Diēta

2.apr 2019
Cilvēks, kurš iecerējis padarīt savus uztura paradumus veselīgākus, vēlas noskaidrot ne vien to, ko un cik, bet arī – kad vislabāk ēst. Būtu jau lieliski, ja varētu saņemt vienu standarta priekšrakstu, kas derētu visiem – brokastis tikos, pusdienas tikos, vakariņas atkal tikos un tikos.
1.apr 2019
Olga RAJECKA, dziedātāja: – Mēs neesam mūžīgi, mēs nekļūstam jaunāki – dzīve iet uz priekšu, un ik dienu viss mainās. Mainās hormoni, vielmaiņa sāk darboties lēnāk, un jo īpaši sievietēm vienā brīdī pienāk tie jocīgie laiki, kad tu nesaproti, kas ar tevi notiek – kāpēc kļūsti apaļāka pat tad, ja tev ikdienā ir fiziska slodze.
28.mar 2019
Graudaugu pārslas brokastīs jau kļuvušas par tradīciju daudziem cilvēkiem. Bet – cik labi mēs orientējamies sortimentā un vai protam izvēlēties veselīgākos variantus?
23.mar 2019
Uztura speciāliste, veselības zinātņu maģistre uzturzinātnē Liene Sondore uzsver: izvērtē rūpīgi, kas ir tās lietas, no kurām plāno atteikties. Vēlies mazāk ēst cukuru, miltu produktus, saldumus, nelietot alkoholu?  Kā to izdarīt? Sastādi sarakstu ar lietām, ko vēlies mainīt. Piemēram, neēst kviešu miltus un bulciņas. Uzraksti uz lapas, kā rīkosies, ja būs nepārvarama kāre pēc šiem produktiem. Ar ko Tu tos aizstāsi. Kā tu pateiksi sev nē?
21.jan 2019
Amerikāņu uztura un dietoloģijas speciālisti nosaukuši labākās, noderīgākās un vērtīgākās uztura sistēmas – diētas – 2019. gadam. Speciālisti veikuši gandrīz 40 pasaulē izplatītāko un populārāko ēšanas režīmu un tievēšanas sistēmu analīzi aizvadītajā gadā, bet autoritatīvais pasaules reitingu izdevums «U.S. News & World Report» tradicionāli šo diētu topu nopublicējis jaunākajā izlaidumā.
16.jan 2019
Sociālie mediji ik dienu publicē «pirms» un «pēc» attēlus ar cilvēkiem, kuriem izdevies atbrīvoties no ievērojama liekā svara. Sevišķi vērtīga viņu pieredze ir tad, ja rezultātu izdodas arī noturēt ilgākā laika periodā.
10.jan 2019
Tiem, kuri vēlas atbrīvoties no lielā svara, jāiemācās pareizi uztvert, kad ķermenis signalizē par izsalkumu, taču tas nav viegli, jo cilvēkam piemīt instinktīvas bailes no izsalkuma, norāda Prevention.
3.jan 2019
Nereti viena no mūsu Jaunā gada apņemšanām ir sākt veselīgāk ēst, vairāk sportot, mācīties gatavot. Bieži gan tas izdodas vien īsu brīdi un tad lēnām pazūd. Kāpēc tas tā notiek un kā Jaunā gada apņemšanos pārvērst par veselīgu ieradumu, konsultē sertificētā uztura speciāliste, uzturzinātnes maģistre Liene Sondore.
30.nov 2018
26 gadus veca sieviete dalījusies savā skumjajā pieredzē dzerot slavenību popularizētas diētiskās tējas.
28.nov 2018
As­tro­lo­ģi­jā ek­sis­tē vai­rā­ki ie­tei­ku­mi, kā ēst ve­se­lī­gi, kad jā­ie­vē­ro at­slo­dze un kad var cī­nī­ties ar lie­ko sva­ru.
3.okt 2018
Arī miegā organisms turpina izmantot uzņemtās kalorijas. Grūti ir precīzi aprēķināt, cik daudz kaloriju tiek sadedzināts miegā, jo jāņem vērā gan miega fāzes, gan konkrētā cilvēka aktivitāte dienā, gan ģenētiski faktori.
