\\Autori

ZSZenta Sokolova

10.jūl
Acu berzēšana, tik ierasta un automātiska, tomēr ir paradums, no kura vajadzētu tikt vaļā, norāda Men’s Health.
 
10.jūl
Avokado var būt labs palīgs cīņā ar aptaukošanos un lieko svaru, vēsta Medical Daily.
 
10.jūl
Kāds sakars pirkstu, kāju un roku garumam vai krūštura lielumam ar veselības problēmām, kas varētu gadīties nākotnē? Netradicionālajā medicīnā šīm pazīmēm allaž veltīta uzmanība, kamēr oficiālā medicīna tās parasti nav ņēmusi nopietni. Tomēr, apkopojot un analizējot dažādus vērojumus, medicīnas zinātne pamazām saskata iespējamo saistību starp noteiktām ķermeņa uzbūves īpatnībām un nākotnē prognozējamām slimībām. Tas nenozīmē, ka šīs kaites neizbēgami uzbruks vai ka jākrīt panikā, toties var pateikt priekšā, par kuru slimību profilaksi derētu parūpēties īpaši.
 
10.jūl
Košļājamā gumija nav obligāta piedeva ēdienkartē tiem, kuri cenšas atbrīvoties no liekā svara. Tā nepalīdz ātrāk izlietot uzņemtās kalorijas, tomēr var noderēt, lai pārvarētu vēlmi apēst kādu našķi ārpus ēdienreizēm vai kāri pēc saldā ēdiena, vēsta CNN.
 
10.jūl
Nauda ir ļoti izplatīts stresa avots pieaugušu cilvēku vidū. Aptauju dati liecina, ka rietumvalstīs tā pat pārspēj stresa cēloņus, kas saistīti ar sirdslietām vai problēmām darbā. Uztraukties par savu materiālo stāvokli ir dabiski un saprotami, bet daļai cilvēku attiecības ar naudu izvērtušās tik neveselīgas un pašdestruktīvas, ka nāk par sliktu veselībai.
 
8.jūl
Kā jūs iegādājaties pārtikas produktus? Var sastādīt iepirkumu sarakstu un stingri to ievērot, bet var arī ļauties brīvai improvizācijai, meklējot to, kas iekārdina un uzrunā. Rīgas Centrāltirgū der abas šīs stratēģijas.
 
3.jūl
Ir diezgan riskanti minēt raksta ievadā kaut ko par vasaras karstumu, jo var izrādīties, ka avīze iznāk lietainā, vējainā un vēsā dienā. Lai gan parasti vasara ir gadalaiks, kad mums nav speciāli jāatgādina, lai dzeram pietiekami daudz ūdens, netrūkst cilvēku, kuri, aizņemti ar darba, sadzīves un attiecību jautājumu kārtošanu, mēdz ignorēt ķermeņa sūtīto signālu: gribu dzert!
 
26.jun
Amerikas Pārtikas un zāļu administrācija apstiprinājusi jaunu preparātu, kad paredzēts sievietēm, kuras cieš no dzimumtieksmes krišanās.
 
26.jun
Vīriešiem, kuri aiziet gulēt pirms pusvienpadsmitiem vakarā, mēdz būt labāka spermas kvalitāte nekā tiem, kuri paliek nomodā pēc pusdivpadsmitiem.
 
26.jun
Daudzām topošajām māmiņām ir tendence lietot pārāk daudz folskābes preparātu, liecina pētījuma rezultāti, par ko ziņo 24/7 Tempo.
 
20.jun
Gatavojoties līgošanai zaļumos vai turpat savā dārzā un pat pilsētas parkā, jārēķinās ar varbūtību, ka par mums interesēsies odi un dunduri, jāsargās no ērcēm, un nav izslēgts, ka nāksies sastapt arī kādu biti, lapseni vai irsi. Vēlams laikus padomāt, kā rīkoties, lai šī tikšanās nesabojātu visu svētku prieku.
 
20.jun
Vasaras bezrūpīgajā noskaņojumā dzīvi uztveram vieglāk nekā parasti un, ja, dodoties uz vasarnīcu vai apceļojot tuvākas un tālākas vietas, kaut kas aizmirsies, par to tikai pasmaidām – sīkums. Varbūt tiešām nav vērts bojāt garastāvokli mājās palikuša zeķu pāra vai ceļasomā izbirušu žāvēto augļu dēļ, bet vienai lietai gan jābūt kārtībā: tā ir aptieciņa. Iespējams, ka neko no aptieciņas satura mums nevajadzēs, un kaut nu tā būtu, taču paļauties uz labu laimi ir vieglprātīgi.
 
20.jun
Gatavojoties līgošanai zaļumos vai turpat savā dārzā un pat pilsētas parkā, jārēķinās ar varbūtību, ka par mums interesēsies odi un dunduri, jāsargās no ērcēm, un nav izslēgts, ka nāksies sastapt arī kādu biti, lapseni vai irsi.
 
