Lībija

18.mar 2011
Aizsardzības ministrija (AM) otrdien valdības sēdes slēgtajā daļā ziņos par iespējām Latvijai iesaistīties situācijas stabilizēšanā Lībijā.
18.mar 2011
ANO Drošības padome šodien pieņēma rezolūciju, atļaujot veikt uzlidojumus, lai apturētu Lībijas līdera Muamara Kadafi spēku ofensīvu pret nemierniekiem.
16.mar 2011
Starptautiskā sabiedrība joprojām nespēj vienoties par veidu, kādā sniegt palīdzību Lībijas līdera Muammara Kadāfi pretiniekiem. M. Kadāfi lojālie spēki izmanto šo vilcināšanos, izvēršot plašu militāro ofensīvu, un Francijas ārlietu ministrs Alēns Župē jau brīdinājis, ka iespēja apturēt Lībijas līderi varētu būt palaista garām.
15.mar 2011
Lībijas līderis Muamars Kadafi (Muammar Gaddafi) otrdien, 15. martā, vedis sarunas ar nemierniekiem, kurus pielīdzinājis «teroristiem, kas saistīti ar Osamu bin Ladenu (Osama bin Laden)», vienlaikus viņš brīdinājis – ja Rietumi uzbruks viņa valstij, viņš kļūs par Al-Qaeda sabiedroto «svētajā karā».
12.mar 2011
11. martā Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji tikās ārkārtas Eiropadomē, lai diskutētu par situāciju ES dienvidu kaimiņu reģionā, īpaši Lībijā un vienotos par ES pamatnostādnēm.
11.mar 2011
11. martā Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji tikās ārkārtas Eiropadomē, lai diskutētu par situāciju ES dienvidu kaimiņu reģionā, īpaši Lībijā un vienotos par ES pamatnostādnēm.
11.mar 2011
Gandrīz visā arābu pasaulē, jo īpaši Lībijā, Ēģiptē, Tunisijā, Bahreinā, Jemenā, turpinās nemieri, kas Lībijā jau drīzāk saucami par pilsoņu karu. Nemierīgi ir arī Irānā. Ja vēl pieskaita nemierus, kas gan salīdzinoši nelielākā intensitātē nesen izcēlās Grieķijā, Horvātijā un var izcelties vēl šur tur Eiropas dienvidos, iznāk, ka, tēlaini izsakoties, revolūcijas ugunis atblāzmojas vai visā Vidusjūrā.
11.mar 2011
Francija ir kļuvusi par pirmo pasaules valsti, kura par Lībijas oficiālo valdību atzinusi nemiernieku grupējumu, kas cīnās pret Muammaram Kadāfi lojālajiem spēkiem. Drīz pēc tam soli pretim opozīcijai spērusi arī Lielbritānija. Savukārt dumpinieku kontrolētajā teritorijā aizdedzināts lielākais naftas terminālis, un arī naftas eksports kopš nemieru sākuma ir ierobežots.
10.mar 2011
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina ES augsto pārstāvi Ketrinu Eštoni atzīt Lībijas Pagaidu pārejas nacionālo padomi par oficiālu Lībijas opozīcijas pārstāvi. Visu EP politisko grupu apstiprinātā rezolūcija aicina dalībvalstis būt gatavām lidojumiem slēgtās zonas izveidei, novērst Kadafi režīma vardarbību pret iedzīvotājiem un palīdzēt risināt bēgļu un migrācijas jautājumus.
7.mar 2011
Laikā, kad rietumvalstis ir nosodījušas asinsizliešanu Lībijā un diktatora Muammara Kadāfi rīcību, Serbija vairījusies izteikt skaļus pret Lībijas režīmu vērstus viedokļus. Viens no šādas nostājas iemesliem varētu būt abu valstu noslēgtie līgumi. Belgrada gan paziņojusi, ka sadarbība kopš nemieru sākuma ir pārtraukta.
6.mar 2011
Lībijas līderis Muamars Kadafi vēlas, lai plašos nemierus, kas pāršalkuši viņa vadīto valsti, izmeklētu ANO vai Āfrikas Savienība.
2.mar 2011
Pasaules valstis vakar turpināja apspriest pasākumus, kas veicami, lai pasteidzinātu Lībijas līdera Muamara Kadafī atstādināšanu no amata.
1.mar 2011
Stokholmas starptautiskais miera izpētes institūts (SIPRI) paziņojis, ka Lībijas valdība iespējams saņēmusi ieroču kravas no Baltkrievijas, ziņo BBC news.
1.mar 2011
Savās pārdomās par situāciju Ziemeļāfrikā dalās Somijas parlamenta deputāts Peka Hāvisto, kas ir arī Somijas Ārlietu ministrijas īpašais sūtnis Āfrikas Ragā un Sudānā, no 2005. līdz 2007. gadam bijis Eiropas Savienības īpašais sūtnis Sudānā, bet pirms tam strādājis ANO institūcijās.
28.feb 2011
ANO Drošības padome ar vienbalsīgo lēmumu ir nolēmusi noteikt sankcijas pret Lībijas diktatora Muamara Kadāfī režīmu, tādējādi sodot to par vēršanos pret nemieru kustību ar ieročiem. M. Kadāfī savas pozīcijas valsts galvaspilsētā saglabā, tomēr nemiernieku nometne jau sākusi veidot pagaidu valdību un plānot vēlēšanas.
26.feb 2011
Ar britu karakuģi un Ķīnas valdības nofraktētu prāmi Maltā sestdien ieradušies vairāki tūkstoši no Lībijas evakuēto ārvalstnieku.
26.feb 2011
25.februārī Ženēvā notiekošajā ANO Cilvēktiesību padomes īpašajā sesijā par cilvēktiesību situāciju Lībijā vēstnieks Jānis Mažeiks uzstājās ar uzrunu, kurā nosodīja Lībijas varasiestāžu vardarbību pret miermīlīgiem demonstrantiem un pauda atbalstu ANO iesaistei notikušās vardarbības izmeklēšanai.
25.feb 2011
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks atbalsta sankciju ieviešanu pret Lībiju, kur jau otru nedēļu notiek protesti pret Lībijas vadītāja Muammara Kadafi režīmu un gājuši bojā vairāki simti cilvēku.
25.feb 2011
Pasaules valstu līderi ir nosodījuši Lībijas režīma asiņaino vēršanos pret protestētājiem, kas vēlas panākt 41 gadu valdījušā Muamara Kadāfī atkāpšanos no amata. Tomēr valstis ņem vērā arī iespējamās sekas, tāpēc ar darbiem vismaz pagaidām ir piesardzīgas, turklāt to iespējas ietekmēt Lībiju ir salīdzinoši nelielas.
24.feb 2011
Vācijas valdība savu pilsoņu evakuācijai no nemieru pārņemtās Lībijas nosūtījusi divas fregates un karakuģi, kuru apkalpes veido kopumā aptuveni 600 militārpersonu,ziņo aģentūra France-Presse.