Itālijas tiesa noilguma dēļ ir izbeigusi krimināllietu, kurā bijušais premjerministrs Silvio Berluskoni tika apsūdzēts kukuļošanā. Tomēr viņam priekšā vēl ir citas tiesvedības.
Izbeigtajā tiesvedībā S. Berluskoni tika turēts aizdomās par kukuļa došanu britu advokātam Deividam Milsam, lai tas sniegtu nepatiesu liecību un tādējādi aizsargātu S. Berluskoni biznesa intereses. Domājams, ka viņš advokātam par šo pakalpojumu samaksāja 600 000 dolāru. Prokurori pieprasīja, lai par to S. Berluskoni tiktu piespriests piecu gadu cietumsods. Tomēr tiesa atzinusi, ka kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem, kad pārkāpums noticis, ir pagājis pārāk daudz laika, ziņo AP. S. Berluskoni bija noliedzis savu vainu un skaidrojis, ka pat īsti neatceras savu sadarbību ar advokātu. Arī D. Milss ir noliedzis, ka maksājumu no S. Berluskoni būtu saņēmis, un konkrētā naudas summa patiesībā esot no kāda darījumu partnera. Viņš tika notiesāts 2009. gadā, bet arī šeit tiesāšanās laikā iestājās noilgums, advokāts Itālijai netika izdots, un tiesvedība tika pārtraukta. Savukārt tiesa pret S. Berluskoni šajā lietā sākās 2007. gadā, taču vairākas reizes tika pārtraukta politiķa aizņemtības dēļ, kā arī vienu laiku S. Berluskoni baudīja tiesisko imunitāti.
Tiesas lēmums nozīmē, ka S. Berluskoni būs par vienu tiesvedību mazāk, tomēr viņam joprojām jārēķinās ar trīs citām tiesvedībām, kurās politiķis ir apsūdzēts nodokļu krāpniecībā un par iesaistīšanos seksuālās darbībās ar 17 gadus vecu – tātad nepilngadīgu – prostitūtu Karīmu el Mahrūgu jeb Rubīnu, kā arī savas ietekmes izmantošanu, lai piespiestu viņu neliecināt pret sevi. Domājams, ka tieši prostitūcijas lieta ir visbīstamākā, norāda BBC. Nedz S. Berluskoni, nedz sieviete neatzīst, ka viņiem būtu bijušas seksuālas attiecības. K. El Mahrūga ir stāstījusi, ka 7000 eiro, ko no tolaik vēl amatā esošā premjera saņēmusi, esot bijusi dāvana, nevis samaksa par pakalpojumiem.
Kopumā pret S. Berluskoni ir bijuši vērsti vairāki desmiti tiesvedību, vairākums no tiem ir saistītas ar viņa biznesa darījumiem. Tomēr līdz šim viņš vienmēr ir vai nu attaisnots, vai arī lietā ir iestājies noilgums.
Kopš aiziešanas no premjerministra amata pagājušā gada novembrī S. Berluskoni vislielāko uzmanību ir veltījis tieši tiesvedības darbiem. Tomēr ne tikai viņš, bet arī daudzi citi profesionālie politiķi Itālijā pašlaik ir aizgājuši fonā, kamēr priekšplānā darbojas Mario Monti neievēlēto tehnokrātu valdība, kuras mērķis ir stabilizēt situāciju ar Itālijas valdības parādu. S. Berluskoni ir arī publiski runājis par vēlmi partijas vadību nodot jaunākas paaudzes rokās. Tajā pašā laikā ir sagaidāms, ka pieprasījums pēc S. Berluskoni Itālijā atkal pieaugs, kad pašreizējā valdība savu darbu būs izdarījusi un priekšplānā atgriezīsies dažādas politiskās personības, raksta BBC.