\\Autori

ZSZenta Sokolova

Vakar, 15:00
Turpinām 17. maija numurā aizsākto tematu par dārza kaitēkļu apkarošanu piemājas dārzā, kur negribas izmantot ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus. Ja veikalā legāli pirkto ķīmiju lieto atbilstoši instrukcijai, tad nekādam kaitējumam nevajadzētu rasties, tomēr daudzi dārzkopji vispirms cenšas pasargāt augus ar dabiskiem līdzekļiem un tikai tad, ja tie nedod vēlamo efektu, meklē citu risinājumu. Šeit aprakstītas tautas metodes – ja nelīdzēs, tad neskādēs.
 
17.mai
Dārzkopības amatieri pastāvīgi saskaras ar dilemmu: no vienas puses, kultūraugus apdraud dažādi kaitēkļi, un ir skaidrs, ka tie jāapkaro, pirms rūpīgi sētais un stādītais iznīcis, no otras puses – negribas izmantot ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus. Tādēļ vispirms dārzkopji cenšas risināt problēmu ar dabiskiem līdzekļiem un tikai tad, ja tie nedod vēlamo efektu, apsver smagās ķīmijas iegādi.
 
16.mai
Žāvāties ir nepieklājīgi? Bet varbūt vienkārši dabiski, pat veselīgi...
 
15.mai
Viena no ķermeņa daļām, kuru aizmirstas ieziest ar saules aizsargkosmētiku, ir acu plakstiņi, raksta Pure Wow.
 
15.mai
Cilvēkam, kuram izoperēts aklās zarnas piedēklis, ir trīsreiz lielāks risks saslimt ar Parkinsona slimību – pie šāda secinājuma nonākusi amerikāņu pētnieku komanda Dr. Mohameda Z. Šerifa vadībā, analizējot vairāk nekā 62 miljonu cilvēku veselības datus, vēsta Health.com.
 
15.mai
Kad visa diena jāpavada birojā, sēžot pie datora, tas nāk par labu karjerai, taču ne veselībai. Mazkustīgums nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Labi, ja no darba brīvajā laikā var apmeklēt sporta klubu, baseinu vai vismaz pavingrot mājās. Taču ir dažas lietas, ko ikviens darbinieks var pasākt birojā, lai padarītu kustīgāku savu ikdienu.
 
10.mai
Nav šaubu, ka arī šogad Mātes dienā bērni centīsies savas māmiņas iepriecināt, pasniedzot pašu gatavotas dāvaniņas un čaklāk nekā citkārt palīdzot mājas solī. Arī bērnu gatavota maltīte pieder pie lietas. Ja mamma tiek lūgta kādu brīdi virtuvē neielūkoties, tad ir skaidrs, ka tur top lielais pārsteigums.
 
25.apr
Nespēks un nogurums pēcpusdienās, liela tieksme pēc saldumiem, izsalkums jau 1–2 stundas pēc ēdienreizes, straujas garastāvokļa svārstības, lieko tauku uzkrājumi vēdera apvidū un grūtības no tiem atbrīvoties – tas viss var liecināt par nestabilu cukura līmeni asinīs. Jo lielāks ir cukura līmeņa svārstību diapazons, jo grūtāk pārvarēt tieksmi pēc saldumiem.
 
25.apr
Novecošana ir neizbēgama, un arvien vairāk domājam par to, kā novecot skaisti. Cilvēks nevar apturēt laiku, tomēr var rīkoties, lai attālinātu vai pat novērstu sirds un asinsvadu, kaulu, locītavu, acu un citas slimības, kas saistītas ar organisma dabisko novecošanu.
 
24.apr
Alkohola pārmērīga lietošana nav tas pats, kas alkohola atkarība, tomēr grādīgo dzērienu cienītājiem jādomā, kā nezaudēt kontroli pār situāciju, raksta Popular Science.
 
24.apr
Klimata pārmaiņu dēļ pavasara ziedputekšņu alerģijas kļūst smagākas un sāk piemeklēt arī tos, kuriem iepriekš šādas problēmas nebija, norāda Popsugar.
 
24.apr
Domājams, ka daudzi, no Lieldienu brīvdienām atgriežoties un ieskatoties spogulī, pamanīja pirmo iedegumu. Pagaidām tas šķiet skaists un veselīgs, taču – tikai šķiet. Ādas ārsti ir noskaņoti arvien kategoriskāk: ādas aizsardzība pret ultravioleto starojumu ir aktuāla ne tikai visas vasaras, bet arī visa mūža garumā, jo nevēlamās izmaiņas līdz ar gadiem summējas, liek ādai ātrāk novecot un diemžēl arī paaugstina ādas vēža risku.
 
