Otrdiena, 31.janvāris

redeem Tekla, Violeta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Līgo pasākumi Vidzemē

© Lauris Vīksne/F64

Līgo vakarā Vidzemē līgos ne pa jokam - zaļumballes, koncerti, teātra izrādes

21. jūnijā

Pikniks Stāmerienas pilskalnā

Iespēja klausīties ģitārista Riharda Krilova improvizācijas un vērojt uzlecam zvaigznes virs Stāmerienas pils, atpūšoties paparžu gultās! Pasākums sāksies plkst. 22.30 Pils no iekšpuses visā krēslas burvībā apskatāma līdz plkst.24.00.

Vasaras saulgrieži Kocēnos

No plkst. 18.00 Kocēnos, Kokmuižas promenādē norisināsies "Vasaras saulgrieži Kocēnos". Būs Saulgriežu tirdziņš, kurā savus gardos un skaistos ražojumus piedāvās Valmieras un apkārtējo novadu mājražotāji, kā arī iespēja iegādāties un baudīt dzērienus un gardumus no Valmiermuižas alus tirgotavas. Kopā siesim visgardāko Jāņu sieru un pīsim skaistākos Jāņuzāļu vainagus. Aicinām ņemt līdzi arī pašu plūktas Jāņuzāles. Savukārt no plkst. 21.00 uz "Svētkiem Jāņa sētā" ar lustīgām dziesmām un dančiem aicinās Katrīnas Dimantas orķestris un mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi: VPDK "Savieši" (Kocēni), TDA "Gauja" un VPDK "Gauja" (Valmiera). Saulei rietot, tiks iedegti ugunskuri un varēs baudīt maģisko saulgriežu vakara noskaņu, dodoties izbraucienā ar laivām pa Kokmuižas dīķi. Apmeklējums ir bez maksas.

Vainagu pīšana Plāņos

21. jūnijā plkst.18.00-21.00 pie Plāņu Tautas nama būs lauku partnerības "Ziemeļgauja" atbalstīta meistarklase "Es to savu vainadziņu skaistu vien darināju" Maijas Jančevsakas vadībā.

Uguns rituāls un vainagu pīšana Brenguļos

Vasaras saulgriežus 21.jūnijā no plkst. 20.00 aicinām sagaidīt Brenguļos, kur tiks veikts uguns rituāls un pīti vainagi. Aicinām ņemt līdzi ziedus un zaļumus, lai katram vainags izdodas savā gaumē un smaržās. Uzstāsies folkloras kopa "Mežābele". Skanēs arī vakara mūzika uz ūdens - muzicēs Andris Daņiļenko un Valdis Zilveris.

Vasaras saulgrieži Sēļu muižā

Plkst.20.00 vasaras saulgrieži Sēļu muižā - Jāņuguns un līgošana kopā ar Sēļu muižas folkloras kopu "Sēlene" un kapelu "Sēļu muižas muzikanti". Savukārt jau no plkst.18.00 - zāļu tēju lasīšana, vainagu pīšana, zīlēšana un pīrāgu cepšanu. Ieeja - bez maksas.

Vasaras saulgrieži Ipiķos

Ipiķu pagastā vasaras saulgriežus svinēsim 21.jūnijā plkst. 22.00, kopā ar Igaunijas draugiem dziedot, ejot rotaļās un iekurot ugunskuru pie Igaunijas robežas, laukumā pie robežzīmes "Baltās naktis".

22. jūnijā

Jāņu tirgus Valmierā

No plkst. 18.00 Valmierā, Jāņparkā valdīs īsta svētku rosība - te mazi un lieli Jāņabērni tirdziņā varēs sarūpēt visu svētku galdam nepieciešamo, baudīt īstas Jāņu sajūtas un lustēties zaļumballē. Svētkiem atbilstošu muzikālo noskaņu Jāņparkā radīs grupa "Čipsis un Dullais", savukārt uz lustīgiem dančiem aicinās grupa "Ceļojums". Darbosies āra kafejnīca, bet tematiskā foto stūrī varēs iemūžināt īpašo mirkli fotogrāfijā. Aicinām uz "Jāņojam Jāņparkā"!

