Diēta

15.sep 2019
Krievu prfesors Fjodors Uglovs - viens no pasaules labākajiem ķirurgiem - spēja maksimāli pagarināt savu dzīvi. Pateicoties speciāli izstrādātai uztura sistēmai, viņš nodzīvoja līdz 103 gadu vecumam.
11.sep 2019
Līdzās citiem uztura plāniem pastāv arī kafijas diēta, kas iesaka katru dienu izdzert vismaz trīs krūzītes viegla grauzdējuma kafijas, lai uzņemtu tajā esošos antioksidantus, raksta Health.
15.aug 2019
Piena produkti nesola ēdājam ātru liekā svara zudumu, bet, lietojot tos pastāvīgi ilgtermiņā, ir izredzes liekajā svarā neiedzīvoties, raksta Woman’s Health.
10.jūl 2019
Avokado var būt labs palīgs cīņā ar aptaukošanos un lieko svaru, vēsta Medical Daily.
28.jun 2019
Kāda jauna sieviete nonākusi pasaules tabloīdu virsrakstos pēc tam, kad paziņojusi, ka viņai nav nepieciešams ēst ēdienu, jo "enerģiju uzņem elpojot".
29.mai 2019
Lai atbrīvotos no liekā svara, ir jāmaina ēšanas paradumi. Lai to izdarītu, uzturā ir jānomaina ierastie produkti uz veselīgākiem. Vasaras un grila sezonas laikā viegli, sātīgi un veselīgi salāti ir ne tikai ieteicami uzturā, bet arī lielisks papildinājums gaļas un piknika ēdieniem. Šos salātus iecienījušas Holivudas zvaigznes, kuras pašas tos gatavo, iesaka un dalās ar savām receptēm sociālajos tīklos. Salāti ir ērti, viegli un ātri pagatavojami. Lai labi garšo!
14.apr 2019
Likumsakarīga ir vēlēšanās, gadiem ejot, nezaudēt atmiņu un prāta gaišumu. Šā mērķa vārdā cilvēki risina krustvārdu mīklas, apgūst jaunas iemaņas, mācās no galvas dzejoļus, vingro, iesaistās sabiedriskās aktivitātēs un interešu grupās, lieto uztura bagātinātājus.
13.apr 2019
Diētās ir kaut kas neatvairāmi pievilcīgs, pat tāds, kas liek ignorēt saprāta balsi, un bieži vien vislielāko interesi rada ne jau dažādu klīniku un ārstu veidotās sabalansētās uztura sistēmas, kuras godīgi runā arī par dzīvesveida maiņu un vingrošanu. Tā vietā daudzi pievēršas dīvainiem, ekstrēmiem ieteikumiem, kādu laiku aizrautīgi tiem seko un vēsta sociālajos tīklos, cik labi jūtoties, patiešām zaudē vairāk vai mazāk kilogramu, bet tad neiztur un visu atgūst.
12.apr 2019
Kamēr līdz plašākai auditorijai nonāca vēstījums, ka nevajag aizrauties ar pārtikas sāli – nātrija hlorīdu, tas ieguva krietni pārspīlētas formas: kulinārijas forumos internetā recepšu autori lepojas, ka sāli nelietojot pilnīgi nemaz, dzirdami aicinājumi aizvākt sālstrauciņus no galdiem mājās un restorānos vai aizstāt sāli ar pipariem, ķiplokiem, sīpoliem un citiem garšaugiem. Izveidojusies gandrīz vai sāls fobija, daļa cilvēku uzlūko to kā ienaidnieku, un dažs pat domā, vai neatteikties no piena produktiem, kuru sastāvā ir kādi dabas doti sāls miligrami.
11.apr 2019
Interesants virtuves eksperiments: pagatavot kaut ko no tām dārzeņu daļām, kuras parasti izmetam atkritumos. Šī pieeja kļūst arvien populārāka laikā, kad daudzviet pasaulē dažādas organizācijas cīnās pret pārtikas bezjēdzīgu izšķērdēšanu un aizvien skaļāk izskan aicinājumi pirkt produktus apdomīgi un izmantot tos pēc iespējas pilnīgāk.
10.apr 2019
Bariatrijas jeb kuņģa samazināšanas operācijas, kuru rezultātā pacienti atbrīvojas no liekā svara, pasaulē sekmīgi izmanto jau 30 gadus. Jūrmalas slimnīcā šādas operācijas veic jau 10 gadus.