24.apr
Ir tik daudz dažādu ēdamlietu, kuras ieteicams ēst regulāri, turklāt laiku pa laikam apritē ienāk jauni, agrāk neiepazīti veselīgi produkti vai tiek atklātas jaunas vērtīgas īpašības tiem pašiem vecajiem, labi zināmajiem. Gadās arī tā, ka par ēdienkartes karali kļūst agrāk nepopulārs produkts, kurš, izrādās, efektīvi palīdz mazināt mūsdienu dzīvesveida nevēlamās sekas.
 
21.apr
Lieldienu galdā goda vietā, protams, būs olas. Olu krāsošana ir ļoti aizraujoša un radoša nodarbe, kurā parasti grib iesaistīties visa ģimene. Kāds tur brīnums, ja nokrāsots krietni vairāk olu, nekā iespējams tās vienkārši tāpat apēst. Liels daudzums cieti vārītu olu ap šo laiku pieder pie lietas katrā mājā, kur nav sveša Lieldienu svinēšana. Tām, kas aktīvi «karojušas» olu kaujās, parasti ir sadauzīta čaumala, kas turpmāko glabāšanu padara problemātisku. Un ko nu tur glabāt – kad tad vēl ēdīs olas, ja ne tagad?
 
18.apr
Meklējot sev piemērotākos multivitamīnus, cenšamies izvēlēties tos, kas visvairāk atbilst mūsu organisma vajadzībām. Ja varētu, piemēram, pieprasīt: man, lūdzu, vitamīnus četrdesmitgadniecei, kura dzīvo pilsētā, strādā birojā, aizraujas ar dejām, ne vienmēr labi izguļas, mēdz ķildoties ar draugu, labprāt ēd bietes, bet nevar ciest brokoļus... Ražotāji, protams, nevar ņemt vērā katru sīkāko niansi, un ne jau visām tām ir tik svarīga loma. Taču būtisks faktors, kuru noteikti nevajadzētu ignorēt, arī izvēloties vitamīnus, ir dzimums. Tāpēc sievietēm, ja vien iespējams, ir vērts meklēt tādus multivitamīnus, kas domāti tieši viņām.
 
18.apr
Jau trešo gadu uz Latvijas Onkoloģijas centru (LOC) pie pacientiem dodas brīvprātīgie no biedrības Svētās ģimenes māja. Viņi ir blakus smagajā atveseļošanās posmā, lai uzklausītu, mierinātu, palasītu grāmatu, izvestu pastaigā. Biedrības brīvprātīgo saimē šobrīd ir 80 dalībnieki, bet cilvēku, kuri varētu vienkārši aprunāties ar tiem, kas cīnās ar diagnozi, aizvien vēl pietrūkst. Tāpēc biedrība uzsāk jaunas brīvprātīgo grupas apmācības.
 
18.apr
Ja cilvēkam, kuru ārsts atzīst par praktiski veselu, ir pastāvīgs nogurums, tad pienācis laiks pārlūkot savus paradumus.
 
18.apr
Pateicoties savai attīstītajai ožai, speciāli apmācīti suņi spēj noteikt vēzi, apostot asins paraugus, ar 97 procentu precizitāti, informē BestLife. Par to Floridas pētniecības iestādes BioScentDX pārstāvji ziņojuši Amerikas bioķīmijas un molekulārās bioloģijas biedrības gadskārtējā sanāksmē.
 
17.apr
Pāriem, kuri tiek pie bērna ārpusķermeņa apaugļošanas ceļā, jau šobrīd iespējams uzzināt topoša mazuļa acu krāsu ar 82–94% lielu ticamību, norāda The Doctors. Lielākajai daļai cilvēku ir brūnas acis, bet, analizējot DNS, var atrast nelielas īpatnības, kas dod zilas un zaļas acis, līdz ar to pastāv iespēja topošajiem vecākiem piedāvāt embrijus ar šīm iezīmēm.
 
17.apr
Katra desmitā sieviete Latvijā cieš no regulārām, stiprām galvassāpēm, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss – Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērītājs, kas tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, šā gada februārī aptaujājot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.
 
17.apr
Ļaujot saules gaismai iespīdēt pa logiem, tiek apkaroti mājas putekļos mītošie kaitīgie mikroorganismi. Oregonas universitātes pētnieki veikuši eksperimentu telpās ar kontrolējamu klimatu, pakļaujot mājas putekļos sastopamās baktērijas trīs dažādām situācijām: vienā telpā vadīja pilnīga tumsa, otrā varēja ieplūst gaisma, bet trešajā iekļuva ultravioletie stari.
 
17.apr
Sievietes, jo sevišķi vidējā mūža posmā, cieš no spriedzes smagāk nekā vīrieši, piedzīvojot fiziskas un emocionālas stresa izpausmes, piemēram, galvassāpēs, vēdera pūšanos, spēku izsīkumu, aizkaitināmību un skumjas, vēsta Prevention.