Pirmdiena, 15.aprīlis

redeem Aelita, Gastons

arrow_downwardMeteorīta skandāls

2022. gads Latvijas debesīs būs interesants ikvienam novērotājam, liecina Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) un SIA "StarSpace" prognozes.
1.jan 2022 Portāls nra.lv
Ziemeļmaķedonijā novērota skaista debss parādība - meteorītu lietus. Šāds perseīdu meteoru lietus debesīs ir novērojams katru gadu augustā. Meteoru plūsma jeb zvaigžņu lietus ir debess parādība, kad var novērot meteorus, kuri ik pa laikam redzami nākam no viena debess apgabala (radianta). Šie meteori ir sīkas daļiņas, kuras milzīgā ātrumā nonāk Zemes atmosfērā un spilgti uzliesmo. Vairums daļiņu ir sīkākas par smilšu graudu un tās sadeg, nenonākot līdz Zemes virsmai. Vienīgi lielākās daļiņas spēj sasniegt Zemes virsmu (meteorīti).
14.aug 2021
To vērtība noteikta vairāki tūkstoši ASV dolāru.
23.aug 2020
photo_camera
Pēdējais zināmais meteorīts Latvijā nokrita pirms 125 gadiem Baldonē. Tā kā Latvijā simts gados nokrīt vidēji divi meteorīti, var pieļaut, ka kaut kur slēpjas vēl neuziets debess ķermenis. Vai tā atradējs kļūs stāvus bagāts? Piemēram, šobrīd pārdošanā ir nonācis 25,75 gramus smags Neretas («Nerft») meteorīta fragments. «Nozīmīgs,» debess ķermeņa svaru un lielumu vērtē viens no meteorītu medniekiem Kārlis Bērziņš. Tā pārdošanas cena noteikta gandrīz 10 000 dolāru (8626 eiro) jeb apmēram 335 eiro par gramu.
8.jun 2015 Antra Gabre
Latvijā atrasti četri meteorīti, un tie paši no debesīm nogāzušies tālajā 19. gadsimtā. Virs mūsu valsts teritorijas arī 2013. gada februārī aculiecinieki novērojuši krītam meteorītu, bet nav dzirdēts, ka to kāds būtu uzgājis. Tiek pieļauts, ka debesu akmens nogrimis Baltijas jūras dibenā.
5.jun 2015 Antra Gabre
Pēc gadījuma ar "Mazsalacas meteorītu" Iekšlietu ministrija (IeM) izstrādājusi grozījumu projektu Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), arī juridiskām personām paredzot atbildību par apzinātu sabiedrības vai speciālo dienestu maldināšanu, kā rezultātā dienesti ir iesaistīti reaģēšanā uz nepatiesu notikumu.
7.jan 2010 Ziņu aģentūra LETA
Pekinā un tās apkaimē valda īsts drudzis, jo tūkstošiem cilvēku iesaistījušies pagājušonedēļ nokrituša meteorīta meklēšanā.
22.dec 2009 Māris Krūmiņš
Lai arī visplašāk zināmais meteoru novērošanas laiks ir augusta pirmajā pusē, arī decembra tumšajās debesīs ir reāla iespēja redzēt kādu ātru un spožu "krītošu zvaigzni".
10.dec 2009 Portāls nra.lv
Lai gan kompānijas TELE2 reklāmas kampaņa, kas ar viltus meteorīta akciju reklamēja jauno sarunu tarifu, izraisīja plašu sabiedrības nosodījumu, pagājušās nedēļas nogalē pie TELE2 ofisiem veidojās garas rindas, kas apliecina, ka krīzes apstākļos cilvēkiem vissvarīgākais tomēr ir ekonomiskais aprēķins.
30.nov 2009 Portāls nra.lv, Ilze Veģe
Valsts policija nolēmusi nesākt kriminālprocesu par nepamatotu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) izsaukumu uz "meteorīta" nokrišanas vietu Mazsalacā.
