Līgo dienā, 23.jūnijā, un Jāņu dienā, 24.jūnijā, Rīgas sabiedrisko transportu pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs izmantot bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".
Uz jestrām Jāņu svinībām no 23. jūnija plkst. 20.00 līdz 24. jūnija plkst. 4.30 rīdzinieki un pilsētas viesi šogad aicināti trīs norises vietās – Grīziņkalna parkā, Dzegužkalnā un Mežaparka Zaļajā teātrī.
Domājot par to, ko vēlies Līgo nakts priekiem, paturi prātā, ka, atvēlot stundu garderobes sakārtošanai, tu vari justies labi, savukārt orgasms var ne tikai paaugstināt tavu pašcieņu, bet arī pašsajūtu.
Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, ikviens Latvijas iedzīvotājs bez maksas AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajos mežos Jāņu svētkiem drīkst iegūt personīgai lietošanai ne vairāk kā piecas bērzu meijas, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmumā.
Ikdienas darbs un nepārtrauktā informācijas plūsma rada pastāvīgu spriedzi, tāpēc ir īpaši svarīgi atrast brīdi, lai apstātos un atgūtu līdzsvaru. Lai arī Līgo svinēšana nepārvēršas par kārtējo paveicamo darbu, kas izsmeļ emocionāli un fiziski, "Lidl" aicina ņemt vērā pāris padomus, lai šie svētki tiek sagaidīti un aizvadīti mierpilni.
Saulgrieži ir gada īsākā nakts un viena no īpašākajām reizēm, kad daba ir savā pilnbriedā. Kamēr ugunskuri sprakšķ un dziesmas skan vēl ilgi pēc saulrieta, galdā tiek celti nevis grezni ēdieni, bet vienkāršas, sezonālas lietas, kas garšo pēc vasaras. Šajā rakstā piedāvājam idejas, kā klāt saulgriežu galdu tā, lai tas būtu gan gards, gan ar raksturu – sirsnīgs, dabisks un viegli pagatavojams, kopā ar “TheSpruceEats.com”.
Vasara vēl nesteidzas ierasties, bet tepat ap stūri vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – Līgo. Vasaras saulgrieži ir laiks, kad latvieši atgriežas pie senču tradīcijām: galvas rotā ziedu vainagi, mājās ienāk Jāņuzāles, un galdā tiek celts kārtīgs svētku mielasts.
Jāņu brīvdienas operatīvajiem dienestiem katru gadu ir līdzīgas - braukšana reibumā, pārgalvīga peldēšana, nepareiza apiešanās ar uguni vai vienkārši neapdomīga rīcība un nepieskatīti bērni, kas ir cēlonis nelaimēm. Tuvojoties svētkiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija (VP) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) norāda – nelaimes gadījumu statistika svētkos nav tikai skaitļi. Tas ir stāsts par ģimenes locekļiem vai draugiem, kuri svētkus nekad vairs nesvinēs kopā.
Tuvojoties Līgo, daudzi izjūt priecīgu satraukumu – tiek plānoti pasākumi, rūpēts mielasts un gatavoti dziesmu vārdi. Taču ne visiem šis laiks nes līksmību, citi tā vietā izjūt vientulību vai pat grūtsirdību.
Kā Latvijas iedzīvotāji šogad plāno pavadīt Jāņu naktī? Vai tiks dziedātas līgo dziesmas, grilēta gaļa un kausos putos alus? Un, cik daudzi cer atrast papardes ziedu? Labā ziņa – tradīcijas joprojām ir dzīvas, sliktā – teju trešā daļa (32 %) Latvijas iedzīvotāju Jāņu naktī neplāno meklēt papardes ziedu, noskaidrots tirdzniecības centra “Spice” veiktajā iedzīvotāju aptaujā.
Lai arī Jāņos dažādu kārdinājumu netrūkst, pārmērības var novest pie dažādām veselības problēmām. Vienkāršus un noderīgus ieteikumus par svētku maltīšu baudīšanu bez riska veselībai un aptieciņas saturu izbraukumiem sniedz Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, gastroenterologs, internists VCA "Aura", Aleksejs Derovs un farmaceite Jeļena Bebre.
Valsts policija Jāņu brīvdienās pastiprināti uzraudzīs kārtību uz ceļiem, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pastāstīja Valsts policijas Reaģēšanas pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.
No šodienas ar radošām darbnīcām, koncertiem un dažādām aktivitātēm Rīgā sāksies ielīgošanas pasākumi, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
Rīgā Jāņu svinēšana no 23.jūnija plkst.20 līdz 24.jūnija plkst.4.30 plānota Grīziņkalna parkā, Dzegužkalnā un Mežaparka Zaļajā teātrī, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
"Šajā laikā sevi ir jāaizsargā, jānovelk robeža un jāveic sava veidā aizsargrituāli, pretskauģu rituāli," TV24 raidījumā "Uz līnijas" stāsta tradīciju zinātāja un praktizētāja, folkloriste Zelma Skābene.
Ar joni nosvinēti "Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā", kur viss noritēja kā senāk. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem bija iespēja apgūt latviešu kultūras tradicionālās vērtības un ieražas - vainagu pīšanu, zīlēšanu, līgošanu un aplīgošanu, uguns svētīšanu, Jāņu godināšanu, saules pavadīšanu un sagaidīšanu.