\\Autori

ZSZenta Sokolova

Vakar, 8:30
Sasniedzot skaisto dzīves posmu, kuru nosacīti dēvē par pusmūžu, cilvēks arvien biežāk dzird mediķu ieteikumus pievērsties veselīgam dzīvesveidam, lai nākotnē pēc iespējas izvairītos no sirds un asinsvadu slimībām, diabēta, muguras problēmām un citām izplatītām kaitēm, kuru tuvošanos viņš pagaidām varbūt nemaz nejūt.
 
2.okt
Par to, ka vasara pagājusi, joprojām ir mazliet skumji, kādam – pat ļoti skumji, un viņš varbūt plāno braucienu uz siltajām zemēm. Ja vasara ir pavadīta pilnvērtīgi un harmoniski, arī rudenim nevajadzētu radīt īpašas problēmas, bet, ja bail, ka rudens nesīs saaukstēšanos, der pievērst lielāku uzmanību organisma pretestības spēju stiprināšanai.
 
26.sep
Divdaivu ginks jeb Ginkgo biloba Austrumu tautām simbolizē pretstatu vienību, pastāvību, cerību, mīlestību un ilgu mūžu. Tas ir viens no visvairāk pētītajiem kokiem pasaulē, un arī ārstniecībā divdaivu ginka produkti tiek izmantoti jau kopš seniem laikiem.
 
25.sep
Pirms vairāk nekā 35 gadiem Pasaules Veselības organizācija oficiāli atzina selēnu par vienu no svarīgākajām cilvēka uztura sastāvdaļām. Pierādīts, ka bez šī mikroelementa būtībā nenotiek neviens dzīvībai svarīgs process mūsu organismā. Selēns ir gandrīz visu fermentu un hormonu sastāvdaļa.
 
22.sep
Radīts jauns biomikroskops, ar kura palīdzību, izpētot pacienta acis, nākotnē būs iespējams diagnosticēt otrā tipa cukura diabētu, pirms vēl parādījušās slimības pazīmes, informē Medical Daily.
 
21.sep
Gluži kā otra āda solās būt inovatīva, triko līdzīga veļa, kurā iestrādātas labās baktērijas. Nonākot saskarē ar sviedriem, šīs probiotiskās baktērijas aktivizēsies, mazinās ķermeņa aromātu un veicinās labāku imūnsistēmas darbu.
 
19.sep
Vecāki var justies laimīgi un savā ziņā arī atviegloti, ja pēc pirmajām mācību gada dienām bērns joprojām saka: man skolā patīk! Tas ļauj cerēt, ka viņš bez īpašām problēmām iekļausies skolas dzīvē un gūs labas sekmes mācībās. Taču ir kāds vēl svarīgāks aspekts, kuru nedrīkst ignorēt: bērnam joprojām jāpaliek veselam un dzīvespriecīgam. Tas vienādā mērā attiecas gan uz pašiem mazākajiem, kuri apmeklē bērnudārzu, gan uz tiem, kuri jau devušies skolas gaitās.
 
19.sep
Nemaz nevajag lielus likteņa triecienus, lai justu nemitīgu spriedzi. Pilnīgi pietiek ar sīkām ķibelēm, kas krājas cita pie citas.
 
18.sep
Sēdošs darbs tiek uzskatīts par mūsu laikmeta nelaimi. Tas nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Taču problēmu slogu var mazināt, ja darba vietu padara maksimāli ērtu.
 
11.sep
Gan īpašiem svinīgiem un priecīgiem dzīves gadījumiem piemērota, gan grezna, gan izsmalcināti garšīga, gan īstu meistarību prasoša, gan samērā vienkārši pagatavojama un ļoti populāra – tāda ir siera kūka. Ielūkojieties ēdieniem veltītajās sociālo tīklu lapās, un redzēsiet, ka itin bieži kāds jautā siera kūkas recepti un savukārt kāds cits ar to dalās.
 
11.sep
Līdzās citiem uztura plāniem pastāv arī kafijas diēta, kas iesaka katru dienu izdzert vismaz trīs krūzītes viegla grauzdējuma kafijas, lai uzņemtu tajā esošos antioksidantus, raksta Health.
 
11.sep
Matu ieteicamo mazgāšanas biežumu nenosaka nekāds speciāls standarts, tas atkarīgs gan no matu tipa, gan no cilvēka dzīvesveida un vides, kurā viņš uzturas. Lielākoties matiem mazgāšana vajadzīga retāk nekā ķermeņa ādai, tomēr daudzi cilvēki mazgā matus katru dienu, pat divreiz dienā, piemēram, ejot dušā. Pareizi izvēloties un pareizi lietojot šampūnus un citus matu kopšanas produktus, matu veselība necietīs, bet jāņem vērā, ka mati ne vienmēr iztur pārcentīgu mazgāšanu un tad parādās pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks piešķirt tiem brīvdienas.
 
