvaspilsētā Hāgā, informē telekanāls “Al Arabaia”.
Pirmdien,21. februārī Maltas starptautiskajā lidostā bez iepriekšēja brīdinājuma piezemējušies divi Lībijas gaisa spēku iznīcinātāji, ziņo aģentūra France-Presse.
Protesti pret 41 gadu valdījušo Lībijas līderi Muamaru Kadafī, kas pirms nedēļas aizsākās Bengazi pilsētā, tagad sasnieguši arī galvaspilsētu Tripoli. Vakar tur notikušas asiņainas sadursmes starp protestētājiem un M. Kadafī uzticamajiem drošības spēkiem un armijas daļām.
Lībija vakar atvainojusies par svētdien notikušo incidentu, kad šīs valsts krasta apsardzes kuteris apšaudījis itāliešu zvejnieku kuģi. Itālijā šis notikums izraisīja plašu sašutuma vilni, jo apsardzes kuteri lībiešiem uzdāvinājuši tieši itālieši, turklāt notikuma brīdī uz tā atradušies arī itāliešu instruktori.
Lībijas galvaspilsētas Tripoles muzejā ir apskatāmi senas kultūras vērtības, kuras pagājušā gadsimta 50. gados, kad Lībijas bija Lielbritānijas protektorāts, atveda divi britu karavīri.
ANO un Eiropas Savienība ir nosodījušas Lībijas prezidenta Muammara Kadāfi aicinājumu pret Šveici sākt svēto karu jeb džihādu. M. Kadāfi šādā veidā ir paudis attieksmi pret aizliegumu Šveicē būvēt minaretus.
Iespējams, beigām tuvojas jau vairāk nekā pusotru gadu ilgušais konflikts starp Šveici un Lībiju. Vienam no šveiciešu biznesmeņiem, kuram Lībijas varasiestādes bija izvirzījušas dažādas apsūdzības, dota atļauja atstāt Lībiju un šodien viņš ar automašīnu ieradies Tūnisijā.
Šveices valdība ir nobloķējusi līgumu ar Lībiju par starpvalstu attiecību uzlabošanu, tādējādi protestējot pret Lībijas liegumu mājās atgriezties diviem Šveices pilsoņiem. Berne Lībijas pilsoņiem ir arī noteikusi papildu ierobežojumus saņemt Šveices vīzu.
Lībijas līderim Muammaram Kadāfī, kas ieradies uz ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas atklāšanu, radušās negaidītas problēmas ar apmešanos. Uzsliet beduīna telti, ko M. Kadafi parasti vadā līdzi, viņam liegušas varas iestādes gan Ņujorkā, gan Inglvudā, gan arī Bedfordā.
Lībijas līdera Muammara Kadāfī dēls un potenciālais pēctecis Saifs el Islāms Kadāfī vakar paziņojis, ka šī valsts negatavojas maksāt kompensācijas cilvēkiem, kas paši vai kuru tuvinieki cietuši īru republikāņu armijas (IRA) sarīkotos terora aktos, kuros izmantotas Lībijas piegādātas sprāgstvielas.
Lībijā vakar sākušās gandrīz nedēļu ilgas svinības, kas tiek rīkotas par godu 40. gadadienai kopš valsts apvērsuma un karaļa Idrisa I gāšanas, kura rezultātā pie varas nāca pulkvedis Muammars Kadāfi.