Pagājušajā diennaktī ūdens līmenis Latvijas upēs pārsvarā lēni pazeminājās, bet Daugavā pakāpeniski paaugstinājās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.
Lielupē un tās pietekās lielu plūdu šopavasar nebūs un maksimālais ūdens līmenis būs mazāks par februāra atkušņos piedzīvoto, liecina jaunākā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) palu prognoze.
Rīgas Pašvaldības policija (RPP) brīdina par bīstamību atrasties uz trauslā ledus un sestdienās aicina apmeklēt atklātos ūdenslīdēju-glābēju treniņus Ķīšezerā.
Nākamnedēļ sāksies ledus iešana Kurzemes un Zemgales upēs, tā iepriekš prognozēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, un jaunākās laika prognozes to apstiprina.
Lai panāktu straujāku ledus kušanu, novērstu ledus sastrēgumus un plūdus, uz Daugavas ledus lejpus Pļaviņām vairāku kilometru garumā plānots kaisīt kūdru, aģentūru BNS informēja civilās aizsardzības speciālists Edgars Līcis.
Iepriekšējās dienās valdošā spēcīgā dienvidu, dienvidrietumu vēja dēļ Rīgas jūras līča dienvidu daļa, kā arī rietumu piekraste ir pārsvarā brīva no ledus, liecina satelītu dati.
Paraugdemonstrējumos ceturtdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciālisti rādīs, kā pareizi rīkoties, lai izglābtos pēc ielūšanas ledū, informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa.
Rīgas brīvostas pārvaldes ledlauzis "Varma" piektdien līdz Kolkai - Irbes jūras šaurumam - pavadīja pēdējos divus no Rīgas jūras līcī iesalušajiem kuģiem, pavēstīja Rīgas brīvostas pārvaldes Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne.
Biezā ledus dēļ zivis varētu slāpt seklajos ezeros un ūdenstilpēs bez vai ar mazu caurteci, pastāstīja Latvijas Zivju resursu aģentūras (LZRA) iekšējo ūdeņu laboratorijas vadītājs Jānis Birzaks.
Lai arī ledus biezums Rīgas jūras līcī krasta tuvumā vietām pārsniedz 30 centimetru, pēkšņi mainoties vēja virzienam vai arī citu apstākļu ietekmē situācija uz ledus var neprognozējami un strauji mainīties, brīdina Jūrmalas Ātrās palīdzības glābšanas dienests.
Valsts robežsardzes rīcībā ir kuģis uz gaisa spilvena, kā arī kuģis, kas spēj lauzt pusmetru biezu ledu, norāda Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes pārstāvis pulkvežleitnants Mareks Petrušins.
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji nākamajā nedēļā turpinās apgūt zināšanas un iemaņas par ledus spridzināšanu, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem, liecina Ādažu novada domes sniegtā informācija.
Vairāki simti cilvēku veiksmīgi nokļuvuši krastā pēc plaisas izveidošanās ledū Rīgas jūras līcī, informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Ulbina.
Ledus iešana Latvijas upēs sāksies ne agrāk kā marta otrajā pusē, sacīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe Irēna Nikoluškina.
Ledus biezums pie izejas no Rīgas ostas sasniedz 50-55 centimetrus, bet vietās, kur veidojas sablīvējumi jeb torosi, - pat metru, par to Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru (LVĢMC) informējis ledlauža "Varma" kapteinis.
Ledus klāto akvatoriju platība Baltijas jūrā šogad viena no plašākajā pēdējos 15 gados, liecina Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta mērījumi un arhīva dati.
Vakar pēcpusdienā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC RIGA) iesaistījās divu pusaudžu meklēšanas darbos, kas tikko bija manāmi tālu jūrā iepretim Majoriem uz ledus, dodoties tirdzniecības kuģa MIDJUR virzienā.
Lielais aukstums daudz darba radījis arī policijai, jo ar to saistītas gan dažādu ugunsgrēku izcelšanās, gan cilvēku salšana, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Labrīt, Latvija!" atzina Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis.