7 mūsu apetītes "vecumi", kas būtiski ietekmē svaru un veselību

© pixabay

Cilvēku attiecības ar ēdienu ir viena no sarežģītākajām lietām pasaulē. Mēs ne vienmēr ēdam, ja esam izsalkuši. Mūsu apetīti ietekmē daudzi faktori, par kuriem pat nenojaušam un tas ietekmē mūsu svaru. Pētījums atklājis mūsu apetītes 7 "vecumus" un to galvenās iezīmes.

pixabay

1. Pirmie desmit gadi

Ieradumi, kurus apgūstam bērnībā var ietekmēt mūs, kad esam pieauguši. Šajā vecumā ir svarīgi bērnam ļaut izbaudīt dažādas garšas, tekstūras un krāsas, lai nākotnē viņiem būtu normālas attiecības ar ēdienu.

Pētījumā "Effects of hunger state on the brain responses to food cues across the life span", kas publicēts "Science Direct", atklāts kā bērniem ir tādi paši ēšanas paradumi, kā viņu vecākiem, tāpēc videi ap bērniem jābūt pozitīvai, balansētai un tajā jāiekļauj veselīgi produkti, piemēram, dārzeņi. Tāpat ieteicams ir nelikt bērniem "izēst visu šķīvi", jo tadejādi palielinās viņu apetīte, kas var novest pie aptaukošanās.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Uzturs

Olbaltumvielas ir svarīgas organismam dažādu iemeslu dēļ. Ēdot olbaltumvielām bagātus ēdienus, mēs palīdzam uzturēt labu imūnsistēmu, veicinām muskuļu augšanu, labāk strādā vielmaiņa u.c. Tomēr, ikdienā uzņemot pārlieku daudz olbaltumvielas, varam nodarīt sev pāri. Kas par daudz, tas par skādi! Noskaidrojiet trīs būtiskākās blakusparādības ar kurām var nākties saskarties, ja olbaltumvielas tiek uzņemtas pārlieku lielā daudzmā.

Svarīgākais