Odi bieži vien ir nelūgts viesis dažādas dārza ballītēs, piknikos un pat svētkos. Tāpēc parūpējies par to, lai odi tev netraucētu atpūsties un izveido no dabiskiem produktiem efektīvu pret odu sveci!
Jāņu svētku laikā daudz traumu gūts alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.
Jāņu laikā ceļu satiksmes drošības situācija Latvijā uzlabojas, tomēr aizturētu dzērājšoferu joprojām ir daudz, šorīt Latvijas Radio vērtēja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietnieks Artūrs Smilga.
Latvijā 1950. gadā Jāņi vai, kā tolaik sacīja, Līgo svētki, vairs nebija oficiālo svētku dienu sarakstā. Nekāda brīvdiena – jāstrādā! Pēc tam tie tika vai it kā tika aizliegti, bet ap pagājušā gada sešdesmito gadu vidu un vēlāk presē atkal parādījās Jāņu nosaukums.
Runājot par 23. jūnijā un 24. jūnijā svinamiem svētkiem, viena daļa Latvijas iedzīvotāju tos sauc par Līgo svētkiem, citi – par Jāņiem. Tulkošanas birojs un mācību centrs «Skrivanek» skaidro, ka pareizāk šos svētkus būtu dēvēt par Jāņiem.
Šogad Jāņu laikā cilvēki iegādājas līdzīgus produktus kā pērn, tostarp pieaug pieprasījums pērc pārtikas precēm piknikiem, grila piederumiem un alus, atzīst aptaujātie nozares uzņēmumi.
Premjerministrs Leokādijs Mieriņš izdeva pavēli, kurai bija pakļauti visi koalīcijas locīkļi. Proti, 23. jūnijā visiem būs pulcēties Mieriņa personiskajā lauku īpašumā “Lauku pionieris”, lai tur svētītu gada jautrākos svētkus – Jāņus. Tā kā neviens nesaprata, kurš ietilpst un kurš neietilpst koalīcijā, ieradās visi Saeimas deputāti, sākot ar neatkarīgo Galeriju Zašibailo un beidzot ar nevienam nevajadzīgo, tomēr televīzijā vizuāli noderīgo Krapsīti Briksīti-Brikšuvāli.
Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius ik gadu veiktajā interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka līdzīgi kā pērn – 40 procenti respondentu šogad Līgo svētkus plāno svinēt savās vai draugu lauku mājās vai vasarnīcās. Tikmēr pieaugusi tā aptaujāto daļa, kas svētkus nesvinēs – to šogad norādījuši jau 18 procenti aptaujas dalībnieku.
Līgo svētki, kas vēsturiski pazīstami arī kā Zāļu diena, ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem Latvijā. Vainagu pīšana, “aplīgošana” un dziesmu dziedāšana, papardes zieda meklēšana – tās ir tikai daļa no Līgo paražām. Taču līdzīgi kā citos svētkos, arī šajos neiztikt bez svētku mielasta, dekorācijām un ugunskura kurināšanas, kas var rezultēties ar virkni atkritumu, kā arī negodprātīgas rīcības rezultātā – piesārņot vidi. Kā panākt, lai jaunā Līgo tradīcija nebūtu atkritumu radīšana? Ar ierosinājumiem dalās Latvijas Zaļā punkta vides pārvaldības vadītāja Laura Berga.
Dažādos nelaimes gadījumos gūtas traumas, saķeršanās ar dzīvās dabas pārstāvjiem, transporta negadījumi un pārgalvība pie ūdeņiem ir biežākās Jāņu svinēšanas laika problēmas, par ko apdrošinātāji pēc svētkiem saņem atlīdzību pieteikumus, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotā informācija.
Vairāk nekā pusei jeb 58% aptaujāto iedzīvotāju Jāņi ir gada mīļākie svētki, liecina modes un izklaides centra "Rīga Plaza" un "Norstat Latvija" veiktā aptauja.
Līgo svētki jau izsenis tikuši svinēti plašā pulkā, arī kopā ar kaimiņiem. Viens no saulgriežu svinību ticējumiem pat vēsta – Līgo vakarā jārunā ar kaimiņiem, tad visu gadu nebūs jāstrīdas. Tuvojoties Līgo, “Bonava Latvija” eksperti dalās padomos, kā caur svētku simboliem un tradīcijām uzlabot vai vēl vairāk stiprināt tik vērtīgās kaimiņu būšanas saites.
Pēc pusotra mēneša svinēsim vasaras saulgriežus. Cilvēki jau laicīgi cenšas atrast/rezervēt svinēšanai piemērotu vietu pie dabas. Bet, ak vai, tās cenas....
Lai gan joprojām nav radīts viens "brīnumlīdzeklis" paģiru ārstēšanai, ir dažādi veidi kā atvieglot nākamās dienas nelāgās sajūtas, ja svētkos tā pavairāk nācies baudīt alkoholiskos dzērienus.
Sestdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra būs +18..+27 grādi Kurzemē un +27..+32 grādi pārējā Latvijā, līdz ar to daudzviet tiks pārspēts 2.jūlija karstuma rekords, prognozē sinoptiķi.
Alkohola lietošana ir cēlonis vairāk nekā 60 dažādām hroniskām slimībām un akūtiem stāvokļiem, norādīts Veselības ministrijas informatīvajā bukletā. Tiesa, tas nenozīmē, ka ikviens, kas lieto alkholu, saslims ar kādu no šīm slimībām. LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidroja, kā alkohols iedarbojas uz organismu.