Latvija Līgo

Līgo dienu un Jāņus gaidot: tradīcijas un ticējumi, laika ziņas, receptes svētku galdam, padomi līksmai svinēšanai

Rīga | Vidzeme | Zemgale | Kurzeme | Latgale | Ārpus Latvijas

8:05
"GFS šobrīd prognozē, ka 23. jūnijā ciklona ietekmē gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, daudzviet lietus, maksimālā gaisa temperatūra tikai +13..+17 grādi," mikroblogošanas vietnē "X" raksta Jānis Trallis.
5:07
Viņi visi ir stalti vīri, kuri dara lielas lietas. Tajā pašā laikā ir tik dažādi, taču viņus vieno vārds - Jānis. Kāds pārmantojis paaudzēs, bet kādam iedots skanējuma dēļ. 
Vakar, 18:30
Vai esi gatavs baudīt īstu siera garšu šajos Jāņos? Šova "Slavenības. Bez filtra" veterāne Magone Liedeskalna atklāj, kā pagatavot gardāko Jāņu sieru no lauku labumiem, kurš liks pat pirkstus aplaizīt!
18.jun
Latvijas Dabas fonds (LDF) šajos Jāņos aicina visus līgotājus darināt vainagus no dabisko pļavu augiem un piedalīties Jāņu vainagu konkursā, informē LDF komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa.
17.jun
Dziesmas un danči, vainagi un Jāņu zāles, siera siešana un ugunskuru degšana – tas viss tepat pilsētā, Rīgā! Kur gan vēl labāk redzēt Jāņu rīta sauli lecam, kā kādā no Rīgas zaļajiem pakalniem! Jaunus un vecus, rīdziniekus un ciemiņus Rīga aicina līgot līdz pat rīta gaismai kādā no trim svētku norises vietām – Mežaparkā, Dzegužkalnā vai Grīziņkalnā.
16.jun
Jaunnedēļ biežāk uzspīdēs saule, tomēr nokrišņi būs novērojami plašākā valsts daļā, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
16.jun
Nav jau nekāds noslēpums, ka vīriešiem bieži ir svarīgākas nodarbes par atkritumu iznešanu, plauktiņa pieskrūvēšanu, aizkaru stangas pielikšanu vai spuldzītes nomainīšanu.
16.jun
Vārdu “Jānis” valodnieki izskaidro kā darinājumu no senindiešu “yati” ar izrunu “jāti” un nozīmi “iet, kustas, brauc, jāj”. “Jānīts jāja” ir maģiska formula, kuras burvju spēku rada blakus novietoti vārdu ar vienu cilmi, bet dažādu nozīmi.
15.jun
Ceturtdien, 20.jūnijā, plkst.23.50 būs vasaras saulgrieži, un nakts uz piektdienu būs gada īsākā nakts, liecina informācija portālā "timeanddate.com".
13.jun
Tuvojas tradīcijām bagātākie svētki – Jāņi, vasaras saulgrieži, kas ir vieni no tautā iemīļotākajiem svētkiem un, lai piedzīvotu īstus Jāņus, tiem jāsāk gatavoties laikus.
12.jun
Alus ir viens no senākajiem un ar tradīcijām apvītākajiem dzērieniem visā pasaulē. Bez tā nav iedomājami arī gaidītākie vasaras svētki Latvijā – Līgo. Alus daudzveidība ļauj to baudīt ne tikai kā dzērienu, bet arī izmantot kā īpašu sastāvdaļu dažādās ēdienu receptēs, maltītei piešķirot unikālu garšu un smaržu.
10.jun
Gatavojoties gada īsākajai naktij – Jāņu naktij – Rīga rotājas īpašā svētku noformējumā. Jāņu dienas sajūtu pilsētā ienesīs vairāki vides objekti, auduma dekori vasaras krāsās ar etnogrāfisku rakstu motīviem un fotogrāfijas pilsētvides stendos, kas ļaus dabai un latviešu tradīcijām ienākt ikkatrā mājoklī.
27.jūl 2023
Odi bieži vien ir nelūgts viesis dažādas dārza ballītēs, piknikos un pat svētkos. Tāpēc parūpējies par to, lai odi tev netraucētu atpūsties un izveido no dabiskiem produktiem efektīvu pret odu sveci!
26.jun 2023
Jāņu svētku laikā daudz traumu gūts alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.
26.jun 2023
Jāņu laikā ceļu satiksmes drošības situācija Latvijā uzlabojas, tomēr aizturētu dzērājšoferu joprojām ir daudz, šorīt Latvijas Radio vērtēja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietnieks Artūrs Smilga.
24.jun 2023
Vieni no vasaras gaidītākajiem svētkiem tuvojas izskaņai. Un jau rītdien paliks tikai atmiņas par piedzīvoto.
23.jun 2023
Latvijā 1950. gadā Jāņi vai, kā tolaik sacīja, Līgo svētki, vairs nebija oficiālo svētku dienu sarakstā. Nekāda brīvdiena – jāstrādā! Pēc tam tie tika vai it kā tika aizliegti, bet ap pagājušā gada sešdesmito gadu vidu un vēlāk presē atkal parādījās Jāņu nosaukums.
23.jun 2023
Runājot par 23. jūnijā un 24. jūnijā svinamiem svētkiem, viena daļa Latvijas iedzīvotāju tos sauc par Līgo svētkiem, citi – par Jāņiem. Tulkošanas birojs un mācību centrs «Skrivanek» skaidro, ka pareizāk šos svētkus būtu dēvēt par Jāņiem.
23.jun 2023
Bagātīgi klāti svētku galdi, grila sezonas gardumi un pikniki pie dabas - vasarā roka tā vien sniedzas pēc papildporcijas vai kāda neveselīga našķa, pat tad, ja iepriekš jau apēsts gana daudz. Kārdinājumu pārpilnība mēdz novest pie pārēšanās, kā rezultātā ilgi gaidīto atpūtu sabojā gremošanas traucējumi un slikta pašsajūta. Kas jāņem vērā, lai tā nenotiktu, un kā rīkoties tad, ja tomēr gadījies apēst par daudz, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.