10.apr 2019
Cīņa ar liekajiem kilogramiem ir ilglaicīgs un reizēm, ko tur liegties, arī garlaicīgs pasākums. Labi, ja izdevies atrast savu uztura speciālistu, kurš sniedz ieteikumus, palīdz uzturēt apņemšanos un kritiski vērtēt informācijas gūzmu un pieredzes stāstus, kas gāžas virsū no dažādiem avotiem.
9.apr 2019
Kādēļ raksts par deguna elpošanu iekļauts izdevumā, kas veltīts uzturam un svara normalizēšanai – vai tur ir kāda saistība? Ir gan. Ja deguna elpošana gadiem ilgi ir apgrūtināta, tas var ietekmēt vispārējo veselību un veicināt ne tikai deguna blakusdobumu iekaisumu, vidusauss problēmas un tām sekojošus dzirdes traucējumus, bet arī citas hroniskas slimības, tostarp paaugstinātu asinsspiedienu, cukura diabētu un aptaukošanos.
7.apr 2019
Divi galvenie ieteikumi, lai atbrīvotos no liekā svara, ir visiem zināmi: lietot pareizu uzturu un vingrot. Ja, neraugoties uz šiem pasākumiem, tievēšana tomēr nesokas, ieteicams sākt ar vairogdziedzera veselības padziļinātu pārbaudi.
6.apr 2019
Amerikā arvien lielāku popularitāti iemanto ledus diēta, ko izgudrojis gastroenterologs Braeins Vainers (Dr. Brian Weiner), 2014. gadā to aprakstot savā grāmatā Ledus diēta (The Ice Diet) un internetā bez maksas piedāvājot ikvienam interesentam. Diētas princips ir pavisam vienkāršs – ēdot ledu, organismam, lai to izkausētu, jāpatērē daudz enerģijas. Un tādējādi tiek dedzinātas kalorijas.
4.apr 2019
Ņem vērā! Vislabāk svaru zaudēt palīdz stingras diētas, kuras strikti ierobežo kaloriju daudzumu vai liek izslēgt no ēdienkartes kādas produktu grupas. Efekts parasti ir īslaicīgs, diēta nogurdina, beidzas ar pārēšanos, un svars drīz atgriežas ar uzviju. Ja ievēro šādu diētu ilgstoši, tas kaitē veselībai, jo veselīgā diētā jābūt iekļautām visām uzturvielu grupām.
3.apr 2019
«Transformācijā ar svaru vislielākā nozīme ir pārmaiņām ēdienkartē. Vingrošana ir tāds kā skulptora darbs, kas palīdz izveidot ķermeņa formu. Esmu to pieredzējis – sportojot, bet, neko nemainot ēšanas režīmā, svars nekrītas,» saka mūziķis, TV24 Preses kluba un TV6 raidījuma Laiks mājai vadītājs un bez piecām minūtēm arī sertificēts fitnesa treneris Ansis Klintsons. Viņš gadu bijis svaigēdājs, izmēģinājis gan Stokholmas, gan keto diētu un šobrīd atradis sev vispiemērotāko – intermittent fasting jeb pārtraukto gavēšanu.
3.apr 2019
«Raugoties gada griezumā, parasti par diētām daudzi sāk runāt pavasarī, kad gatavojas peldkostīmu sezonai, tad arī sporta zāles piepildās ar cilvēkiem. Vasarā varbūt mazāk par to domā, bet jautājums atkal aktualizējas, kad tuvojas Ziemassvētki un jāvelk mazā melnā kokteiļkleita,» savos vērojumos dalās dietoloģe Lolita Neimane.
2.apr 2019
Apspriežot kādas diētas efektivitāti, pirmais jautājums parasti ir par to, cik kilogramus un cik ilgā laikā tā palīdz «nomest». Šķiet, katram diētu fanam jāiziet cauri brīnumu gaidīšanas, svara zaudēšanas un drīzas atgūšanas fāzei, lai saprastu, ka nedrīkst ignorēt diētas ietekmi uz veselību un tās spēju vai nespēju dot organismam visas vajadzīgās uzturvielas.
2.apr 2019
Cilvēks, kurš iecerējis padarīt savus uztura paradumus veselīgākus, vēlas noskaidrot ne vien to, ko un cik, bet arī – kad vislabāk ēst. Būtu jau lieliski, ja varētu saņemt vienu standarta priekšrakstu, kas derētu visiem – brokastis tikos, pusdienas tikos, vakariņas atkal tikos un tikos.