\\Autori

ZSZenta Sokolova

15.aug
Starp vairākiem pēdējo gadu laikā Eiropas Savienībā reģistrētajiem jaunajiem pārtikas produktiem atrodams arī K2 vitamīns jeb menakvinons. Tas liek domāt, ka runa nav par kārtējo modes lietu, kuru drīz vien aizmirsīs. Reģistrācija garantē, ka produkts neapdraud cilvēka veselību un patērētājs netiek maldināts.
 
15.aug
Lai papriecātos par ziedošiem, smaržīgiem lavandas laukiem, vairs nav jābrauc uz Vidusjūras zemēm. Tepat Latvijā šodien atrodami gan lielāki lauki, gan pa kādam krūmiņam – daiļdārzos, lauku sētās un mazdārziņos.
 
14.aug
Vēl gribētos pakavēties vasarīgās noskaņās, bet reklāmas televīzijā un skolas preču pieplūdums lielveikalos atgādina, ka tuvojas septembris. Visgrūtāk atgriezties skolas ikdienas ritmā varētu būt tieši jaunāko klašu bērniem, jo viņiem vēl nav izstrādājies ikgadējais ritms starp brīvdienu un skolas laika mēnešiem. Lai atvieglotu bērna atgriešanos skolā, vecāki var ievērot dažas vienkāršas lietas un pamazām sākt to jau tagad.
 
14.aug
Kas ir svarīgāk, lai iegūtu skaistu, veselīgu, muskuļotu ķermeni – pareizs uzturs vai fiziskās aktivitātes? Tie, kuri figūras uzlabošanu saista galvenokārt ar svara samazināšanu, uzsver uztura nozīmi, bet citi uzskata, ka muskuļus var vienīgi uzpumpēt un tādā gadījumā drīkst neierobežotā daudzumā ēst visu, ko sirds kāro. Daži pat pievēršas vingrošanai tieši ar tādu mērķi.
 
7.aug
Istabas puķu klātbūtnei mūsu dzīves un darba telpās ir daudz plusu. Tie ne tikai rotā un veicina mājīgu, stresu mazinošu gaisotni, bet arī spēj mitrināt gaisu, kalpo kā savdabīgs mikroklimata indikators un attīra gaisu, uzsūcot dažādus gaistošus organiskos savienojumus, ko rada būvmateriāli, audumi, krāsas, cigarešu dūmi, plastmasas u.c. Šīs vielas, piemēram, benzols, toluols, formaldehīds vai oktāns, sasniedzot lielāku koncentrāciju, rada acu kairinājumu, galvassāpes un sliktu dūšu.
 
31.jūl
Nepietiekama izgulēšanās var radīt bīstamas sekas ne tikai pašam, bet arī citiem. Gan ārsti, gan pētnieki sabiedrībai regulāri atgādina argumentus, kādēļ katram cilvēkam ir pilnvērtīgi jāizguļas; ir pierādīta miega trūkuma saistība gan ar dažādām slimībām, gan ar traumatismu.
 
31.jūl
Jaunus apģērbus pēc to iegādes vispirms vajadzētu izmazgāt un tikai tad vilkt mugurā, lai pasargātu sevi no alerģiskā kontaktdermatīta draudiem, norāda Time.
 
31.jūl
Bezrūpīgā vasaras baudīšanas noskaņā reizēm aizmirstas, ka arī šajā gadalaikā mūsu mati prasa rūpīgu kopšanu, lai, pienākot rudenim, tie joprojām būtu gludi, mirdzoši un skaisti, nevis līdzīgi pakulām, blāvi, trausli, ar sašķeltiem galiem.
 
31.jūl
Mūžsenais jautājums, kurš nodarbinājis veselas domātāju paaudzes: kas liek cilvēkam justies patiesi laimīgam? Mums piemīt tendence saistīt laimi ar materiālās labklājības līmeni. Psihologi, kuri iedziļinājušies šajā jautājumā pamatīgāk, piekrīt, ka saistība pastāv, bet tā bieži tiek pārspīlēta.
 
24.jūl
Sekss starp diviem cilvēkiem rada unikālu psiholoģisku saikni, kas katram pārim ir īpaša un svarīga. Tā nav tikai patīkama kopdzīves piedeva, bet būtiska šīs kopdzīves sastāvdaļa. Sekss ir visintīmākais veids, kā divi cilvēki var viens otram izrādīt savu mīlestību. Ja kaut kas iet greizi seksā, tad patiesībā cieš visas pāra attiecību jomas. Daudzi cilvēki par šo ciešo saistību piemirst.
 