26.nov 2009 Portāls nra.lv
Šodien 14.novembrī Tele2 nāk klajā ar jaunu tarifu plānu “Meteorīts”, jauniem produktu iepakojumiem, veikalu iekārtojumu un vērienīgu reklāmas kampaņu „Būt varonim nemaksā neko”.
14.nov 2009 Portāls nra.lv
Telekomunikāciju operatora Tele 2 meteorīta akcija pārtapusi jaunā tarifu plānā - "Meteorīts", ko uzņēmums klientiem sāks piedāvāt sestdien.
13.nov 2009 Portāls nra.lv
Telekomunikāciju kompānijas "Tele2" reklāmas triks ar "meteorītu" bija pārdroša ideja, taču tam sekojošā taisnošanās un tā arī vēl nesākusies solītā reklāmas kampaņa ideju ir izgāzusi, raksta Lielbritānijā bāzētais sabiedrisko attiecību žurnāls "PR Week".
6.nov 2009 Ziņu aģentūra LETA
Šodien tikšanās laikā ar Iekšlietu ministrijas vadību Tele2 pārstāvji apņēmušies segt visus ministrijas dienestiem radušos zaudējumus, kā arī solījuši līdzīgas akcijas kā Mazsalacas "meteorīts" neatkārtot.
5.nov 2009 Portāls nra.lv
photo_camera
"Es nesaprotu, kāpēc mēs esam tik nenormāli kreņķīgi būtībā par sīkumiem. Rokoties dziļāk, atklāju, ka tam ir liels sakars ar latviešu vidējo tēlu – kaut kā acīmredzot nejūtamies droši par savu pozīciju, vērtību, pašlepnumu, kā mūs uztver citi. Līdz ar to mēs saasināti reaģējam uz sīkumiem. Vai tas būtu viltus meteorīts, nevietā pasprucis joks no Jaunā viļņa skatuves par Sibīriju. Es domāju, ka nācija ir stipra tad, kad tai ir vismaz viens šovs televīzijā līdzīgi kā Naša Raša. Man šķiet, ka meteorīts ir aizskāris daudz plašāku tēmu, kas izriet ārpus reklāmas un ekonomikas," uzskata viens no vadošajiem reklāmas speciālistiem Ēriks Stendzenieks.
5.nov 2009 Kristaps Kārkliņš
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) viltus izsaukums uz it kā nokritušo meteorītu Mazsalacas novadā radījis 2600 latu zaudējumus, bet Valsts policijai - 754 latu.
3.nov 2009 Ziņu aģentūra LETA
Šodien plkst.16 Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātē notiks Komunikācijas studiju nodaļas rīkota publiskā diskusija "Partizānu mārketings: Tele2 meteorīta gadījums".
3.nov 2009 Portāls nra.lv
Mobilo tālruņu operators Tele2, kas pēc pagājušajā nedēļā izraisītā viltus meteorīta skandāla izraisīja gan negatīvu, gan pozitīvu iedzīvotāju reakciju, apgalvo, ka šīs akcijas rezultātā zaudējuši tikai divus klientus. Neoficiāli dati liecina gan par krietni lielāku aizgājēju skaitu.
3.nov 2009 Viesturs Radovics
Nepārdomātā meteorīta akcija ir bijusi tikai būkšķis Tele 2 tēlam, toties parādījusi – tiešām, jau nedēļu tautai ir par ko cepties. Izrādās, ka ekonomiskās krīzes skartā sabiedrība nepiedod neko, īpaši jau to, ka tai kā izsalkušam zīdainim piena pudelītes vietā iedod knupīti.
31.okt 2009 Anita Daukšte
Iekšlietu ministrija Tele2 pakalpojumus izmanto ļoti mazos apjomos, un ministrija vēl vērtē, vai no tiem atteikties būtu izdevīgi, intervijā portālam Citadiena.lv izteikusies iekšlietu ministre Linda Mūrniece.
30.okt 2009 Portāls nra.lv