\\Autori

DEDace Ezera

21.apr 2019
25. aprīlī – «STV Pirmā!» startēs viens no šī pavasara izaicinošākajiem pašmāju šoviem «Pati pilnība», kas drosmīgi runās par sabiedrībā valdošajiem ar izskatu saistītajiem stereotipiem. Tas parādīs – ikviena sieviete neatkarīgi no vecuma, matu krāsas, figūras vai apģērba izmēra ir skaista. Un, pieņemot sevi, savu ķermeni, pārstājot dzīties pēc iedomātiem standartiem, sieviete var kļūt vēl simpātiskāka, seksīgāka un iekārojamāka. Gaidot pirmizrādi, iepazīstinām ar dažām no tik spilgtajām šova dalībniecēm, kuras TV ekrānos redzēsiet jau raidījuma pirmajā sērijā, kad kopumā 30 dāmas uzsāks cīņu par tālāku dalību projektā.
 
22.feb 2018
Daudzi teātrmīļi aktieri Enriko Avotu vēl atceras no Jaunatnes teātra laikiem. Un, lai gan māksliniekam ir jau 65 gadi, viņš nav metis plinti krūmos un viņa vārds aizvien parādās teātru afišās. No darba brīvais laiks paiet ģimenē, jo aktierim ir divi pusaudža vecuma dēli – Armands un Arturs. Ir vēl lielais dēls Ģirts un divi mazbērni.
 
9.feb 2018
Talantīgā latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa gaitām NBA komandas Knicks sastāvā ļoti jūt līdzi arī viņa vecmāmiņa Antonija Trumsiņa.
 
5.feb 2018
Beļģijas francūžu pāris Klēra un Frederiks Berlemonti jau trīs gadus par savu mājvietu sauc pilsētu pie jūras – Liepāju. Frederiks ir fotogrāfs, Klēra mājsaimniece. Abi braukā pa pasauli, un vīrs veido gan portretus, gan ataino dažādus notikumus. Viņu īpašā interese ir bijušās padomijas valstis. Izvēle uz Baltiju un šo pilsētu kritusi pavisam nejauši.
 
31.jan 2018
Šis ziemas laiks Alsungas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcas priesterim un kapelānam Gatim Mārtiņam Bezdelīgam ir ļoti radošs. Alsungas muzejā atklāta viņa gleznu izstāde Armēnijas un Latvijas ainavas, kura būs skatāma visu februāri. Savukārt 1. februārī notiks Gata Mārtiņa dzejoļu un zīmējumu grāmatas Mēs sēdējām divatā atklāšana, kura ieraudzījusi dienas gaismu, pateicoties priestera drauga un skolotāja, Sanktpēterburgas Modernās mākslas muzeja direktora Aleksandra Ņekrasova atbalstam.
 
23.jan 2018
Latvijas apaļās jubilejas gadskārtā savu sešdesmitgadi atzīmēs arī populārais muzikants Gunārs Meijers. Tikko no Lietuvas atsūtītā jaunā diska Saki man ar dzejnieka Leona Brieža un paša gaviļnieka divu dziesmu vārdiem un, protams, mūziku prezentācija notiks 21. martā Ogres kultūras centrā.
 
28.dec 2017
Diezin vai Latvijā ir vēl populārāks un pieredzē bagātāks Ziemassvētku vecītis nekā talantīgais aktieris Kaspars Pūce.
 
28.dec 2017
«Nekad neesmu slēpusi savus gadus, nekad neesmu kaunējusies. Man ir 76 gadi. Es uzskatu, ka pēdējā desmitgade nav jāatzīmē, jo dzimšanas diena vairs nav nekāda prieka diena. Drīzāk skumīga, kad viens gadiņš nāk klāt,» atzīst Nacionālā teātra aktrise Rasma Garne.
 
30.nov 2017
Eleganta, sievišķīga, dzīvesgudra – tā var raksturot Dailes teātra aktrisi Lidiju Pupuri. Kur slēpjas aktrises mundrums un dzīvesprieks?
 
30.okt 2017
26. septembrī madonietis, visā Latvijā un starptautiski atzītais keramiķis Jānis Seiksts atzīmēja 70. dzimšanas dienu. Gandrīz 50 savus dzīves gadus viņš atdevis keramikai, savā mūžā pārcilājis ap 100 tonnām māla. Veidots daudz kas – krūzes, vāzes, bļodas, svečturi, dārza keramika, drastiski velniņi, ziloņi laimei, Madonas simbols – gailīši. «Dzīvi esmu ļoti labi nodzīvojis. Par to esmu gandarīts. Pats saimnieks sev, pats formas domātājs. Visu daru ar savām rokām un izdomāju ar smadzenēm. Dzīve nav bijusi velta,» filozofē Jānis un pastāsta, ka septiņdesmitgadei par godu ziemā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā atklās viņa personālizstādi.
 
26.okt 2017
Rīdziniecei, deju pedagoģei Indrai Filipsonei ir 66 gadi, bet daudzi jaunie var smelties no viņas piemēru, kā dzīvi dzīvot pilnasinīgi un ar optimismu. Indrai brīvo brīžu tagad tikpat kā nav, jo viņa pati sev atrod nodarbes. Viņas vīrs, aktieris Zigurds Neimanis pat esot atzinis, ka nezinot otru cilvēku, kurš pats sev visu laiku atrod darbus. Sešdesmit gados aizgājusi priekšlaicīgā pensijā, bet tas jau nenozīmē, ka var sēdēt pie televizora vai klačoties ar sētas tantiņām. Indra ir sieva, mamma divām meitām Nadīnai un Nanetei un vecmāmiņa trim mazbērniem – Annijai, Markam un Ralfam.
 
