\\Autori

ZSZenta Sokolova

10:00
Nemaz nevajag lielus likteņa triecienus, lai justu nemitīgu spriedzi. Pilnīgi pietiek ar sīkām ķibelēm, kas krājas cita pie citas.
 
Vakar, 11:00
Sēdošs darbs tiek uzskatīts par mūsu laikmeta nelaimi. Tas nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Taču problēmu slogu var mazināt, ja darba vietu padara maksimāli ērtu.
 
11.sep
Gan īpašiem svinīgiem un priecīgiem dzīves gadījumiem piemērota, gan grezna, gan izsmalcināti garšīga, gan īstu meistarību prasoša, gan samērā vienkārši pagatavojama un ļoti populāra – tāda ir siera kūka. Ielūkojieties ēdieniem veltītajās sociālo tīklu lapās, un redzēsiet, ka itin bieži kāds jautā siera kūkas recepti un savukārt kāds cits ar to dalās.
 
11.sep
Līdzās citiem uztura plāniem pastāv arī kafijas diēta, kas iesaka katru dienu izdzert vismaz trīs krūzītes viegla grauzdējuma kafijas, lai uzņemtu tajā esošos antioksidantus, raksta Health.
 
11.sep
Matu ieteicamo mazgāšanas biežumu nenosaka nekāds speciāls standarts, tas atkarīgs gan no matu tipa, gan no cilvēka dzīvesveida un vides, kurā viņš uzturas. Lielākoties matiem mazgāšana vajadzīga retāk nekā ķermeņa ādai, tomēr daudzi cilvēki mazgā matus katru dienu, pat divreiz dienā, piemēram, ejot dušā. Pareizi izvēloties un pareizi lietojot šampūnus un citus matu kopšanas produktus, matu veselība necietīs, bet jāņem vērā, ka mati ne vienmēr iztur pārcentīgu mazgāšanu un tad parādās pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks piešķirt tiem brīvdienas.
 
6.sep
Konservēšanas sezona! Dārzkopji aktīvi pārstrādā izaudzēto un dalās domās par receptēm sociālajos tīklos. Bet, ja dārza nav, visu vajadzīgo var atrast Rīgas Centrāltirgū – to zina jau vairākas rīdzinieku paaudzes. Un arī tad, ja dārzs ir, cilvēki nāk uz tirgu pēc garšvielām, dažādām piedevām un lietām, kas pašiem neaug. Ja tavā pusē šogad nav ābolu gads, gurķu stādus pavasarī nokapājusi krusa, ja tev nav laika doties ogās vai tuvējā mežā nav sēņu, tad Centrāltirgū trūkstošo noteikti atradīsi.
 
28.aug
Apavu iegāde strauji augošam skolasbērnam ir viens no mācību gada pēdējā brīža priekšdarbiem, jo nav iespējams prognozēt, kādā tempā mainīsies kājas lielums. Bet nu jau gan ir laiks ķerties pie šā atbildīgā pienākuma. Nemaz nav vienkārši atrast apavus, kuri bērnam ir droši un ērti, pietiekami labi izskatās un ir pieejami arī cenas ziņā. Drošība un ērtums starp šiem kritērijiem, vismaz no skolēnu vecāku viedokļa, ir pirmajā vietā. Priekšroka jādod tādiem apaviem, kuriem ir ortopēdiski pareizs iekšējais reljefs.
 
22.aug
Parasti augustā arbūzi ir vissulīgākie un saldākie. Lielākie cienītāji grib tos ēst katru dienu, citi saka – nekas īpašs, tāds gurķis ar sarkanu vidu, tomēr kaut reizi sezonā droši vien arbūzu uzēd visi. Sevišķi labi garšo, ja iegadās kāda karsta diena, jo arbūzs vienlaikus ir gan ēdiens, gan dzēriens.
 
21.aug
Atbrīvojoties no atkritumiem mājoklī un dārzā, nevajadzētu piemirst arī lietas, kas varbūt īpaši netraucē, bet no kurām tomēr derētu šķirties. Tas būs mazs un viegls darbiņš savas veselības labā.
 
21.aug
Ja aizraujaties ar dažādām diētām, tad par garlaicību nav jāsūdzas: jaunus ēšanas stilus ievieš ne tikai uztura speciālisti vai ārsti, bet arī slaveni aktieri, mūziķi un citas zvaigznes, dažādu savdabīgu pasaules uzskatu piekritēji un pavisam parasti cilvēki, kuri apgalvo, ka radikāla ēdienkartes maiņa palīdzējusi viņiem atrisināt veselības problēmas.
 
15.aug
Starp vairākiem pēdējo gadu laikā Eiropas Savienībā reģistrētajiem jaunajiem pārtikas produktiem atrodams arī K2 vitamīns jeb menakvinons. Tas liek domāt, ka runa nav par kārtējo modes lietu, kuru drīz vien aizmirsīs. Reģistrācija garantē, ka produkts neapdraud cilvēka veselību un patērētājs netiek maldināts.
 
