\\Autori

ZSZenta Sokolova

22.jan
Ko darīt, ja ziemas sezonā māc sagurums, uznāk garastāvokļa svārstības un gribas bēgt no sabiedrības?
 
22.jan
Ja pēdas sāp, jūtama dedzināšana, veidojas cieta āda un uzmetas tulznas, tā nav tikai vietēja problēma, kas saistīta vienīgi ar pašām pēdām un apaviem. Ļoti daudzas ceļu, gūžu un mugurkaula kaites attīstās tāpēc, ka pēda vairs kā nākas nepilda savu dabas doto atsperes funkciju, līdz ar to katra soļa radītais satricinājums jāuztver citām balsta un kustību aparāta daļām, bet balsta un kustību aparāts ietver sevī visus mūsu kaulus un locītavas, tas sākas no pēdām un beidzas ar galvaskausu. Tāpēc, ja it kā bez redzama iemesla parādās kāda problēma, kas skar balsta un kustību aparātu, noteikti jāpadomā, vai tur nav vainīgas pēdas.
 
19.jan
Eksperti prognozē, ka viena no veselīga dzīvesveida aktuālajām tendencēm šogad būs lielāka uzmanība pilnvērtīgam miegam. Jādomā par visiem veselīga dzīvesveida aspektiem, bet pietiekami dziļam un ilgam miegam ir īpaši liela nozīme enerģijas atjaunošanā, lai varētu tikt galā ar izaicinājumiem visās dzīves jomās. Viens no lielākajiem miega traucēkļiem ir stress. Kā tikt ar to galā un vakarā iemigt – dažus vienkāršus padomus piedāvā Popsugar.
 
19.jan
Daži pētījumi liek domāt, ka matu krāsu un matu taisnošanas līdzekļu biežām lietotājām ir lielāks krūts vēža risks nekā tām, kuras šos produktus neizmanto, raksta The Healthy, tomēr tas vēl neko nepierāda.
 
18.jan
Istabas puķes, kas novietotas biroja telpās, patiešām mazina stresa līmeni tur strādājošajiem, izpētījuši Hjogo universitātes zinātnieki Japānā, vēsta Relaxnews.
 
18.jan
Ievērojot veselīga dzīvesveida principus, sievietes var palielināt mūža ilgumu par 14 gadiem, bet vīrieši – par 12 gadiem, atsaucoties uz akadēmiskajā žurnālā BMJ publicēto pētījumu, informē Time.
 
18.jan
Aprēķināts, ka piepildīt nodomu jaunā gadā sākt jaunu, skaistu dzīvi izdodas aptuveni 8% cilvēku. Parasti iecere izplēn jau janvāra vidū, kas tomēr nenozīmē, ka no apņemšanās nav nekādas jēgas, vēsta Mom.me.
 
17.jan
Sabiedrībai vairāk jāzina par garīgās veselības jautājumiem un jāmazina šajā jomā valdošie aizspriedumi, secinājuši Ohaio universitātes zinātnieki, raksta BestLife.
 
16.jan
Šobrīd ir zināmi vairāk nekā 100 elpceļu vīrusu paveidi, un tipiskajā vīrusu aktivitātes sezonā mums ir izredzes saslimt katrreiz ar citu – vienreiz tas ir rinovīruss, citreiz adenovīruss, gripas vīruss vai paragripas vīruss...
 
16.jan
«Sēdēšanas slimība» nu jau izvērtusies par globālu epidēmiju. Diemžēl pateikt, ka vajag vairāk kustēties, bieži vien nozīmē nepateikt neko. Kā lai es to izdaru – sašutis jautā cilvēks, kurš ne jau sava prieka pēc pavada garu darbdienu pie datora, telefona vai auto stūres. Lai noturētos savā darbā, daudzi ir gatavi strādāt pat vēl vairāk, nerēķinoties ar oficiālo likumos noteikto darba laiku.
 
16.jan
Draudzīgi apskāvieni mazina stresa hormonu līmeni un palīdz cilvēkiem justies vienotiem, ne velti vissmagākajos brīžos, kad notikušas lielas nelaimes, piemēram, dabas katastrofas vai masu slepkavības, reportāžās redzam apskaujamies pat pilnīgi svešus cilvēkus. Otrs izplatīts cēlonis, kas liek tiekties pēc apskāvieniem, ir arvien izplatītākā vientulības problēma. Daži zinātnieki lieto tādu apzīmējumu kā «pieskārienu trūkuma epidēmija», informē The Remdey.
 