19.jun
Līdztekus ziemas miegainībai, rudens sērīgumam un pavasara nogurumam pastāv arī vasaras nomāktība. Ja kāds, neraugoties uz silto gadalaiku, atvaļinājumu, vitamīnu pilniem dārziem un mazākiem komunālajiem rēķiniem, tomēr jūtas skumjš, kaut arī nekādas acīmredzamas likstas nav atgadījušās, tad viņu nesaprot līdzcilvēki, kuri līksmi bauda vasaru, un arī pats sev cilvēks sāk likties neadekvāts. Ja nomāktība ieilgst, protams, jāmeklē ārsta padoms, bet varbūt tai ir pavisam vienkāršs izskaidrojums.
 
19.jun
66 procenti mūsu valsts iedzīvotāju sevi uzskata par visēdājiem, proti – ikdienas uzturā viņi lieto gan dzīvnieku, gan augu izcelsmes produktus, un nav tādu produktu, kurus viņi apzināti izvēlētos nelietot, bet pārējie no savas ēdienkartes mērķtiecīgi izslēdz noteiktus produktus.
 
14.jun
Visu ātri salikt ledusskapī – tā ir aizņemtu cilvēku pieeja iegādātajiem produktiem. Jo sevišķi, ja tu mīti pilsētas dzīvoklī un esi atteicies no iebūvētā virtuves skapja, lai būtu vairāk vietas, un tev nav nekāda pieliekamā. Arī dzīves ritms nereti ir tāds, ka nevar īsti zināt, kad būs laiks kaut ko gatavot mājās un cik ilgi pārtikas krājumiem nāksies gaidīt, līdz kāds tiem pievērsīsies. Pēdējā laikā vides draugi aktualizē arī jautājumu par produktiem, kas tiek izmesti atkritumos, tā arī nenonākot galdā, jo beidzies derīguma termiņš.
 
12.jun
Vasaru mēdz dēvēt par grila sezonu, taču tas ir visai nosacīti, jo lielākie grilēšanas fani to nepārtrauc nevienā gadalaikā, savukārt citiem sezona sākas un beidzas ar vienu pikniku.
 
5.jun
Tā­dā ne­pa­stā­vī­gā kli­ma­tā kā mū­sē­jais kar­stums ir vien­lai­kus gai­dīts un ne­gai­dīts. Cil­vē­ki, ku­ri mīt kon­ti­nen­ta vi­die­nē, apmek­lē­jot Lat­vi­ju, brī­nās – kā tas var būt, ka vie­nu die­nu pūš vējš, līst lie­tus un ter­mo­metrs rā­da 15 grā­du, bet nā­ka­ma­jā die­nā sta­biņš jau tu­vo­jas 30 grā­du at­zī­mei un sau­le kar­sē pil­nā spa­rā? Bet tā nu tas ir, un, kad kar­stās die­nas at­kal klāt, jā­do­mā, kā sa­dzī­vot ar lai­ka ap­stāk­ļiem, lai ne­no­da­rī­tu sev pā­ri un to­mēr bau­dī­tu va­sa­ru, kas ta­ču ir tik īsa.
 
31.mai
Kā kaitēt kaitēkļiem, nekaitējot sev, proti, izmantojot pēc iespējas dabiskus augu aizsardzības līdzekļus – šāda doma nodarbina daudzus ģimenes dārziņu kopējus, jo sevišķi, ja runa ir par dārzeņiem, augļiem un ogām, bet arī dekoratīvos augus negribas ķīmiķot.
 
31.mai
Sākt rītu ar glāzi citronūdens ir kļuvis stilīgi. Sociālajos tīklos cilvēki dalās savās atziņās par to, kā šis dzēriens gatavojams – ar aukstu, siltu vai karstu ūdeni, vienkārši aplejot citrona šķēlītes vai izspiežot sulu. Dažs uzskata, ka citronu vajag sarīvēt ar visu mizu un tam noteikti jābūt bioloģiskā lauksaimniecībā audzētam, cits jautā, vai nevar vienkārši atšķaidīt sulu no paciņas, un top par to nokaunināts. Viens otrs pievieno savam rīta dzērienam arī ingveru, medu vai nedaudz garšvielu – gan ar noteiktu nolūku, gan vienkārši garšas dažādošanai.
 
30.mai
Kustība ir dzīvība – šis populārais sakāmvārds attiecas uz visām vecuma grupām, tostarp uz senioriem. Izvēloties fiziskas nodarbības atbilstoši savai sagatavotībai, vecumam, veselības stāvoklim un pašsajūtai, ieguvējs būs ikviens. 150 minūtes fizisko aktivitāšu nedēļā palīdz saglabāt un uzlabot asinsvadu un elpošanas sistēmas funkcionālās spējas, stiprina ķermeņa muskulatūru un kaulus, uzlabo izturību, var palīdzēt novērst un samazināt aptaukošanos un uzturēt optimālu ķermeņa svaru. Tāpat tās var uzlabot psiholoģisko labsajūtu un samazināt stresu un nemieru, nomāktības un vientulības sajūtu.
 
29.mai
Desmit procenti jauniešu Latvijā ikdienā pārmērīgi aizraujas ar filmu un seriālu skatīšanos, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss. Eksperti norāda, ka atkarība no filmām un seriāliem negatīvi ietekmē gan garīgo, gan fizisko veselību, taču pats bīstamākais šajā vecuma posmā ir atkarības radītā sociālā trauksme – cilvēks zaudē sociālās prasmes, kļūst noslēgts, savukārt tas rada problēmas, veidojot karjeru un ģimeni.