15.aug
Lai papriecātos par ziedošiem, smaržīgiem lavandas laukiem, vairs nav jābrauc uz Vidusjūras zemēm. Tepat Latvijā šodien atrodami gan lielāki lauki, gan pa kādam krūmiņam – daiļdārzos, lauku sētās un mazdārziņos.
 
14.aug
Vēl gribētos pakavēties vasarīgās noskaņās, bet reklāmas televīzijā un skolas preču pieplūdums lielveikalos atgādina, ka tuvojas septembris. Visgrūtāk atgriezties skolas ikdienas ritmā varētu būt tieši jaunāko klašu bērniem, jo viņiem vēl nav izstrādājies ikgadējais ritms starp brīvdienu un skolas laika mēnešiem. Lai atvieglotu bērna atgriešanos skolā, vecāki var ievērot dažas vienkāršas lietas un pamazām sākt to jau tagad.
 
14.aug
Kas ir svarīgāk, lai iegūtu skaistu, veselīgu, muskuļotu ķermeni – pareizs uzturs vai fiziskās aktivitātes? Tie, kuri figūras uzlabošanu saista galvenokārt ar svara samazināšanu, uzsver uztura nozīmi, bet citi uzskata, ka muskuļus var vienīgi uzpumpēt un tādā gadījumā drīkst neierobežotā daudzumā ēst visu, ko sirds kāro. Daži pat pievēršas vingrošanai tieši ar tādu mērķi.
 
7.aug
Istabas puķu klātbūtnei mūsu dzīves un darba telpās ir daudz plusu. Tie ne tikai rotā un veicina mājīgu, stresu mazinošu gaisotni, bet arī spēj mitrināt gaisu, kalpo kā savdabīgs mikroklimata indikators un attīra gaisu, uzsūcot dažādus gaistošus organiskos savienojumus, ko rada būvmateriāli, audumi, krāsas, cigarešu dūmi, plastmasas u.c. Šīs vielas, piemēram, benzols, toluols, formaldehīds vai oktāns, sasniedzot lielāku koncentrāciju, rada acu kairinājumu, galvassāpes un sliktu dūšu.
 
31.jūl
Nepietiekama izgulēšanās var radīt bīstamas sekas ne tikai pašam, bet arī citiem. Gan ārsti, gan pētnieki sabiedrībai regulāri atgādina argumentus, kādēļ katram cilvēkam ir pilnvērtīgi jāizguļas; ir pierādīta miega trūkuma saistība gan ar dažādām slimībām, gan ar traumatismu.
 
31.jūl
Jaunus apģērbus pēc to iegādes vispirms vajadzētu izmazgāt un tikai tad vilkt mugurā, lai pasargātu sevi no alerģiskā kontaktdermatīta draudiem, norāda Time.
 
31.jūl
Bezrūpīgā vasaras baudīšanas noskaņā reizēm aizmirstas, ka arī šajā gadalaikā mūsu mati prasa rūpīgu kopšanu, lai, pienākot rudenim, tie joprojām būtu gludi, mirdzoši un skaisti, nevis līdzīgi pakulām, blāvi, trausli, ar sašķeltiem galiem.
 
31.jūl
Mūžsenais jautājums, kurš nodarbinājis veselas domātāju paaudzes: kas liek cilvēkam justies patiesi laimīgam? Mums piemīt tendence saistīt laimi ar materiālās labklājības līmeni. Psihologi, kuri iedziļinājušies šajā jautājumā pamatīgāk, piekrīt, ka saistība pastāv, bet tā bieži tiek pārspīlēta.
 
24.jūl
Sekss starp diviem cilvēkiem rada unikālu psiholoģisku saikni, kas katram pārim ir īpaša un svarīga. Tā nav tikai patīkama kopdzīves piedeva, bet būtiska šīs kopdzīves sastāvdaļa. Sekss ir visintīmākais veids, kā divi cilvēki var viens otram izrādīt savu mīlestību. Ja kaut kas iet greizi seksā, tad patiesībā cieš visas pāra attiecību jomas. Daudzi cilvēki par šo ciešo saistību piemirst.
 
18.jūl
Vasara parasti kliedē mūsu bažas par to, vai visas nepieciešamās uzturvielas var uzņemt ar pārtiku. Šajā gadalaikā, kad dabai labpatīk gluži vai svaidīties ar vitamīniem, jāizmanto visas iespējas mieloties ar daudzveidīgu, garšīgu un svaigu uzturu, just, kā atgriežas dzīvesprieks un vairojas spēki. Kur meklēt šādus produktus? Protams, Rīgas Centrāltirgū.
 
18.jūl
Šis stāsts ir ļoti sens un laika gaitā tautas interpretācijā krietni sagrozīts. Ir pietiekami daudz cilvēku, kuri stāsta, ka viņi ejot uz sporta klubu, lai «pārvērstu taukus muskuļos». Bieži dzirdams arī apgalvojums, ka muskuļi ir smagāki nekā tauki, un dažs labs sāk prātot, ka varbūt labāk tos muskuļus neattīstīt, jo kilogrami acīmredzot nāks klāt...