15.jan
Ja tie, kuri vecāki par 50 gadiem, bieži apmeklē mākslas galerijas, muzejus, teātra izrādes un koncertus, tad, iespējams, viņi dzīvos ilgāk nekā vienaudži, kuri kultūras pasākumus neapmeklē, ziņo Reuters.
 
15.jan
Homo sapiens ir viena no retajām būtnēm, kam daba devusi spēju pārvietoties uz divām ekstremitātēm, un ir grēks to neizmantot.
 
12.jan
Tā kā donoru orgānu nemitīgi trūkst, zinātnieki veic eksperimentus, cerot reiz izaudzēt tos dzīvnieku ķermeņos, bet pagaidām bez panākumiem, vēsta Medical Daily.
 
11.jan
Vēsajam un tumšajam gadalaikam ir gan pozitīva, gan negatīva ietekme uz miegu un tā kvalitāti, secina BestLife.
 
22.dec 2019
Arvien biežāk daudzviet pasaulē internetā redzamas smaguma segu reklāmas, kas nezinātājos raisa izbrīnu, bet patiesībā tas ir zinātniski pamatots izstrādājums, raksta Popsugar.
 
21.dec 2019
Citronūdenim, kuru pēdējo gadu laikā ļoti iecienījuši veselīga dzīvesveida piekritēji, parādījies konkurents – ingverūdens, arī ingvera tēja, vēsta US News&World Report. Ingvera labās īpašības pazīstamas jau vairāk nekā 2500 gadu, Āzijā tas ir iecienīts līdzeklis pret sliktu dūšu, dažādām gremošanas problēmām un pret saaukstēšanos.
 
21.dec 2019
Ziemassvētku mūzika kalpo ne tikai noskaņai, bet arī mārketinga mērķiem, taču ne vienmēr šāda pieeja attaisnojas, izpētījuši amerikāņu praktiskie psihologi un patērētāju paradumu analizētāji, informē BestLife.
 
19.dec 2019
Kad visa diena jāpavada birojā, sēžot pie datora, tas nāk par labu karjerai, taču ne veselībai. Aptuveni puse sēdošā darba darītāju ar laiku tiek pie liekā svara un jūt, ka pēcpusei krēslā kļuvis par šauru. Mazkustīgums nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Strādājot pie datora, cieš arī acu veselība. Labi, ja no darba brīvajā laikā var apmeklēt sporta klubu, baseinu vai vismaz pavingrot mājās. Taču ir dažas lietas, ko ikviens darbinieks var pasākt birojā, lai padarītu kustīgāku un veselīgāku savu ikdienu.
 
19.dec 2019
Interneta medijus apceļo attēls, kurā redzams, kāda varētu izskatīties biroja darbiniece, kura tuvāko 20 gadu laikā turpinās ilgas stundas sēdēt un pavadīt laiku pie dažādiem ekrāniem.
 
18.dec 2019
Ziemassvētki mazāk pakļauti modei, vairāk – tradīcijām. Tai vajadzētu būt ļoti īpašai, vienojošai un sirdi sildošai sajūtai, kad uz Ziemassvētkiem pulcējas kopā tuvāki un tālāki dzimtas locekļi. Gribas, lai visi šo sanākšanu patiešām varētu baudīt ar prieku un labu prātu, bez savstarpējo attiecību sarežģījumiem un stresa situācijām. Nekad jau nevar paredzēt pilnīgi visu, tomēr daudzas no šīm situācijām ir prognozējamas, jo tiek piedzīvotas neskaitāmās ģimenēs gadu no gada. Bieži vien zināmi arī vaininieki, kuri tīši vai netīši tiecas tās izraisīt. Tālāk – tipiskākie svētku bojātāji, un kā varam mēģināt viņus neitralizēt.
 
17.dec 2019
Gadumija jau tuvojas! Lai gan pirmais sniegs milzīgas kupenas nav sanesis, sācies adventes laiks, kad mājās smaržo mandarīni, ielās parādās mirdzošās lampiņas un cilvēki sāk skaitīt dienas līdz Ziemassvētkiem. Gadumija ir īpašs mirklis, ko sagaidām, saskandinot glāzes. Tas, vēlot laimi jaunajā gadā, pieder pie lietas, tomēr īsti vietā būs arī kaut kas ēdams. Atkarībā no situācijas tas var būt ilgi un rūpīgi gatavots vai pavisam vienkārši un ātri sagādāts.