23.okt 2017
Liepājniece Biruta Jantona ir stipra, mērķtiecīga, uzņēmīga un pozitīva sieviete. Viena audzina trīs dēlus, no kuriem viens ir īpašais bērns. Viņa medicīnas kartē rakstīts – agrīns organisks centrālās nervu sistēmas bojājums ar valodas attīstības un psihomotorās attīstības atpalicību un autisms, saistīts vēl ar citām slimībām.
 
7.sep 2017
Rucavniecei Ilzei Rasai Aigarei aprīlī palika astoņpadsmit gadu. Kopš dzimšanas gan pašai Ilzei, gan vecākiem nākas sadzīvot ar smagiem garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem.
 
6.sep 2017
Liepājnieki Ārija un Pēteris Sudmaļi kopā nodzīvojuši garu mūžu – 7. augustā viņi svinēja savu kāzu 52. gadadienu. Kopā ir izaudzinājuši deviņus bērnus, uzcēluši māju, iekopuši dārzu. Arī tagad joprojām viņiem apkārt ir bērni – desmit mazbērni un divi mazmazbērni. Ikdiena Liepājā paiet, rūpējoties par māju, kurai apkārt dārzs, un vasarās – par mazdārziņu laukos. Arī baudot vienam otra tuvumu.
 
4.sep 2017
Pašā Kuldīgas sirdī, netālu no Rātslaukuma, ir atvērts jau trešais pilsētas vēstures muzejs Senās Kuldīgas stāsts. Dzīvais muzejs.
 
17.aug 2017
Mariuss ir trešais dēls liepājnieces Evas Uzāres ģimenē. Puisēnam ir iedzimti centrālās nervu sistēmas bojājumi. Māmiņas, ģimenes un speciālistu aprūpēts, Mariuss aug un palēnām attīstās: pagaidām viņš var paspert tikai dažus solīšus un izrunāt atsevišķas zilbes. Abi vecākie brāļi, vienpadsmit gadus vecais Markuss un astoņus gadus vecais Tomass, kā arī Evas vīrs Edgars ir liels atbalsts māmiņai un mazajam brālītim.
 
29.jun 2017
Grobiņas novadā, Gaviezes pagasta Lejniekos dzīvojošajam Voldemāram Jēkabsonam ir 88 gadi, un 57 no tiem viņš ir mednieks.
 
5.jun 2017
Madonietim Edgaram Būmeisteram ir tikai 22 gadi, bet pēdējos piecos gados viņš ar ogles zīmuli ir uzzīmējis neskaitāmus dzīvnieku un cilvēku portretus, ļoti līdzīgus oriģinālam. Patlaban top Maestro Raimonda Paula portrets, bet pie tā jaunajam censonim iznāk strādāt ilgāk, jo senus cilvēkus esot grūtāk uzzīmēt, bet darbu gribas paveikt ļoti kvalitatīvi. Katru dienu puisis noteiktas stundas – dažreiz pat astoņas – pavada zīmējot, jo idejas nāk nemitīgi. Viņa veikumu varēs apskatīt Rīgas Centrālajā bibliotēkā, sākot no šodienas – 5. jūnija.
 
27.apr 2017
Neapšaubāmi Almu Kāli var saukt par Grobiņas novada Gaviezes pagasta labo gariņu, jo viņa daudzu gadu garumā ir savākusi un sakopojusi seno vēstures dokumentāciju un senlietas. Kopskaitā ap četriem tūkstošiem, kurus krātuvei dāvājuši ap 60 vietējo cilvēku. Alma šodien smejoties saka, ka šī noteikti būs viņas mūža pēdējā intervija, jo Jāņos enerģiskajai sievietei paliks 75 gadi un runāts un stāstīts ir daudz. Tagad vieta jādod jaunajiem.
 
29.mar 2017
Ar tautā populāro un mīlēto aktieri Rūdolfu Plēpi (67) »Vakara Ziņas« satikās Rīgas Centrāltirgū, kur skatuves mākslinieks iegādājās produktus sava firmas ēdiena – gaļas pankūku –pagatavošanai. Pārdevējas, atpazinušas Plēpi, mīļi viņu sveicināja. Tirgus somu aktieris piepildīja ar cūku ribiņām, ķiplokiem, sīpoliem, burkāniem, miltiem, olām, kā arī pavasarīgu padzērienu – kļavu sulu.
 
27.feb 2017
Grāmatas sevī slēpj zināšanu kalnus un maģisku spēku. Ne velti tiek uzskatīts, ka tieši literatūra ir viena no lielākajām tautas bagātībām. Mūsdienu tehnoloģiju virpulī grāmatas steidz nomainīt aizvien jaunas informācijas uzziņas iespējas, taču tās nespēj aizstāt īpašo grāmatu valdzinājumu, lapaspušu maģisko smaržu un cilvēku, kurš lasot saplūst kopā ar stāstu. Arī pašmāju slavenību aprindās ir atrodami aizrautīgi grāmatu tārpi, kuri ik dienu velta laiku lasīšanas priekam.
 
23.feb 2017
Bijušajai Liepājas teātra aktrisei Ainai Karelei ir 74 gadi. Viņa joprojām dzied folkloras kopā Atštaukas, ir teātra bibliotēkas vadītāja, vada interesentu ekskursijas pa teātra telpām un darbojas savā Rāvas dārzā. Aina dzīvo patālu no pilsētas centra, pie Liepājas ezera. Tomēr katru dienu mēro šo attālumu kājām uz centru un uz savu septītā stāva dzīvokli kāpj pa kāpnēm. Arī daudz staigā gar jūru.