Pēc pirmās negulētās nakts neviens vēl pie ārsta neskrien, tāpat palīdzību vēl nemeklējam, ja neizguļamies pāris dienas vai nedēļu. Varbūt pāries! Kurā brīdi jāsāk lūkot pēc padoma? Un kura ir miega līdzekļu populārākā sastāvdaļa?
Bezmiegs ir izplatīts miega traucējums, kas var apgrūtināt aizmigšanu. Bezmiegs var iztukšot jūsu enerģijas līmeni un ietekmēt jūsu garastāvokli. Tas var ietekmēt arī jūsu veselību, darba rezultātus un dzīves kvalitāti.
Miega trūkums ietekmē cilvēka darba spējas, attiecības un ikdienu kopumā. Neatkarīgi no tā, vai tas ir vairāku bezmiega nakšu rezultāts pēc kārtas vai pakāpeniska miega bada stundu uzkrāšanās, laika gaitā sekas kļūst arvien smagākas. Kas notiks ar jūsu ķermeni, ja negulēsiet 24, 48 vai 72 stundas, raksta “Sleepfoundation”.
Aptuveni katrs desmitais cilvēks cieš no hroniska bezmiega. Tas negatīvi ietekmē pašsajūtu, rada dažādus veselības riskus, mazina produktivitāti darbā un tādējādi ilgtermiņā arī kopējo sabiedrības labklājību, tāpēc bezmiegu nevajadzētu ignorēt. Hronisks bezmiegs nav ārēju apstākļu radīta problēma – lielākoties cilvēki to sev “sagādā” paši ar nepareiziem un neveselīgiem domāšanas un uzvedības modeļiem. Un nekāda brīnumtabletīte nelīdzēs, būs jāķeras pie darba pašam ar sevi.
Hronisks bezmiegs parasti nav ārēju apstākļu radīta problēma, un lielākoties cilvēki to sev "sagādā paši" ar "nepareiziem, neveselīgiem domāšanas un uzvedības modeļiem", uzskata psihiatre un klīnikas "GrandVer" valdes priekšsēdētāja Natālija Bērziņa.
Droši vien ikviens ir dzirdējis par kumelīšu vai piparmētru tējas nomierinošajām īpašībām, tomēr ir vēl kāda nenovērtēta tēja, kas var palīdzēt pret bezmiegu, raksta “healthdigest.com”, atsaucoties uz pētījumu.
Cīnoties ar miega traucējumiem, jauns vīrietis uzturā lietojis sarkanās mušmires uzlējumu. Ieklausīšanās tautas medicīnas daudzinātāju padomos gan rezultējusies ar smagi iedragātu veselību un nonākšanu slimnīcā, vēsta "Bez Tabu".
Cilvēkiem, kuri regulāri nodarbojas ar fiziskiem vingrinājumiem, ir par 42% mazāka iespēja sastapties ar grūtībām aizmigt nekā tiem, kuri nav aktīvi. Tie kas regulāri vingro, krietni retāk ziņo par jebkādiem bezmiega simptomiem.
Tējas ir ļoti gardas un veselīgas. Tās var uzlabot ne tikai veselību, bet arī sniegt enerģiju! Uzziniet, kuras tējas nav ieteicams dzert īsi pirms gulētiešanas, lai nepiedzīvotu miega problēmas!
Kofeīnu saturošu dzērienu, alkohola lietošana var veicināt bezmiegu. Izrādās, ka tie nav vienīgi produkti, kuri var nelabvēlīgi ietekmēt miega kvalitāti.
Aizmigšana un nepilnvērtīgs miegs ir problēma daudziem. Veselības portāls "healthline" nosaucis 8 dabiskus līdzekļus, kas var palīdzēt, ar tiem domājot līdzekļus, kas nav speciāli jāizraksta ārstiem.
Daudzi no mums mūsdienās saskaras ar bezmiega problēmu, kura iemesls var būt pārstrādāšanās vai pārmērīgs stress. Zinātnieki identificējuši vēl vienu miega traucējumu cēloni, proti, kalcija un D3 vitamīna trūkumu, raksta "Cursorinfo".
Daudzi no mums mēdz pēkšņi pamosties nakts vidū, kad nemanot prātu pārņem ikdienas problēmas, ka neļauj atkal aizmigt. Miega eskperti dalījušies ar 8 padomiem, kas palīdzēs "atslēgties" smadzenēm un iegūt tik ļoti nepieciešamo miegu, raksta CNN.
Nepietiekams miegs var radīt garastāvokļa izmaiņas, atmiņas, domāšanas, uzmanības un koncentrēšanās traucējumus un pat novirzes normālā hormonālā apritē. Nevajadzētu pieļaut, ka miega traucējumi kļūst ilgstoši un būtiski apdraud dzīves kvalitāti. Par bezmiega ēnu iedomājamies arī, pavirzot pulksteņa rādītājus par stundu atpakaļ un pārejot uz ziemas laiku. Kā saprast, ka bezmiega ir par daudz un ko ar to iesākt?
Puse Latvijas iedzīvotāju cieš no hroniska miega trūkuma, kamēr Lietuvā no miega trūkuma cieš 30% iedzīvotāju, bet Igaunijā - 40%, liecina pētījumu aģentūras "Norstat" pēc IKEA pasūtījuma veiktā aptauja.