6.sep
Konservēšanas sezona! Dārzkopji aktīvi pārstrādā izaudzēto un dalās domās par receptēm sociālajos tīklos. Bet, ja dārza nav, visu vajadzīgo var atrast Rīgas Centrāltirgū – to zina jau vairākas rīdzinieku paaudzes. Un arī tad, ja dārzs ir, cilvēki nāk uz tirgu pēc garšvielām, dažādām piedevām un lietām, kas pašiem neaug. Ja tavā pusē šogad nav ābolu gads, gurķu stādus pavasarī nokapājusi krusa, ja tev nav laika doties ogās vai tuvējā mežā nav sēņu, tad Centrāltirgū trūkstošo noteikti atradīsi.
 
28.aug
Apavu iegāde strauji augošam skolasbērnam ir viens no mācību gada pēdējā brīža priekšdarbiem, jo nav iespējams prognozēt, kādā tempā mainīsies kājas lielums. Bet nu jau gan ir laiks ķerties pie šā atbildīgā pienākuma. Nemaz nav vienkārši atrast apavus, kuri bērnam ir droši un ērti, pietiekami labi izskatās un ir pieejami arī cenas ziņā. Drošība un ērtums starp šiem kritērijiem, vismaz no skolēnu vecāku viedokļa, ir pirmajā vietā. Priekšroka jādod tādiem apaviem, kuriem ir ortopēdiski pareizs iekšējais reljefs.
 
22.aug
Parasti augustā arbūzi ir vissulīgākie un saldākie. Lielākie cienītāji grib tos ēst katru dienu, citi saka – nekas īpašs, tāds gurķis ar sarkanu vidu, tomēr kaut reizi sezonā droši vien arbūzu uzēd visi. Sevišķi labi garšo, ja iegadās kāda karsta diena, jo arbūzs vienlaikus ir gan ēdiens, gan dzēriens.
 
21.aug
Atbrīvojoties no atkritumiem mājoklī un dārzā, nevajadzētu piemirst arī lietas, kas varbūt īpaši netraucē, bet no kurām tomēr derētu šķirties. Tas būs mazs un viegls darbiņš savas veselības labā.
 
21.aug
Ja aizraujaties ar dažādām diētām, tad par garlaicību nav jāsūdzas: jaunus ēšanas stilus ievieš ne tikai uztura speciālisti vai ārsti, bet arī slaveni aktieri, mūziķi un citas zvaigznes, dažādu savdabīgu pasaules uzskatu piekritēji un pavisam parasti cilvēki, kuri apgalvo, ka radikāla ēdienkartes maiņa palīdzējusi viņiem atrisināt veselības problēmas.
 
15.aug
Starp vairākiem pēdējo gadu laikā Eiropas Savienībā reģistrētajiem jaunajiem pārtikas produktiem atrodams arī K2 vitamīns jeb menakvinons. Tas liek domāt, ka runa nav par kārtējo modes lietu, kuru drīz vien aizmirsīs. Reģistrācija garantē, ka produkts neapdraud cilvēka veselību un patērētājs netiek maldināts.
 
15.aug
Lai papriecātos par ziedošiem, smaržīgiem lavandas laukiem, vairs nav jābrauc uz Vidusjūras zemēm. Tepat Latvijā šodien atrodami gan lielāki lauki, gan pa kādam krūmiņam – daiļdārzos, lauku sētās un mazdārziņos.
 
14.aug
Vēl gribētos pakavēties vasarīgās noskaņās, bet reklāmas televīzijā un skolas preču pieplūdums lielveikalos atgādina, ka tuvojas septembris. Visgrūtāk atgriezties skolas ikdienas ritmā varētu būt tieši jaunāko klašu bērniem, jo viņiem vēl nav izstrādājies ikgadējais ritms starp brīvdienu un skolas laika mēnešiem. Lai atvieglotu bērna atgriešanos skolā, vecāki var ievērot dažas vienkāršas lietas un pamazām sākt to jau tagad.
 
14.aug
Kas ir svarīgāk, lai iegūtu skaistu, veselīgu, muskuļotu ķermeni – pareizs uzturs vai fiziskās aktivitātes? Tie, kuri figūras uzlabošanu saista galvenokārt ar svara samazināšanu, uzsver uztura nozīmi, bet citi uzskata, ka muskuļus var vienīgi uzpumpēt un tādā gadījumā drīkst neierobežotā daudzumā ēst visu, ko sirds kāro. Daži pat pievēršas vingrošanai tieši ar tādu mērķi.
 
7.aug
Istabas puķu klātbūtnei mūsu dzīves un darba telpās ir daudz plusu. Tie ne tikai rotā un veicina mājīgu, stresu mazinošu gaisotni, bet arī spēj mitrināt gaisu, kalpo kā savdabīgs mikroklimata indikators un attīra gaisu, uzsūcot dažādus gaistošus organiskos savienojumus, ko rada būvmateriāli, audumi, krāsas, cigarešu dūmi, plastmasas u.c. Šīs vielas, piemēram, benzols, toluols, formaldehīds vai oktāns, sasniedzot lielāku koncentrāciju, rada acu kairinājumu, galvassāpes un sliktu dūšu.