18.jūl
Vasara parasti kliedē mūsu bažas par to, vai visas nepieciešamās uzturvielas var uzņemt ar pārtiku. Šajā gadalaikā, kad dabai labpatīk gluži vai svaidīties ar vitamīniem, jāizmanto visas iespējas mieloties ar daudzveidīgu, garšīgu un svaigu uzturu, just, kā atgriežas dzīvesprieks un vairojas spēki. Kur meklēt šādus produktus? Protams, Rīgas Centrāltirgū.
 
18.jūl
Šis stāsts ir ļoti sens un laika gaitā tautas interpretācijā krietni sagrozīts. Ir pietiekami daudz cilvēku, kuri stāsta, ka viņi ejot uz sporta klubu, lai «pārvērstu taukus muskuļos». Bieži dzirdams arī apgalvojums, ka muskuļi ir smagāki nekā tauki, un dažs labs sāk prātot, ka varbūt labāk tos muskuļus neattīstīt, jo kilogrami acīmredzot nāks klāt...
 
18.jūl
Kļūdīties ir cilvēcīgi, un arī bērnu vecāki nav pasargāti no kļūmēm un problēmām audzināšanā. Pieredzējuši vecāki zina, ka pat vienā un tajā pašā ģimenē nav divu vienādu bērnu, katrs nāk ar savu raksturu, atnesot tuvajiem cilvēkiem gan prieku, gan jaunus izaicinājumus.
 
10.jūl
Acu berzēšana, tik ierasta un automātiska, tomēr ir paradums, no kura vajadzētu tikt vaļā, norāda Men’s Health.
 
10.jūl
Avokado var būt labs palīgs cīņā ar aptaukošanos un lieko svaru, vēsta Medical Daily.
 
10.jūl
Kāds sakars pirkstu, kāju un roku garumam vai krūštura lielumam ar veselības problēmām, kas varētu gadīties nākotnē? Netradicionālajā medicīnā šīm pazīmēm allaž veltīta uzmanība, kamēr oficiālā medicīna tās parasti nav ņēmusi nopietni. Tomēr, apkopojot un analizējot dažādus vērojumus, medicīnas zinātne pamazām saskata iespējamo saistību starp noteiktām ķermeņa uzbūves īpatnībām un nākotnē prognozējamām slimībām. Tas nenozīmē, ka šīs kaites neizbēgami uzbruks vai ka jākrīt panikā, toties var pateikt priekšā, par kuru slimību profilaksi derētu parūpēties īpaši.
 
10.jūl
Košļājamā gumija nav obligāta piedeva ēdienkartē tiem, kuri cenšas atbrīvoties no liekā svara. Tā nepalīdz ātrāk izlietot uzņemtās kalorijas, tomēr var noderēt, lai pārvarētu vēlmi apēst kādu našķi ārpus ēdienreizēm vai kāri pēc saldā ēdiena, vēsta CNN.
 
10.jūl
Nauda ir ļoti izplatīts stresa avots pieaugušu cilvēku vidū. Aptauju dati liecina, ka rietumvalstīs tā pat pārspēj stresa cēloņus, kas saistīti ar sirdslietām vai problēmām darbā. Uztraukties par savu materiālo stāvokli ir dabiski un saprotami, bet daļai cilvēku attiecības ar naudu izvērtušās tik neveselīgas un pašdestruktīvas, ka nāk par sliktu veselībai.
 
8.jūl
Kā jūs iegādājaties pārtikas produktus? Var sastādīt iepirkumu sarakstu un stingri to ievērot, bet var arī ļauties brīvai improvizācijai, meklējot to, kas iekārdina un uzrunā. Rīgas Centrāltirgū der abas šīs stratēģijas.
 
3.jūl
Ir diezgan riskanti minēt raksta ievadā kaut ko par vasaras karstumu, jo var izrādīties, ka avīze iznāk lietainā, vējainā un vēsā dienā. Lai gan parasti vasara ir gadalaiks, kad mums nav speciāli jāatgādina, lai dzeram pietiekami daudz ūdens, netrūkst cilvēku, kuri, aizņemti ar darba, sadzīves un attiecību jautājumu kārtošanu, mēdz ignorēt ķermeņa sūtīto signālu: gribu dzert!
 
26.jun
Amerikas Pārtikas un zāļu administrācija apstiprinājusi jaunu preparātu, kad paredzēts sievietēm, kuras cieš no dzimumtieksmes krišanās.
 
26.jun
Vīriešiem, kuri aiziet gulēt pirms pusvienpadsmitiem vakarā, mēdz būt labāka spermas kvalitāte nekā tiem, kuri paliek nomodā pēc pusdivpadsmitiem.