\\Autori

ZSZenta Sokolova

Vakar, 15:00
Arvien vairāk cilvēku sāk apzināties medicīniskās rehabilitācijas lomu gan pēc akūtu slimību ārstēšanas stacionārā, gan hronisku slimību gadījumā.
 
Vakar, 7:30
Viens no biežākajiem veselīga dzīvesveida ieteikumiem ir atteikties no cukura. Kas cukurā tik slikts? Tas dod papildu kalorijas, kuras mūsdienu cilvēkam ar viņa sēdošo darbu bieži vien neizdodas notērēt, tāpēc pieaug liekā svara risks, kas nes sev līdzi sirds un asinsvadu, locītavu slimību un diabēta draudus. Turklāt cukurs izspiež no ēdienkartes veselīgākus produktus, un organismam kļūst grūtāk saņemt visas nepieciešamās uzturvielas.
 
10.nov
Tīņu vecuma meitenēm, kuras lieto orālo kontracepciju, biežāk raksturīgs raudulīgums, pārmērīga miegainība un ēšanas traucējumi nekā vienaudzēm, kuras to nelieto, ziņo CNN, atsaucoties uz medicīnas žurnālā JAMA Psychiatry publicēta pētījuma datiem.
 
10.nov
Kellog Company piekritusi vairs nedēvēt par veselīgām stipri saldinātās brokastu pārslas, informē Today.
 
9.nov
Ātrāk tikt vaļā no tauku riepas ap vidukli palīdz ne vien vingrošana un racionāla ēdienkartes plānošana, bet līdztekus tam arī pārdomāta brokastu ēdienu izvēle, vēsta Popsugar.
 
8.nov
Ja darbdiena ilgst vairāk par 10 stundām un tas notiek 50 reizes gadā, tad infarkta risks palielinās par 29 procentiem – šādu faktu publicējusi Amerikas Sirds asociācija.
 
6.nov
Populārās aktrises Dženifera Anistone un Rīsa Viterspūna atklājušas, ka praktizē pārtraukto badošanos, stāsta Insider.
 
6.nov
Stress mūs panāk paredzamos un neparedzamos veidos, tāpēc nebeidzami aktuāli ir arī padomi, kā to mazināt.
 
3.nov
Vairāk nekā pusei priekšlaikus dzimušo bērnu, sasniedzot pieauguša cilvēka vecumu, nav nekādu hronisku medicīnisku problēmu, noskaidrots pētījumā Zviedrijā, iztirzājot datus par 2,56 miljoniem cilvēku, kuri dzimuši 1973.–1977. gadā, tostarp par 149 000 priekšlaikus dzimušajiem, vēsta Reuters.
 
3.nov
Lai mazinātu sociālo mediju iespējamo negatīvo ietekmi uz lietotāju garīgo veselību, nolemts atteikties no Instagram filtriem, kas cilvēku attēliem piešķir līdzīgu efektu tam, ko realitātē varētu panākt tikai ar plastiskās ķirurģijas palīdzību, informē Teen Vogue.
 
3.nov
ASV arvien lielāku popularitāti gūst vēlme izpētīt, kāda ir dzīve, iztiekot bez alkohola vai ierobežojot tā patēriņu, raksta She Knows.
 
2.nov
Vīrieši, kuri smēķē vai ir smēķējuši agrāk, var mazināt plaušu vēža risku, ja viņi ir fiziski aktīvi, ziņo Reuters.
 
2.nov
Kad ap sirdi ir ļoti bēdīgi, iztēlojies savas skumjas kā atsevišķu personu un īpašības, kādas tai piemīt, – tad kļūs vieglāk, iesaka Today.
 
31.okt
Ja vasarā esi labi atpūties, rūpējies par saprātīgu kustību daudzumu, ceļojis, baudījis dabu un ar prieku darbojies dārzā, tad neatkarīgi no gadu skaita tev vajadzētu būt maksimāli labā formā un arī viens no pēdējiem sezonas darbiem dārzā, rudens lapu grābšana, sokas viegli, nejūtot diskomfortu locītavās. Ja tas tomēr jūtams, pēdējais laiks kaut ko darīt locītavu veselības labā.
 
26.okt
Jauna zobu suka nepieciešama ik pēc 3–4 mēnešiem, lai gan vairāk nekā 40% cilvēku neatceras to laikus nomainīt, un tas var kaitēt mutes veselībai.
 
25.okt
Ķirbjiem allaž tiek daļa no rudens krāsu košuma – dažādu toņu dzelteni, oranži, brūngani vai lāsumaini kā rudens lapas tie ieņem arvien redzamāku vietu Rīgas Centrāltirgus stendos. Kamēr dārzkopji steidz iepazīties ar jaunumiem ķirbju izstādē, citi dodas uz tirgu rudenīgai maltītei piemērotāko ķirbju meklējumos.
 
23.okt
Nebrīnieties, ja rudenī gribas «samazināt apgriezienus» – tas nav nekas slikts, jo pat visenerģiskākā cilvēka dzīvē reizēm nepieciešams miera, pārdomu un nesteidzīgas izvērtēšanas laiks, saka psihologi. Bet nevajag arī ilgi skumt par to, ka priekšā gara, auksta ziema. Lai tumšajos vakaros mūs silda pavards, sveču liesmiņas un sirsnīgas sarunas ar tuviem cilvēkiem – tiem, kuri pieņem tevi tādu, kāds esi un kā jūties visērtāk – pledā ievīstījies, ar siltām čībām kājās un varbūt ar četrkājaino draugu pie sāniem. Arī glāze laba vīna šādā reizē pieder pie lietas, un, protams, prieku visiem sagādā nesteidzīga gardas maltītes baudīšana.
 
23.okt
Laika apstākļi paši par sevi neizraisa slimības, bet tie darbojas kā provocējošs faktors. Vēls rudens un tam sekojošā ziema nereti ir grūts periods tiem, kuri cieš no sirds un asinsvadu problēmām, tādēļ īpaši jāievēro vairāki veselīga dzīvesveida noteikumi, lai varētu labi justies neatkarīgi no gadalaika.
 
23.okt
Veģetāriešiem un vegāniem ir lielāks insulta risks, bet mazāks sirds slimību risks nekā gaļēdājiem, liecina publikācija akadēmiskajā medicīnas žurnālā BMJ, informē Medical Daily.
 
19.okt
Uz šo jautājumu nav nemaz tik vienkārši atbildēt, lai gan autoritatīvas medicīniskas organizācijas un eksperti bieži iesaka ēst sarkano gaļu mazāk, secina Associated Press.
 
19.okt
Ņujorka kļūs par pirmo teritoriju pasaulē, kur sieviešu higiēnas preču ražotājiem uz savas produkcijas iepakojuma būs obligāti jānorāda, kādas vielas šie izstrādājumi satur, informē Today.
 
19.okt
Nemaz nav vajadzīgs augstas intensitātes fiziskais treniņš, lai uzlabotos miega kvalitāte, jo pietiek ar ilgāku pastaigu, īpaši sievietēm, vēsta Medical Daily.
 

Rīgas namu pārvaldnieks