Jāņu ielīgošanu Zilākalna estrādē

Tautas muzikanti - grupa "Ziemeļmala" no Limbažiem Valtera Reiznieka vadībā aicina uz lustīgu Jāņu ielīgošanu Zilākalna estrādē 22.jūnijā plkst. 19.00. Iekursim ugunskuru un, ja būs vēlme, varēs arī padancot, jo "Ziemeļmala" nav folkloras grupa, tā nav lauku kapela - tā ir vienkārši tautas mūzika, kas Jāņos visiem iet pie sirds.

Teātris Mūrmuižā

Mūrmuižas estrādē 22.jūnijā plkst. 20.00 aicinām uz Liepas amatierteātra "Krams" vasaras saulgriežu laikam īsteni atbilstošu sadzīves komēdiju "Kāzas bazūnēs". Noslēgumā - uguns rituāls kopā ar folkloras kopu "Stutes" un zaļumballe.

Jāņu dienas lustes Vaidavā

Vaidavas ezermalas estrādē vasaras burvību un Jāņu dienas lustes aicinām piedzīvot 22.jūnijā no plkst. 20.00, kad norisināsies "Jāņu ieskandināšana Vaidavā" kopā ar muzikālo apvienību "Dzilna". Ieeja - bez maksas.

Ielīgošana Rencēnos

Rencēnu pagasta estrādes skvērā 22.jūnijā plkst. 20.00 aicinām uz kopīgu līgošanu ar folkloras kopā "Rota", "Mežābele" un kapelu "Rotas muzikanti".

Brīvdabas uzvedums Strenčos

Plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē notiks vaļas brīžos veidots, pārskrējienos starp darbu un māju mēģināts brīvdabas uzvedums - Alunāna latviešu kašķu gabals "Draudzes bazārs", režisors Imants Strads. Izrādē īpašais viesis - Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks. Ieeja 8 EUR, izrādes dienā - 10 EUR (www.bilesuparadize.lv un Strenču Kultūras centrā).

Teātris Bērzainē

Plkst. 20.00 Bērzaines Tautas namā norisināsies Bērzaines amatierteātra pirmizrāde "Vecie draiskuļi", režisors Andris Liepiņš. Savukārt plkst.22.00 Bērzaines estrādē notiks balle ar duetu "Ilona un Igors".

Ielīgošana Lodē

22.jūnijā plkst.20.00 Lodes parkā aicinām uz Jāņu ielīgošanu kopā ar Lodes Kultūras nama ansambļiem.

Limbažos "Ņem spēku no Jāņu uguns "

Limbažu pilsētas estrādē no plkst.21.00 Koncerts. Vadīs Zane Jančevska. Piedalīsies Limbažu k/n amatierkolektīvi, balli spēlēs Lauku muzikanti. Ieeja bezmaksas

Jāņu Ielīgošana Braslavā

Gadskārtējs pasākums Braslavas muižas parkā. Uzvedums ar amatierkolektīvu piedalīšanos. Zaļumballe kopā ar Māri Blāzi un Arti Šimpermani no plkst. 20.00

Jāņu ielīgošana SALACGRĪVĀ

Bocmaņa laukumā teatralizēts koncertuzvedums Skroderdienas Silmačos, Salacgrīvā plkst. 19.00. Piedalās JDK Rnda, VPDK Tingeltangels, SDK Saiva un koris Salaca. Režisore: Inese Jerāne

Pirmssvētku Zaļumballe SALACGRĪVĀ

Salacgrīvā Bocmaņu laukumā spēlēs Trešās brigādes Amulets

Jāņu ielīgošana VIĻĶENĒ

Pie kultūras nama no plkst. 19.00. Viļķenes amatierteātris, VPDK Savieši, JDK Dīdeklis, Trejdeviņi. No plkst. 21.00 Zaļumballe ar grupu Easy Jar

