Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_downwardBrexit

Eiropas Savienībai (ES) ir nepieņemami, ka Apvienotā Karaliste selektīvi izvēlas dažus politikas virzienus un cenšas panākt, lai pēc breksita tai būtu piekļuve vienotajam tirgum, tādu nostāju pieņemtajā rezolūcijā paudis Eiropas Parlaments (EP).
18.jun 2020 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlaments (EP) nav gatavs atbalstīt "jebkādu" "Brexit" vienošanos, tā trešdienas EP plenārsesijas debatēs brīdinājuši vairāki deputāti, vērtējot sarunas par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas turpmākajām attiecībām.
18.jun 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānija piektdien oficiāli noraidījusi iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).
12.jun 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānija piektdien oficiāli noraidījusi iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).
12.jun 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas centrālā banka - Anglijas Banka - trešdien aicināja valstī strādājošās bankas gatavoties iespējami neveiksmīgām Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunām par abu pušu attiecībām pēc breksita.
3.jun 2020 Ziņu aģentūra LETA
Otrdien atsākas Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunas par abu pušu attiecībām pēc breksita, taču tās ievadījusi asa vārda apmaiņa, kāda pēdējās dienās bija vērojama starp Londonu un Briseli.
2.jun 2020 Ziņu aģentūra LETA
Londonas mērs Sadiks Hans pirmdien aicinājis Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsonas valdību pagarināt pārejas periodu, kurā Lielbritānijai jāvienojas ar Eiropas Savienību (ES) par tirdzniecības attiecībām nākotnē.
1.jun 2020 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienības (ES) breksita sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē piektdien paudis vilšanos par progresa trūkumu kārtējā sarunu kārtā par nākotnes attiecībām ar Lielbritāniju pēc tās izstāšanās no bloka.
24.apr 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) amatpersonas trešdien vienojušās par trim jauniem tirdzniecības sarunu raundiem, sākot no nākamās nedēļas.
15.apr 2020 Ziņu aģentūra LETA
Nav izslēgts, ka breksita pārejas periods tiks pagarināts, pieļauj ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
2.apr 2020 Ziņu aģentūra LETA
Pēc tirdzniecības sarunu pirmā raunda noslēguma Briselē Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas starpā saglabājas nopietnas domstarpības, ceturtdien sacīja ES breksita vecākais sarunvedējs Mišels Barnjē.
5.mar 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lai cik regulāri Latvijas Ārlietu ministrija atgādinātu par nepieciešamību reģistrēties pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam Apvienotajā Karalistē, ļoti daudzi Lielbritānijā dzīvojoši Latvijas pilsoņi šo aicinājumu vai nu ignorē, vai atliek uz pēdējo brīdi. Šim statusam obligāti jāpiesakās līdz 2021. gada 30. jūnijam, ja cilvēks plāno savu dzīvi ilgstoši vai uz mūžu saistīt ar uzturēšanos Lielbritānijā. Pēc breksita pārejas perioda beigām Eiropas Savienības pilsoņiem statuss būs vajadzīgs, lai noīrētu mājokli, sāktu strādāt un saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus par velti, kā arī saņemtu pabalstus vai pensiju.
24.feb 2020 Antra Gabre
2020. gada 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības. Vai ceļošanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem mainās dodoties uz Apvienoto Karalisti? Skaidro tūrisma aģentūra Kolumbs.
22.feb 2020 Portāls nra.lv
Sākot ar nākamo gadu, Apvienotajā Karalistē stāsies spēkā jauna viesstrādnieku piesaistīšanas kārtība, kas par prioritāti nosaka augstas kvalifikācijas darbinieku ierašanos. Valdības plāns vēl jāapstiprina parlamentā, taču, ņemot vērā valdošo konservatīvo stabilo vairākumu apakšnamā, ar to lielām problēmām nevajadzētu būt. Likuma apstiprināšana gan varētu aizkavēties, ja Londona un Brisele nespēs vienoties par turpmākajām attiecībām un tiks pagarināts Brexit pārejas periods. Uz Eiropas Savienības valstu pilsoņiem, kuri jau pašlaik dzīvo un strādā Apvienotajā Karalistē, šīs pārmaiņas neattieksies, taču uzņēmēju aprindās ir bažas, ka reformas novedīs pie darbaspēka trūkuma vairākās būtiskās nozarēs.
20.feb 2020 Māris Krūmiņš
Lielbritānija nepieņems uzraudzību no Eiropas Savienības (ES) puses kā daļu no brīvās tirdzniecības vienošanās pēc breksita, pirmdien paziņoja Lielbritānijas breksita sarunu vadītājs Deivids Frosts.
18.feb 2020 Ziņu aģentūra LETA
Līdz ar Apvienotās Karalistes (AK), kurā joprojām mācās un strādā Latvijai piederīgie, izstāšanos no Eiropas Savienības, nav skaidrs, vai un kā notiks abu pušu akadēmisko un profesionālo kvalifikāciju apliecinošo diplomu atzīšana. Vai process, kas jau tagad Latvijā ir fragmentēts, sadrumstalots un dārgs, – kļūs vēl sarežģītāks?
12.feb 2020 Aisma Orupe
Eiropas Savienība (ES) piedāvās Lielbritānijai unikālu piekļuvi bloka vienotajam tirgum tikai tad, ja tā ievēros ES standartus, otrdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, noraidot Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu.
11.feb 2020 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andris Ameriks (GKR) netic, ka līdz gada beigām Eiropas Savienībai (ES) un Lielbritānijai izdosies vienoties par nosacījumiem dzīvei pēc breksita pārejas perioda.
9.feb 2020 Ziņu aģentūra LETA
Vācijas pilsoņi, kas tiek turēti aizdomās par noziegumu pastrādāšanu, vairs netiks izdoti Lielbritānijai pēc breksita, pirmdien paziņojusi Vācijas Tieslietu ministrija.
3.feb 2020 Ziņu aģentūra LETA
Piektdien Lielbritānija oficiāli izstājās no Eiropas Savienības (ES). Kaitinoši vicinot karodziņus un dziedot atvadu dziesmas, britu deputāti pameta Eiropas Parlamentu, lai dotos svinēt vēsturisko notikumu.
3.feb 2020 Māris Krautmanis