Starp Ķīnu un Krieviju briest tirdzniecības karš, kas kārtējo reizi liek apšaubīt to deklarēto "partnerību" - Krievija ir noteikusi ievērojamu skaitu nodevu automašīnām no Ķīnas, un tam ir liela ietekme uz Ķīnas autoražotājiem, kuri ir dominējuši Krievijas tirgū kopš Rietumu zīmolu aiziešanas, raksta “dialog.ua”.
Kopš Maskavas iebrukuma Ukrainā 2022. gadā Krievijas ekonomika ir pārsniegusi cerības - lai gan skaitļi nav gluži spīdoši, tie arī nav katastrofāli, raksta CNN.
Ekonomiskā situācija Krievijā turpina pasliktināties. Pasaules lielāko valūtu - dolāra un eiro - pieplūdums 2024. gadā samazinājās līdz deviņdesmito gadu vidus līmenim, raksta “dialog.ua”.
Kaļiņingradas apgabalā, sākot ar 2025. gadu, grasās ieviest sociālās pārtikas kartītes “neaizsargātām pilsoņu kategorijām”, taču saraksts var tikt papildināts, ziņo “dialog.ua”.
Krievijas oligarhi ir tik sašutuši par ekonomikas situāciju, ka sāk arvien vairāk kritizēt Krievijas Centrālās bankas vadītāju Nabiuļinu, ziņo “The Wall Street Journal”.
Pēc ilgas klusēšanas pagājušās nedēļas forumā "Krievija sauc" Putins izteicās par ekonomisko situāciju valstī un rubļa kursa straujo lejupslīdi. Krievijas diktators apgalvoja, ka, neraugoties uz Rietumu sankcijām, agresorvalsts ekonomiku ne tikai nav izdevies iznīcināt, bet tā ir pilnībā atkopusies un ir ļoti labā situācijā, ziņo aģentūra LETA.
Arvien augošā inflācija, ražošanas kritums un spiediens no valsts oligarhiem nostādījusi Krievijas prezidentu Putinu grūtas izvēles priekšā, raksta “dialog.ua”.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins sūdzas par katastrofālu ābolu trūkumu un vaino savus padotos, ka viņi nespēja atrisināt problēmu, ziņo “dialog.ua”.
Krievijas militārais korespondents raksta, ka Krievijas ekonomika sākusi strauji sabrukt, tāpēc Kremlis arvien biežāk sāk runāt par pamieru karā pret Ukrainu, ziņo “dialog.ua”.
Visi Putina izteikumi par to, ka nav jēgas ieviest sankcijas, jo tās nedarbojas, ir tikai Kremļa propagandas gājiens, un tā galvenais mērķis ir mēģinājums iedragāt jaunu Rietumu sankciju ieviešanu, raksta “Bloomberg”.
Sākoties pilna mēroga iebrukumam Ukrainā, ikdienas preču un pakalpojumu cenas Krievijā ir gandrīz dubultojušās. Pēc “The Insider” aprēķiniem, cenu pieauguma līderi ir ne tikai automašīnas, ceļojumi un ārvalstu preces, kas atkarīgas no rubļa kursa, bet arī manikīrs, apbedīšanas pakalpojumi un, piemēram, jēra gaļa, kas šķietami nav piesaistīta valūtas kursam.
Sakropļoti karavīri, milzīgi maksājumi un sankciju sabojāta ekonomika - zaudējumi karā Krievijai būs šausminoši, raksta Šveices izdevums “Neue Zürcher Zeitung”.
Trīs Krievijas Federācijas reģionos sācies ievērojams preču trūkums lielajos mazumtirdzniecības tīklos saistībā ar noliktavās strādājošo migrantu masveida deportāciju, raksta "dialog.ua".
"Tas ir viss," Krievijas Centrālās bankas augstākā amatpersona Vladimirs Čistjuhins atklāti paziņoja, ka Krievijas ekonomika atrodas uz sabrukuma robežas, raksta "dialog.ua".