2.okt 2018
Proteīniem bagāti ēdieni ir lieliski, lai uzturētu ķermenī enerģiju un veidotu muskuļus. Tas atjauno audus un dedzina taukus, kas arī ir iemesls, kādēļ sportisti un sporta zāles entuziasti to pievieno savai ēdienkartei.
30.sep 2018
Kā orientēties veikalu piedāvājumā un atrast veselīgākos risinājumus? Uztura speciāliste un Rimi Gardēde Olga Ļubina sniedz ieteikumus produktu izvēlē, bet šefpavārs un Rimi Gardēdis Normunds Baranovskis ir sagatavojis vienkāršas receptes, kā vērtīgos produktus likt lietā.
26.sep 2018
Ja cilvēks apņēmies normalizēt savu ķermeņa masu un patiešām cenšas savu nodomu īstenot, racionālāk ēdot un vairāk vingrojot, tad gribas cerēt uz panākumiem. Un var saprast, cik milzīga ir vilšanās, ja tie tomēr izpaliek. Kas tur varētu būt par vainu?
26.sep 2018
Marinēti un sālīti produkti, bulciņas un saldināti dzērieni, pusfabrikāti, našķi starp ēdienreizēm - šie ir visnotaļ ierasti pieaugušo ēšanas paradumi. Lielākoties tos nosaka dzīvesveids un dienas režīms, kas nereti par galveno produkta izvēles kritēriju liek izvēlēties to, cik ātri un vienkārši produkts ir pagatavojams. Tomēr pētījumi rāda, ka pieaugušie mēdz aizmirst - mazais nav lielais - un tādu pašu pārtiku piedāvā arī saviem bērniem. Vairāk nekā puse vecāku savu mazo sāk ēdināt kā lielo jau gada vecumā. Lai gan, sasniedzot vienu gadu, bērns drīkst ēst visu grupu produktus, pāreja uz pilna spektra ēdienkarti jāveic gudri.
24.sep 2018
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (98%) kopumā uzturā lieto graudaugus un to produktus, taču būtiski atšķiras graudaugu lietošanas paradumi starp dažādām vecuma grupām – tā noskaidrots „Maxima mazumtirdzniecības kompass” veiktajā aptaujā.
16.sep 2018
Uzlabojoties sabiedrības zināšanām par veselīgu uzturu, mainās arī pārtikas produktu izvēles kritēriji un iepirkšanās paradumi, liecina Rimi un SKDS veiktais ēšanas ieradumu pētījums “Kā ēd Latvija”. Pēdējo trīs gadu laikā vērojama nemainīga tendence izvēlēties produktus ar veselībai labvēlīgām sastāvdaļām, taču, salīdzinot ar 2015. gadu, būtiski pieaugusi produkta izcelsmes valsts nozīme – ja 2015. gadā produkta izcelsme bija svarīga 16% cilvēku, tad šobrīd tā būtiska 58% Latvijas iedzīvotāju.
15.sep 2018
Lai gan regulāri tiek izgudrotas arvien jaunas diētas, kas sola ātru un vieglu rezultātu, un šķietami tās ir iecienījuši daudzi, Latvijā diētu popularitāte mazinās, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Dati rāda, ka Latvijā vien katrs sestais iedzīvotājs mēdz ieturēt diētu. Turklāt, ja 2016. gadā diētas mēdza ieturēt teju piektdaļa (18 %) aptaujāto, tad 2017. gadā – par procentu mazāk jeb 17 %, un šogad tie ir 16 %.
10.sep 2018
Rudenī jo īpaši kārdinoši šķiet kartupeļi ar sēņu mērci, klasiski saldie ēdieni, biezzupas... Tie ir tikai daži ēdieni, no kuriem mēdz izvairīties cilvēki, kas cenšas ēst veselīgi un domā par savu figūru. Tomēr, izprotot produktu uzturvērtību un liekot lietā radošu pieeju, iespējams atrast vidusceļu, neatteikties no iecienītajiem ēdieniem, bet samazināt uzņemto kaloriju slogu.
9.sep 2018
Septembris ir īstais laiks, kad uzturā lietot mežos atrodamās ēdamās sēnes. Šoreiz "Rimi gardēži" piedāvā recepti latviskajam sēņu plācenim.