PADOMI: Veselības formula vienmēr steidzīgajiem

© Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Aktīvajā ikdienā nereti pietrūkst laika ne vien aktuālo darbu paveikšanai un kopā būšanai ar ģimeni, bet otrā plānā tiek novirzītas arī rūpes par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Pusdienas steigā, sātīgas vakariņas, pārēšanās un našķošanās starp ēdienreizēm - šie ir tikai daži no "grēkiem", kuriem saskaņā ar Rimi ēšanas un veselīga uztura paradumu pētījumu Kā ēd Latvijā? ļaujas iedzīvotāji. Kā gudri plānot ēdienkarti un uzturēt sevi formā, ja sporta zāles apmeklējums jau kuro reizi tiek atlikts, skaidro un uztura speciāliste Inga Pūce, kā arī fitnesa treneris Kārlis Birmanis.

Maltītes kā rūpīgi plānots process

Noteikumi ir būtiski it visās dzīves jomās. Arī domājot par uzturu, jāpievērš uzmanība ne tikai tam, ko ēdam, bet arī - kā ēdam. Svarīgi ievērot intervālus starp ēdienreizēm, bet sātīgākās maltītes ieturēt pa dienu nevis vakarā. Uztura speciāliste Inga Pūce novērojusi, ka īpaša uzmanība veselīgam un sabalansētam uzturam tiek pievērsta tad, ja ģimenē aug mazulis. Taču arī tad par prioritāti tiek izvirzīta bērna, ne visas ģimenes ēdienkarte. Tomēr jāatceras, ka visbiežāk tieši sieviete ir tā, kura gatavo maltīti visai ģimenei un tiešā veidā rūpējas par tās veselību. Tas, cik daudz sāls vai cukura uzņems bērni, no kādiem produktiem tiks gatavotas maltītes, cik bieži tiks ieturētas siltas ēdienreizes, būtiski ietekmēs katra veselību. Tāpēc zināšanām par veselīgu uzturu un interesei par sabalansētām maltītēm ģimenes pavarda turētājai ir jāpievērš īpaša uzmanība.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Iespējams, ka esat dzirdējuši, ka piena dzeršana palīdz pret grēmām. Vai varbūt jūsu tante zvēr, ka maizes šķēles apēšana ir ātrākais veids, kā atbrīvoties no šā dzeloņainā dzēliena. Bet, kad sākas dedzinoša sajūta, vai mājas aizsardzības līdzekļi patiešām darbojas, jautā Menshealth.

Svarīgākais