Koncerts "Līgo veci-Līgo jauni" OZOLMUIŽĀ

Ozolmuižā no plkst. 19.00. Bērnu vok.ans. Notiņas, VPDK Ozoli, modes deju grupa Ozolzīles, Pociema amatierteātris

Brīvdabas kino POCIEMĀ

Pie Pociema kultūras nama no plkst. 22.30 brīvdabas kino. Jāņa Streiča filma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"

23. jūnijā

Druvienā - Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" lieluzvedums

Lauris Vīksne/F64

Druvienas "Silmačos" 23. jūnijā plkst.17 notiks Rūdolfa Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" lieluzvedums, kas veltīts 120.gadskārtai kopš iestudējuma pirmizrādes.Pēc izrādes - plkst.22 turpat norisināsies Latvijas Televīzijas un "Latvijas Radio 2" lielkoncerts "Līgojam Druvienā!", kurā uzstāsies Olga Rajecka, Uģis Roze, Antra Stafecka, Ralfs Eilands, Juris Vizbulis, Ivo Grīsniņš Grīslis un citi solisti, bet vakara gaitā savā 65 gadu jubilejā tiks sumināts Latvijas estrādes leģendārais dziedātājs Žoržs Siksna, kurš koncertam ir sagatavojis īpašu benefices programmu. Plašāk šeit

Raiskumā Līgo nakts "Limuzīna Jāņu nakts krāsā"

Mārtiņš Zilgalvis/F64

23.jūnijā no plkst.18 Raiskuma parkā (Cēsu novadā) vērienīgs Līgo nakts koncerts - veltījums "Limuzīnam Jāņu nakts krāsā". Tajā dažādu paaudžu aktieri ar dziesmām atgriezīsies filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" mājās - Raiskumā, kur pirms vairāk nekā 40 gadiem uzņemta leģendārā filma. Pēc koncerta - balle līdz rīta gaismai. Vairāk šeit.

Vecpiebalgas Līgo festivāls

Publicitātes foto

Vecpiebalga vilina ne tikai ar ūdensrozēm, bet arī Līgo pasākumiem vairāku dienu garumā. Ja arī jums šķiet, ka ar Līgo nakti ir par īsu, jau 23. jūnijā varat pievienoties ielīgošanai pie Alauksta ezera. Tiek solīta līgošana, dziedāšana, latviešu Jāņu tradīciju ievērošana, kā arī līgošana moderni ar 21.gadsimta noskaņām. Uzstāsies grupa "Citi zēni".

Pabažu estrādes Līgo nakts zaļumballe

Publicitātes foto

23. jūnijs no plkst. 22.00 līdz 03.00 Līgo nakts zaļumballe kopā ar grupu „Ballīšu kvartāls” un DJ Rolandu Pabažu estrādē. Teritorijā darbosies „Saulkrastu gardumi” bufete, turpat netālu Jāņu bērniem būs iespēja nakšņot telšu pilsētiņā. Bērniem līdz 11 gadiem ieeja bez maksas.

Siguldas Līgo nakts

Mārtiņš Zilgalvis/F64

23. jūnijā plkst. 19:00 Siguldas Pilsdrupu estrādē: LĪGO NAKTS SIGULDĀ - Ogres teātra izrāde "Skroderdienas Silmačos" un plkst. 22:00 Zaļumballe, ielūdz brāļi Auzāni un Līgo orķestris. Biļetes 10 EUR "Biļešu paradīzes" tīklā. Pasākumu organizē Siguldas novada pašvaldība un Kultūras centrs "Siguldas Devons".

