Tiešraidē pārraidītā runā, kuru jaunais Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns sacīja par godu valsts pirmā vadītāja 100. dzimšanas dienai, viņš cildināja armiju un solīja «pēdējo uzvaru».
Tiesā, kas šodien Oslo sāksies pret terorismā apsūdzēto Andersu Bēringu-Breivīku, viens no pamata jautājumiem būs par viņai pieskaitāmību. Lielāku skaidrību par to, kā uzbrucējam bija iespējams sarīkot tādu asinspirti, cer gūt upuri un viņu tuvinieki.
Avārijas izraisītā gāzes liesma naftas un dabasgāzes ieguves uzņēmuma Total izmantotajā platformā Ziemeļjūrā nedēļas nogalē ir apdzisusi. Postījumu risks tādējādi ir samazinājies, tomēr gāze joprojām noplūst, un sprādziena iespēja saglabājas.
Pirms nākamajā mēnesī gaidāmās Ziemeļkorejas raķetes palaišanas demilitarizēto zonu, kas atdala abas Korejas, ir apmeklējis ASV prezidents Baraks Obama. Neraugoties uz izteikto kritiku, Ziemeļkoreja turpina sagatavošanās darbus raķetes izšaušanai.
Pagājušās nedēļas beigās īsu laiku apcietinājumā pavadīja aktieris Džordžs Klūnijs, kurš kopā ar savu tēvu Niku un vēl vairākiem aktīvistiem bija piedalījies protesta akcijā pie Sudānas vēstniecības Vašingtonā.
Lībija ir pieprasījusi izdot gāztā diktatora Muamara Kadāfi režīma izlūkdienesta vadītāju Abdullāhu Senūsī, kurš nedēļas nogalē arestēts Mauritānijā. Mauritānija vēl nav sniegusi atbildi, vai Lībijas prasībai paklausīs.
Par Vācijas prezidentu ievēlēts luterāņu mācītājs un pretkomunisma aktīvists Joahims Gauks. Sabiedrībā populārais J. Gauks ir pazīstams arī ar spēju emocionāli uzrunāt, un tiek pieļauts, ka tas varētu būt vienlaikus viņa stiprais un vājais punkts.
Vācijas lielākais laikraksts Bild ir nolēmis izbeigt 28 gadus ilgušo tradīciju un turpmāk izdevuma pirmajā lapā vairs nepublicēt kailu sieviešu fotogrāfijas.
Modele Heidi Kluma kopš šķiršanās no dziedātāja Sīla ir vairījusies no publiskiem komentāriem par notikušo, tomēr tagad viņas klusuma pauze ir beigusies un žurnāla Elle nākamā mēneša numurā būs lasāma intervija ar viņu.
Pieminot pirms gada Japānā notikušās spēcīgās zemestrīces un cunami upurus, vakar Japānā tika rīkoti dažādi atceres pasākumi. Valstī joprojām ir jūtamas zemestrīces sekas un ir jūtams arī pret kodolenerģiju vērsts noskaņojums.
Pagājušajā nedēļā daudzviet pasaulē plašu ievērību ieguva organizācijas Invisible Children veidotā filma, kurā norādīts uz nepieciešamību apcietināt Ugandas nemiernieku līderi Džozefu Koniju.
Dziedātāja Britnija Spīrsa panākusi ārpustiesas vienošanos ar savu bijušo miesassargu Fernando Floresu, kurš viņu bija apsūdzējis seksuālas uzmākšanās mēģinājumā.
Vakar notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās Vladimirs Putins ir atkal atgriezies valsts vadītāja amatā – pēc sākotnējiem rezultātiem, par viņu nobalsojuši aptuveni 60 procenti balsstiesīgo. Novērotāji ir ziņojuši par daudziem pārkāpumiem.
Itālijas tiesa noilguma dēļ ir izbeigusi krimināllietu, kurā bijušais premjerministrs Silvio Berluskoni tika apsūdzēts kukuļošanā. Tomēr viņam priekšā vēl ir citas tiesvedības.
Aizsaulē aizgājušās dziedātājas Vitnijas Hjūstones piederīgie ir nobažījušies, vai viņas kapavieta nepiesaistīs zagļus, kas varētu mēģināt nolaupīt dārglietas, ar kurām V. Hjūstone tika apglabāta.
Referendumam par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai līdzi ir sekojuši gan rietumvalstu, gan Krievijas mediji, kuri secina, ka balsojums pret krievu valodu ir bijis pārliecinošs.
Irāna nolēmusi negaidīt, līdz spēkā stāsies Eiropas Savienības (ES) noteiktais Irānas naftas iepirkšanas embargo, un paziņojusi, ka jau tagad pārtrauc pārdot naftu Lielbritānijas un Francijas uzņēmumiem.
Lībijas pagaidu valdība Nigērai ir pieprasījusi izdot tur patvērumu radušo gāztā diktatora Muammara Kadāfi dēlu Sādī, kurš solījis Lībijā vadīt sacelšanos.
Uz aizdomu pamata par amatpersonu kukuļošanu Lielbritānijā ir arestēti pieci dzeltenā laikraksta The Sun darbinieki. The Sun īpašnieks Ruperts Mērdoks sola, ka šo laikrakstu nepiemeklēs pērn slēgtā News of the World liktenis un laikraksts turpinās iznākt.