Bēgļu krīze Eiropā

23.sep 2015
Vērīgi aculiecinieki ziņo - beidzot kļuvis skaidrs "pret uzspiesto imigrāciju" noskaņotās sabiedrības daļas piedāvātais risiniājums arvien pieaugušajai imigrācijas problēmai Eiropā.
23.sep 2015
Vakar notikušās Eiropas Savienības iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmes dalībnieki atteikušies no ierastās vienprātības politikas, un jautājums par 120 000 nelegālo imigrantu pārdali starp 22 no dalībvalstīm, likts uz balsošanu
23.sep 2015
Latvija iekšlietu ministra Riharda Kozlovska personā vakar nobalsoja par jaunas migrantu porcijas uzņemšanu. Tas notika Eiropas Savienības iekšlietu un tieslietu ministru padomē. Savukārt vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāji protesta akcijā pie Brīvības pieminekļa nobalsoja pret migrantiem.
22.sep 2015
Ar patriotisku dziesmu koncertu Brīvības pieminekļa pakājē noslēdzies biedrības "Tēvijas sargi" un "Nacionālās savienības "Taisnīgums"" rīkotais protesta gājiens "pret uzspiestiem imigrantiem".
22.sep 2015
Otrdien notiekošajā Eiropas Savienības (ES) iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmē vairākums ministru nobalsojuši par Eiropas Komisijas (EK) ierosināto 120 000 bēgļu pārdali starp dalībvalstīm, tviterī raksta ES prezidētājvalsts Luksemburga.
22.sep 2015
Biedrības "Tēvijas sargi" un "Nacionālās savienības "Taisnīgums"" rīkotajā protestā gājienā "pret uzspiestu imigrantu ievešanu no citām valstīm" devušies ap 500 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.
22.sep 2015
Sociālo tīklu lietotāji aktīvi dalās ar informāciju par šodien gaidāmo protestu pret uzspiestiem imigrantiem Latvijā.
22.sep 2015
Šodien Eiropas Savienības (ES) iekšlietu un tieslietu ministru padomē, iespējams, nevarēs panākt vienošanos par obligātu bēgļu kvotu noteikšanu, šorīt intervijā Latvijas Radio prognozēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).
22.sep 2015
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri otrdien pulcējas uz ārkārtas samitu, lai vēlreiz spiestu par obligāto patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotu ieviešanu un par Eiropas Komisijas (EK) ierosināto 120 000 bēgļu pārdali starp dalībvalstīm.
22.sep 2015
Šovakar pie Brīvības pieminekļa pulcējas tie, kuri negrib, ka Latvija uzņem migrantus. Pārstāvot sabiedrības vairākuma viedokli, akcijas dalībnieki dod valdībai attiecīgu darba uzdevumu – darīt visu, lai atnācēju būtu pēc iespējas mazāk vai vislabāk nebūtu vispār.
22.sep 2015
Lasot ziņas no Balkāniem, ka «bēgļu vienība atbruņojusi policistus un šķērsojusi robežu», «bēgļu grupa ieņēmusi vilcienu», vairs nerodas ne mazākās šaubas par to, ka te nav runa ne par kādiem bēgļiem, bet gan par nelegālu imigrantu grupām, kas bruņojušies (cerams – tikai) ar apņēmību nokļūt labklājīgajā Vācijā, kur «Māte Merkele» tiem solījusi bezierunu kapitulācij... pardon, pajumti un darbu.
21.sep 2015
Ungārija, Polija, Slovākija un Čehija, kas iebilst pret obligātām kvotām patvērumu meklētāju sadalei pa Eiropas Savienības (ES) valstīm, pirmdien paudušas apņēmību panākt vienotu nostāju ar pārējām bloka valstīm par risinājumu nelegālo imigrantu un bēgļu krīzei, kas skārusi Eiropu.
21.sep 2015
Latvija neplāno sekot atsevišķu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu plāniem slēgt savu robežu saistībā ar bēgļu plūsmu, tāpēc nav paredzēts slēgt robežu ar Igauniju vai Lietuvu, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
21.sep 2015
Intervija ar Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītāju Augustu Brigmani – par Latvijas solidaritāti, par imigrantiem, kurus piespiedu kārtā vedīs uz Latviju, par izstāšanos (vai neizstāšanos) no ES, ka arī par valdības un koalīcijas stabilitāti.
21.sep 2015
Sakarā ar Eiropas migrantu krīzes kontekstā pieņemto valdības lēmumu par brīvprātīgu 776 bēgļu uzņemšanu Latvijā daudzi latvieši noraizējušies, kāda nākotne sagaidāma tuvāko dekāžu laikā.
21.sep 2015
Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments nosūtījis vēstuli valdības vadītājai Laimdotai Straujumai (V) un Tieslietu ministrijai (TM), vēršot uzmanību uz administratīvo tiesu noslodzes palielināšanos līdz ar patvēruma meklētāju skaita palielināšanos.
21.sep 2015
Domstarpības starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, meklējot risinājumu migrantu krīzei, kļūst aizvien nopietnākas. Papildus tam, ka vecās un turīgās savienības dalībvalstis apsūdz jaunpienācējas nesolidārā attieksmē, jo tās nav gatavas piekrist obligātajām nelegāļu uzņemšanas kvotām, strauji bojājas attiecības starp nesen ES uzņemtajām Centrāleiropas valstīm, kas cita citu apsūdz bezatbildībā un melos, cenšoties bēgļu plūsmu novirzīt kaimiņu virzienā.
21.sep 2015
Latvijas iedzīvotāji aicināti uz tautas sanāksmi pie Melngalvju nama, vēsta informācija sociālajos tīklos.
21.sep 2015
«Integrācijas nav. Mums ir tikai pretēji viedokļi imigrantu uzņemšanā,» teic Izabella Ozola. Viņas saknes ir meklējamas Latvijā. Viņas vectēvs bija Latvijas armijas kapteinis, kuru nošāva krievi. Izabellas tēvu vajāja kā kapteiņa dēlu, un viņš aizbēga patvēruma meklējumos uz Gruziju. Tur piedzima Izabella. Viņa apprecējās ar itālieti un nu jau vairāk nekā 25 gadus dzīvo Itālijā. Viņa ir atguvusi vectēva īpašumus Latvijā un tagad mācās latviešu valodu. Dēls, Itālijas pilsonis, ir jau iemācījies runāt latviski. Izabella ir juriste un uzņēmēja.
20.sep 2015
Eiropu un Skandināviju ir pārpludinājuši nelegālo imigrantu pūļi, liecina informācija ārvalstu medijos.