Līgo svētki makšķerniekiem pie Burtnieku ezera

23.jūnijā biedrība "Burtnieku makškerēsanas un tūrisma skola" svētkus aicina svinēt Matīšu peldētavā pie Burtnieku ezera vai laivās ezerā. "Līgo, līgo pie Burtnieku ezera" aicina - līgojam, copējam, ballējam, Jāņos neguļam! Plkst. 7.00-12.00 makšķerēšanas sacensības (dalības maksa 5 EUR), spiningošana - vērtējums būs loma svars; pludiņmakšķerēšana, vērtējums būs loma svars. Plkst. 13.00 norisināsies kastinga sacensības, plkst. 14.00 - apbalvošana un zivju zupa. Plkst. 15.00, 17.00, 19.00-24.00 braucieni ar kuģīti "Made Maria" (5 EUR). No plkst. 22.00 norisināsies Līgo balle ar grupu "Pajūgi un draugi" (ieejas maksa - 3 EUR). Aicinām laikus pieteikt piknika vietas un rezervēt braucienus ar kuģīti, zvanot pa tālruni 29456900.

Jāņu tirgus, mielošanās un balle Neikenkalna parkā

23 .jūnijā no plkst.16.00 Neikenkalna parkā pulcēsies amatnieki un mājražotāji, aicinot iegādāties siera rituļus, pašceptu maizīti, piedāvājumā arī lina šalles un vasarīgs ietērps, kā arī dažādi darinājumi. Lieli un mazi aicināti pastaigu parkā baudīt zirga mugurā. Būs iespēja piedalīties siera siešanā un Jāņu zāļu vainagu pīšanā (lai tas izdotos pavisam īpašs, aicinām nākt jau ar pašu saplūktām Jāņu zālēm un ziediem). Meistarstiķus uz ugunskura gatavos Mārtiņš Sirmais un Jānis Siliņš. No plkst. 18.00 līdz rīta gaismai kopā ar Sēļu tautas muzikantiem un grupu "Zeidi" sadziedāsimies un dancosim. Plkst. 20.00 uzstāsies jaunā folkgrupa "Daba San", plkst. 22.00 Neikenkalnu ieskandinās "Jauno Jāņu orķestris", bet no plkst.24.00 Jāņu rītu sagaidīsim ar grupu "Zelta kniede". Turpat darbosies brīvdabas ēdinātāji. Ieeja - bez maksas. Visi, kuri vēlas, aicināti ņemt līdzi telti, kas noderēs kādam atpūtas brīdim.

Zāļu dienas ielīgošana Rūjienā

Plkst.17.00 Rūjienas pilsētas estrādē Rūjienas Kultūras nama amatierteātris "Vitrāža" aicina ielīgot zāļu dienu ar Aijas Birbeles kriminālkomēdiju "Zaļā zona".

Līgo nakts zaļumballe Lībiešu pilskalna estrādē

23.jūnijā plkst. 22.30 Lībiešu pilskalna estrādē notiks Līgo nakts zaļumballe ar grupu "Zilais lakatiņš", kā arī darbosies bufete. Ieeja 3 EUR.

Līgo nakts zaļumballē Burtniekos

23.jūnijā no plkst. 23.00 Burtnieku parkā aicinām uz labu lustēšanos Līgo nakts zaļumballē. Ieeja - bez maksas.

* * * * * * * *

Jau notikušie pasākumi

17. jūnijā

Tējas pēcpusdiena Ēvelē

Plkst.16.00 Ēveles bibliotēkā notiks "Tējas pēcpusdiena". Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par zāļu tēju iegūšanu, apstrādi un ārstnieciskajām īpašībām.

Jāņu ielīgošana Sedā

Plkst.18.00 pie Sedas Kultūras nama notiks Jāņu ielīgošana kopā ar Smiltenes folkloras kopu "Rudzupuķe", Jērcēnu folkloras kopu "Mežābele" un dziedošajām meitenēm no ansambļa "Sudāruška".

18. jūnijā

Ielīgošana Rūjienā

Plkst.11.00 Rūjienas estrādē norisināsies ielīgošanas koncerts kopā ar tautas mūzikas kapelu "Rūvenas aure" un VPDK "Luste".

Ielīgošana Ramatas estrādē

Aicinām gan lielus, gan mazus jautri un interesanti izbaudīt Līgo svētku burvību! Ielīgošanas prieki notiks Ramatas estrādē 18. jūnijā plkst. 19.00 kopā ar Staiceles amatierteātri "Fabrika", lustējoties staiceliešu gaumē. Savukārt no plkst.21.30 līdz 2.30 notiks pirmsjāņu balle ar grupu "VILX" (ieeja 3 EUR).

