Akciju sabiedrība "Pasažieru vilciens" informē, ka 24.aprīlī Lilastes stacijā, 26.aprīlī Mangaļu stacijā un posmā Mangaļi-Ziemeļblāzma paredzēto dzelzceļa remontdarbu dēļ noteiktas izmaiņas dažu Skultes virziena elektrovilcienu kustības sarakstos.
Carnikavā otrdien notiks sabiedriskā apspriešana, kurā iedzīvotāji varēs izteikt savu viedokli par pašvaldības ieceri rekonstruēt pretplūdu būvi, kā arī jaunu pretplūdu aizsargdambju būvniecību Siguļu ciemā, Gaujas ciemā un zemesgabalos "Poči" un "Jaunzemnieki".
Carnikavas iedzīvotāji nobažījušies par novada domes ieceri pie daudzdzīvokļu mājām ierīkot stāvvietu 90 automašīnām. Pašvaldība skaidro, ka stāvvieta būtu loģisks risinājums auto sastrēgumiem pie blakus esošā bērnudārza un skolas, savukārt tuvējo māju iemītnieki uzskata, ka stāvlaukums pasliktinās viņu dzīves ērtības.
Carnikavas novada dome nosūtījusi atklātu vēstuli Ministru prezidentam V.Dombrovska kungam, Satiksmes ministrijai, VAS "Latvijas Dzelzceļš", kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar aicinājumu, rast iespēju risināt ārkārtas situāciju satiksmes drošības jomā.
Carnikavas pašvaldība, kas uzlikusi trīsreiz lielāku tūrisma nodokli nekā kūrortpilsētā Jūrmalā, ir atsevišķs gadījums, uzskata Ekonomikas ministrijas (EM) Latvijas Tūrisma konsultatīvās padomes (LTKP) priekšsēdētājs Andris Liepiņš.
Ekonomikas ministrijas izveidotā Latvijas Tūrisma konsultatīvā padome (LTKP) šodien nosūtīja atklātu vēstuli Carnikavas domei, iebilstot pret pašvaldības lēmumu ieviest nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu.
Tūristu nodevas jeb pilsētas nodokļi – tā ir vispārpieņemta prakse daudzās Eiropas valstīs. Taču Carnikavas pašvaldības lēmums iekasēt 60 santīmu dienā no katra tūrista ir izraisījis sašutuma vētru. Bet ne jau tāpēc, ka sabiedrība protestētu pret nodevu kā tādu, drīzāk gan fakts, ka, pirms iekasēt nodokli, ir jābūt ieguldījumam infrastruktūrā.
Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) neatbalsta Carnikavas novada domes 25. maija lēmumu, ar kuru ir apstiprināti domes “Saistošie noteikumi par Carnikavas novada pašvaldības nodevām”, kas paredz ieviest nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu.
Slēgta skola un bērnudārzs, auksti dzīvokļi un ūdens trūkums – šādus pārdzīvojumus Carnikavas iedzīvotājiem sagādājis centrālā ūdensvada plīsums. Novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica sola, ka neērtības tiks novērstas iespējami drīz, taču precīzu laiku minēt atturas.
Carnikavas novada dome nolēmusi rekonstruēt aizsargdambi, kas plūdu laikā pasargā iedzīvotājus no Gaujas palu ūdeņiem. Lai piesaistītu Eiropas Savienības (ES) līdzekļus, dambi nepieciešams ierakstīt zemesgrāmatā, tāpēc Carnikavā sākušies mērnieku laiki. Liela daļa iedzīvotāju uzskata, ka pagasts ar viltu cenšas atņemt viņiem zemi.
Ikviens vēlas dzīvot sakārtotā vidē un saņemt pieejamus un kvalitatīvus komunālos pakalpojumus. Carnikavas novadā par to rūpējas pašvaldības aģentūra Carnikavas komunālserviss, kas apkalpo plašu teritoriju – no Kalngales līdz Lilastei.
Katram novadam un pilsētai ir kāds simbols, kas to atšķir no citiem un padara pazīstamu. Carnikavas vārds jau izsenis ir saistīts ar nēģu zveju, un tieši nēģis, kas daudziem cilvēkiem ir īpaša delikatese, pazīstamu padarīja arī Zigrīdas un Eduarda Skavenecu ģimenes uzņēmumu SIA Krupis.
"Skolā valda anarhija! Ja skolēns atļaujas pie skolas durvīm pīpēt, tas par kaut ko liecina," sašutis stāsta Carnikavas pamatskolas vecāku padomes priekšsēdētājs Aivars Timofejevs. Pēc direktores Intas Lemešonokas aiziešanas par mācībiestādes vadītāju bija jākļūst viņas vietniecei Sandrai Garklāvai, taču arī viņa uzrakstījusi atlūgumu.
Carnikavas pamatskolas vadība īsi pirms mācību gada beigām kļuvusi par galvas tiesu īsāka. Astoņu mēnešu ilgā cīņa starp mācībiestādes vadību, vecāku padomi vienā ierakumu pusē un novada pašvaldību otrā pusē beigusies ar direktores Intas Lemešonokas atlūgumu.
Carnikavas baznīcā Siguļos 1. decembrī notiks pasākums, kura laikā Carnikavas speciālās internātpamatskolas audzēkņi vāks ziedojumus baznīcas atjaunošanai.