Jāņu ielīgošana Trikātā un zaļumballe

Trikātas pilskalna estrādē Jāņu ielīgošana notiks 18.jūnijā no plkst. 19.00, kad svētku noskaņu dāvinās VPDK "Abuls", "Dzieti" un "Mūri", senioru deju grupa "Sapnis", jauktie kori "Trikāta" un "Pakalni", folkloras kopa "Stutes", bērnu ansamblis Domino", Trikātas pirmsskolas bērnu deju grupa, kā arī Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris koncertā "Lai līgojam, lai svinam". Pēc koncerta ikviens gaidīts uz labu izdejošanos zaļumballē kopā ar grupu "Alianse". Zaļumballē ieeja 3 EUR.

Koncerts Ēvelē un zaļumballe

Ēveles muižas parka estrādē plkst. 21.00 aicinām uz koncertu "Pār gadskārtu Jānīt’s nāca", kurā piedalīsies Ēveles pašdarbnieku kolektīvi un viesi. Bet pēc tam - pirmā šīs vasaras zaļumballe kopā ar grupu "Bums" no Cēsīm. Ieeja zaļumballē - 3 EUR.

Teātris Matīšu estrādē. Dresskods - smalkas lauku štātes

No plkst. 21.00 Matīšu estrādē Jāņu dienas noskaņās būs Matīšu Tautas nama amatierteātra jubilejas norise "Mēs no laukiem - Teātrim 15". Teātris aicina - kopējā stilistikā aicinām ievērot tēmu "mēs no laukiem" (smalkā vārdā drescode) - ģērbjam skaistākās štātes lauku ballei. Svētkus svinēsim kopā ar draugu amatierteātru sveicieniem un aktieri Normundu Bērzu. Tāpat tiks demonstrēta filma par Matīšu amatierteātra 15 gadu darbību, bet pēc tam - zaļumballe kopā ar grupu "Vēja muzikanti". Ieeja - bez maksas.

19. jūnijā

Pirmsjāņu tirgus Mazsalacā

Jau no plkst. 9.00 līdz 14.00 Mazsalacā sāksim gatavoties svētkiem - notiks Pirmsjāņu tirgus. No plkst. 11.00 Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā svinēsim vasaru un lustēsimies ar folkloras kopu "Tarkšķi" un Rūjienas amatnieku biedrību "Rūzele", kā arī vecākiem un bērniem būs dažādas atrakcijas un uzdevumi.

Vainagu pīšana Burtniekos

No plkst. 16.00 Burtnieku parkā aicinām uz vainagu un latvisko zīmju pīšana no dabas materiāliem - radošā darbnīca ar floristi Agitu Brambati "Jāņuzālēs sapinies...". Ieeja - bez maksas. Jāpiemin, ka dabas materiāli pīšanai būs pieejami. Tā kā vietu skaits grupā ierobežots, dalību radošajā darbnīcā lūdzam pieteikt, zvanot pa tālruni 26499865.

Vasaras saulgriežu ielīgošana Jērcēnmuižas parkā

Plkst. 19.00 Jērcēnmuižas parkā ielīgosim Vasaras saulgriežus kopā ar dziedošo Tihovsku ģimeni no Ludzas. Visu, ko Dace, Laima un Dagnis dara, viņi dara no sirds. Tas ir sirds darbs, kas iemieso tādas latviskās pamatvērtības kā ģimeniskums, muzikalitāte, patriotisms un mīlestība. Viņi dalīsies savā mīlestībā ar klausītājiem. Kad saule laidīsies rietā, kopā ar folkloras kopu "Mežābele" kursim vasaras saulgriežu ugunskuru. Vijiet vainagus un nāciet ielīgot!

Līgo svētki STAICELĒ

Ziemeļu-dienvidu gājiens plkst. 14.00, Līgo Futbola spēle plkst.15.00, Uzvedums un zaļumballe estrāde plkst. 20.00